Kaše na noc. Ktoré by ste mi odporučili?

macicek79
29. jan 2009

Ahojte baby,
mozete mi poradit? Moji drobci maju pomaly sedem mesiacov, a rada by som zacala s kasickami zatial len na noc, a potom aj cez den. Viete mi neaku dobru odporucit? Na noc im davam Nutrilon Good night, ale akosi im uz nestaci...
Vdaka vopred za odpovede! 🙂

ellit
2. feb 2009

jeeej macicek, ty mas dvojicky slniecka? tak mas moj obdiv, vsetko mas krat dva. Aj radosti ale aj starosti.
No mne si po kasi vzdy grgne 😀 , aj ked ho nedavam. Ale nemusis ich davat odgrgnut ak nemaju problem. Ale tym, ze nepapa kasu tesne pred spanim, ale taku hodinku, na odgrgnutie ma casu dost

tamilla
2. feb 2009

Ahojte, ja neviem ci uz mam zacat s kasami na noc. Mala v pohode prespi celu noc uz od 4 mesiacov tak neviem ci mam vobec zacinat s kasami a zatazovat jej brusko ked vydrzi s Bebou, aj to mame stale 1AR. Kupila som si Hipp od 4 mesiacov, ale ked som citala zlozenie tak som to vyhodila. jednu som chutnala u kamosky a mne to strasne chuti ako umela hmota.

grula
2. feb 2009

macicek ja som natom tak isto ale sem tam vyspia aj celu noc ja im nedavam vobec kasu ale nutrilon good night a celkom je to v pohode

macicek79
autor
2. feb 2009

ellit, ano, radosti je naozaj vela 🙂 a na starosti sa zabudne, ked sa na mna usmeju 🙂 ... no neviem, akosi sa mi castejsie budia, tak neviem, ci to nebude tym, ze ich nedavam odgrgnut.
grula, jeeeej, tiez mas dvojicky? 🙂 ja som im tiez doteraz davala good night, ale akosi im to nestacilo, tak som myslela, ze skusim kase. Ale asi sa vratim k tomu nutrilonu a kasu dam na poobedie...

grula
2. feb 2009

ale chlapcom nikdy nestaci aspon podla mna pretoze moji chalani by papali stale

lenka386
2. feb 2009

Kostri, mame asi rovnako stare deti, ale to vstavanie 2-5x za noc ti zavidim..My sme hore cca po 2 hodinach, ak nie castejsie, skusali sme aj nutrilon aj kase a vzdy maleho iba viac smadilo..Tak som to zatial vzdala a "trpime"..Kocky neporadite, ci robim niekde chybu, alebo mam len take "nespave" dieta?

martija
2. feb 2009

prosim vas mamicky,ked odsavam MM a robim kasicky z toho,vzdy mi to materske mliecko riadne roztopi tu kasu na vodu,takze sa strasne tazko s tym krmi,neviete poradit nejaku dobru kasu s miesanu s MM?
A prosim este k tej pohanke?Ako to chuti??papaju to deti rady,alebo ako ktore??kde to kupit,je specialna pre male deticky,alebo mam kupovat iba normalnu pohanku v obchode.Dakujeeem.

kostri
3. feb 2009

lenka,ahoj,uz sme sa stretli v teme junovciatka 😉 ale tam uz nechodis 😒
ved neboj sa,hanka sa niekedy budi aj o hodinu 😒 ked prespi styri hodiny,tak som z toho este tyzden mimo 😀
ani ja neviem ,kde robim chybu,zacala som prikrmovat,myslela som ze sa to zlepsi,ale nie,zacala som davat kase,spanie sa trochu zlepsilo,ale potom sa to vratilo naspat ☹ no a stalo sa mi aj tak ze som od obeda len kojila a vstala len 2krat!!! 😕 co bolo zatial najmenej
lenka ty este kojis?kamoska tiez skusila dat umele,ze bude lepsie spat,ale spava stale rovnako,nic sa nezmenilo..

