Jedlá od ôsmeho mesiaca

lusia222
27. máj 2013

Ahojte,cim mozem spestrit jedalnicek dcerke od 8.mesiaca?

cawes
27. máj 2013

a co uz vsetko papa???

demonique
27. máj 2013

@lusia222 ja som zacala davat biely jogurt (dieta kojene ho nepotrebuje, ale ak sa v rodine jedava, tak si moze zacat zvykat. kupujem Hollandia BIO. su chutne a maly ich ma rad. Tiez mozes na chlebik natriet nejaky kvalitny syr, napriklad Lucinu alebo Gervais, su bez glutamanov, nakrajat na male kococky a davat papat. malemu na to dam este uhorku a ide sa zblaznit 🙂 Tiez kvalitnu sunku. JA nekupujem detske, tie maju obsah masa len okolo 75%. Pozri na zlozenie a ak ma okolo 93% masa, tak mozes taku kludne dat. a Jedlo uz nemusis cele pucit, nejaku cast rozpuc a nieco nakrajaj na male kocky a zamiesaj. a ak si doteraz krmila ty, skus jej dat sancu, aby papala aj sama. bude sice ako prasiatko, ale urcite ju to bude bavit 🙂 Have fun 😀

lusia222
autor
27. máj 2013

@cawes na obed papa zeleninku s maskom,zeleninku jej menim a uz skusila takmer vsetko co mohla primerane k veku,na vecer kasicky,skusala ovocie,psenicne a kukuricne chrumky,marina keksy,ryzu,parkrat krupicu.sem tam jej dam skusit chlebika alebo omulat korku chleba. A to je asi tak aj vsetko 🙂 inac stale papa MM.

lusia222
autor
27. máj 2013

@demonique sice ju krmim ja ale uz teraz je ako prasiatko 🙂 to som nevedela ze uz moze aj sunku 🙂 musime vyskusat 🙂

demonique
27. máj 2013

@lusia222 jaaaaaaaj, to poznam 😀 moj zasadne odmieta podbradniky 😠

demonique
27. máj 2013

@lusia222 a este som zabudla, tusim sa uz mozu pomaly aj strukoviny, zacni zelenym hraskom a uvidis,ci ju nebude naduvat. potommoze kukuricku a tak. ak by naduvalo, tak este s tym pockaj

povuma
27. máj 2013

@lusia222 už može aj cestoviny, také drobnejšie, s roznymi omačkami napr.zeleninovými, od deviateho mesiaca aj strukoviny, napr. červ.šošovicu, hrášok, kukuricu... 🙂 aj tie biele jogurty už može 🙂

lusia222
autor
27. máj 2013

@povuma a uz normalne aj vajecne cestoviny moze? a iba biele jogurty alebo postupne aj nejake ovocne?

liz_lemon
27. máj 2013

@lusia222 sunku este nedavaj, obsahuje vela soli, a deti do roka by nemali ziadnu sol jest

demonique
27. máj 2013

@liz_lemon moj maly chodi od piateho mesiaca na plavanie, kde maju slanu vodu a uz jej tolko vypil, ze sunka mu uz nemoze ublizit 🙂 pytala som sa doktorky a vravela, ze je to ok.ale jasne, ze je na kazdej mamine, nech sa rozhodne

povuma
27. máj 2013

@lusia222 ja som dávala normálne vaječné, ale možeš zacat tými bezvaječnými....s bielymi jogurtami vydrž čo najdlhšie, možeš do nich pridat rozne ovocné pyré na ochutenie, ....nie lekvár, ten má moc cukru....
@liz_lemon zasa tri hryzy šunky za týžden dietatu obličky snád neodrovnaju.... 😅 ...