kostri
3. feb 2009

martija ja mlieko neodsavam,takze s tym ti neporadim 😒
pohankovu kasu robim,hanke chuti,kupila som ju v jednote u nas,maju tam pultik s bio potravinami,je to lupana pohanka,ale da sa kupit aj v bille alebo v DMke.pripravis ju podla navodu na obale a prichutis ovocim 🙂

anet1
3. feb 2009

ahojte, prosim o radu krmime UM kedy by sa mala podat kasicka, na noc ako posledne papanie alebo predposledne /ked budem davat kasicku ako posledne - nezatazim bubulinke zaludok/ DAKUJEME 🙂

lenka386
4. feb 2009

Kostri, k junovciatkam nechodim, lebo je tam velmi vela novych bab a novych prispevkov. Tak ked raz za cas idem na net, nestiham citat a potom sa citim ako ... 😝
Ano, este kojim, chcela by som, ako pri Adamkovi, do roka, ale uvidim..Matusko je vacsi jedak, aj chlap, a niekedy sa citim, ze uz musi mat mlieko v prasku.. 😉 To do seba stale nieco lejem..
Umele mlieko tiez nepomohlo k lepsiemu spanku, iba sa mi zacal "odstavovat", nechcel sa prisat, tak som tym "prastila".
Anet, ja ked som skusala davat kasicku, bolo tam pisane, ze cca hodinu pred spanim, ale Matusko tym moc nadseny nebol. Zatazilo ho to a celu noc ho dost smadilo, tak ja fakt neviem..
Pri niektorych detoch asi fakt treba len trpezlivost a cas..

patricia1971
4. feb 2009

anet1 - ja som na tom asi ako lenka386, tiež to malú podľa mňa zaťažuje, stále sa mi potom budí a stále pije čajík. Asi pred 3 dňami som jej kašu nedala a bolo to trošku lepšie. Dávam jej ju okolo 18.30, potom sa trochu hráme, kúpeme a okolo 19.30 ide spinkať a to sa ešte kojí. Dnes kašu nedám a uvidím, lebo táto noc bola horo, každú hodinu mrnčala a logala čaj, mlieko a ešte aj dudlík fungoval. Ale ja pravda,každé dieťa je iné. Mám už 2 väčšie deti a tie zaspávali s kašou vo flaši a spali až do rána,to bolo super a táto malá opica mi vymýšľa,tak tiež skúšam všetko možné aj nemožné... 😵 😵 😵

addaa
4. feb 2009

Ahojte, malý bude mať rok. Rozmýšľala som nad klasickou krupicou...Má niekto skúsenosť? Mám ešte počkať?

akejka
4. feb 2009

matija:
aj mne sa to stávalo, dr. mi povedala, že z MM sa kaša robiť nedá, lebo má hustotu ako voda...tak som kašu robila z UM a popritom som kojila...

akejka
4. feb 2009

anet1: my kašičku dávame od 6 mesiaca na noc...ako posledné jedlo...je to ryžová kaša od Nestlé, zasýti, malá po nej pekne priberá a nezaťažuje ju to. Tak nám to doporučila aj dr. - dávať kašu na noc

anet1
4. feb 2009

dakujeme 🙂

lumah
4. feb 2009

macicek to nebude v kaši, moji chlapci papaju mliečko nanoc o 19tej a prespia celu noc až do 5-7 ráno. My dávame BEBU. Skusila som pridať im do mliečka ryžovu kašu-dve odmerky, ale je to asi jedno. Vypiju na noc tak asi 15-170 z flaše a ešte moje mliečko asi tak 50 každý.

patricia1971
5. feb 2009

baby, tak včera som dala malej kašu 2 hod. pred spaním a v noci to bolo to isté, 15x mrnčala...u nás to budú asi zúbky, nemáme ani jeden, ale tie ďasienka sú hrozné...takže v kaši to nebude, či jej ju dám skorej, alebo pred spaním, je to to isté...to je moja skúsenosť.... 😉

akejka
5. feb 2009

patricia1971:
ahoj, stretli sme sa aj v tejto téme 😉 ozaj to v kaši nebude. Naša ju je od 6 mesiacov a predtým v noci spala až do rána. My máme detičky, čo majú nepokojné noci kvôli zúbkom ☹

kostri
7. feb 2009

tak u nas to asi tiez budu zubky 😒 no musime to len vydrzat..ja uz niekolko dni na noc nic nedavam,len poobede ovocie,alebo cestoviny,alebo chlebik..a mala spi tak isto,stale sa budi