demonique
27. máj 2013

@lusia222 Lusia, neviem, ci ovocne neobsahuju vela cukrov a farbiv umelych,ale kludne mu zamiesaj do jogurtu ovocnu vyzivu

denca76
27. máj 2013

my sme jedli už všetko 🙂

demonique
27. máj 2013

inak baby, ak viete, vysvetlite mi, aky ma vyznam, ze sa dietatu zakazuju vajecne cestoviny do 1 roka, ked sa mu moze davat chlieb uz od cca 6 mesiaca a ten tiez obsahuje cele vajce, nie? teda aj bielok. ja tomu teda nerozumiem

josenka
27. máj 2013

@demonique No, neviem, ja si chlieb pečiem doma a ani v jednom recepte nemám vajce. 😉

povuma
27. máj 2013

@demonique no však žiadny 😀 naštastie niektoré mamy maju vlastný rozum a riadia sa ním a nepočuvaju každý týžden nové "zaručené" rady o stravovaní dojčiat...treba sa trochu uvolnit a zdravo kombinovat, aby do roka dieta vyskušalo všetko 😎

liz_lemon
27. máj 2013

@demonique ja nedam sunku, ani po roku, mozno az neskor, jedna vec je sol, a dalsia su rozne dalsie veci, ktore sunka obsahuje, nemalo by ich byt viac ako 5, takze kym najdem taku sunku, chvilu to potrva 🙂

lusia222
autor
27. máj 2013

@povuma inac toto si tak trochu myslim aj ja ale ked sa idem o niecom poradit na MK zakazdym ma niekto odrovna ze malej nemozem dat to to to lebo bude mat alergie...

demonique
27. máj 2013

@liz_lemon drzim palce v hladani 🙂

povuma
27. máj 2013

@lusia222 tak sa nepýtaj...ja som mala syna pred desiatimi rokmi, a nemali sme internet a teraz si hovorím chvalabohu....ved by mi iba rohy narástli, keby som sa mala na všetko pýtat...daj všetko s mierou, zdravé, čerstvé, doma varené a dieta bude OK 😎 a nič mu nebude, ked mu niečo nesadne, tak to načas vynechaj z jedálnička, po čase sa k tomu vrát.... 😎

demonique
27. máj 2013

@lusia222 len raz som satu nieco spytala a hned sa do mna obuli "supermamy".odvtedy sa nepytam a riadim sa vlastnym rozumom a pocitmi 🙂

lusia222
autor
27. máj 2013

@demonique tak ano ale zase musim povedat ze som sa dozvedela kopu veci co som nevedela a pomohli mi kedze mam prve dieta a som mlada mamina 🙂 a ak sa mozem opytat,do akeho veku si davala dietatku mliecko? 🙂

demonique
27. máj 2013

@lusia222 maly ma 11 a pol a stale kojim.a s prikrmami ja robim tak,ze najprv ponuknem prso a potom dam prikrm. do jedneho roka to takto budem robit a potom skusim vymenit, ze dam najprv prikrm a potom dotlacim mojim mlieckom 🙂 maly nie je velky jedak zatial,ale nejak nestresujem. kym prospieva neriesim 😉

peinka
31. máj 2013

no my mame tiez 8 maly ma raz fazulu so zemiacikmy este mu fazulu nedal len stavu, trosku omastene zemiacky to sa oblizuje ked jeme vzdy pride jogurt davame smotanove okrem cokoladoveho a bez soli to unas nejde nesolim vela ale musim mu dochutit lebo inak mi to nechcel.

nina2110
4. jún 2013

ahojte, naša síce ešte len bude mať 8 mes. ale kedže som nekojila, tak sme na príkrmoch už od 4 mes. 🙂 a sme tu 🙂 papáme už skoro všetko, okrem brokolice, tá nám nechutí, ale varím jej perkelty, prívarky, rôzne polievky, najradšej má kuraciu polievku :D a spapá to...cestoviny dávam také aké mám doma, ale najradšej má aj tak mrvenicu 🙂 tú pridávam do každej polievky...čo sa týka konzistencie príkrmov, tak do 6 mes. som mixovala, teraz skúšame aj väčšie kúsky...začali sme piškótami do ruky a chlebom, a teraz už aj polievky nemixujem, len popučím vidličkou...trošku ju zo začiatku napínalo, ale teraz je to už v poriadku...jogurt som ešte neskúšala ale má rada klasický krémik vanilkový - dráčik 🙂 pekný deň maminky