ivulik28
7. feb 2009

ahojte baby.Mne sa maly z kaše dovrackal a teraz užnechce žiadnu

patricia1971
7. feb 2009

ivulik a ty už dávaš malému kaše??? ja som začala až v 5 mes.aa tiež mi to nechcela a grckala,tak som potom prestala a začala až v 6 mes. ...teraz ich papá ale nepomáha to na noc, stále mrnčí.....asi fakt zubky..... 😀

dana_l
8. feb 2009

ahojte mamicky, ak si myslite ze kasa na noc pomoze dietatu prespat celu noc - tak ste na velkom omyle. ono sa to sice vravi ale nie to pravda. niektore deti prespia celu noc a ine sa budu budit aj po kasi. moja starsia jedla kase a aj tak som ju musela este 2-3-4x v noci dokrmovat. aj ked bola starsia tak jej "vecera" nestacila. celu noc prespala az ked bola 13 - 14 mesacna.
buduci tyzden zacnem skusat mladsiu dceru krmit kasou. dufam ze ona bude ina a aj keby neprespala celu noc tak ze sa bude budit menej casto. a ak nie tak budem mat menej spanku. ale na to sme uz asi vsetky zvyknute 😀

mukky
8. feb 2009

dana ja mam ten isty nazor na ka se a hlavne tie kupovane.Babatku zatazia zaludok na noc,tak ako ked dospely sa naje poriadne a klipkaju mu oci a chce sa mu spat.A kupovane kase su aj niektore osladene a rychlo zdvihaju cukor v krvi,tak ako biele pecivo,takze dietatko sa moze i castejsie budit.Ak uz date kasu,minimalne 2 hod pred spanim,ale i tak velmi dlho travi.Ja kupovane kase davat nebudem,ale urobim si sama,napr z kukuricnej krupice a s ovocim..ale je to na kazdej maminke ako a co bude davat.Pekny den.

macicek79
autor
8. feb 2009

Lumah, tak to Ti veru zavidim. 🙂 Ja som v noci viac hore, nez spim. Tak pevne dúfam, ze sa to raz zmeni.

Mukky, ako presne pripravujes tu kasu na noc? Mne sa tiez zda, ze zatazuju brusko. Asi prejdem zase na mliecko na noc. Ved aj takto pri kai dokrmujem.

gocrazy
8. feb 2009

Ahojte,

my sme skusili vsetky mozne, od nestle, hami, nutrilon ale vsetko grckal a teraz mame od hippu prvu kasu pre kojencov prebioticku a ta mu velmi chuti a vobec z nej negrcka a lahsie sa mu kaka...odporucam my sme spokojni....

mukky
8. feb 2009

macicek.jej,mas dvojicky 🙂 🙂 Daj si do googla varene kase pre deti,je tam vela receptov a isto najdes nieco ppre tvoje deticky.Len si k tomu treba trosku sadnut a opisat to.Velmi vhodne su pohankove,ci ryzove bez pridania mlieka..napr.uvaris ryzu do makka,pridas nastuhane jablcko,rozmixujes...atd...ci s mliekom.no nie kravskym ,to sa vie.Je to zdravsie isto,chutnejsie,a lacnejsie.Nie kazda mamka si moze dovolit tie kase na noc kupovat...vraj 1 krabica stoji okolo 100 sk a je asi na 4 davky 😕 😕 🙄 😨 su aj osladene kadecim co dieta v tom veku nema papat..napr medom 🙄 🙄 ale kazda mamka sa rozhoduje sama,ako co uzna za vhodne...

macicek79
autor
9. feb 2009

mukky, vdaka za radu. Tu ryzovu s jablckom urcite vyskusam, mozno uz aj dnes. 🙂
Veru, lacne to nie je. A kupovat to este dvojmo, a aj tak nenasytia...

mukky
9. feb 2009

macicek nemas za co dakovat,sme tu nato aby sme si pomahali,no nie?Mozs napr.uvarit aj ryzu,potom zvlast tekvicu na kocky a rozmixovat.Alebo tekvicu s marhulou,jablckom,atd a ryzu.

martija
9. feb 2009

mukky prosim Ta mozes mi poradit kde mozem zohnat tu tekvicu,uz ju asi mesiac zhanam,cerstva neni a vraj mrazenu maju,len neviem,ci mozu a kde to zohnat.som zo Ziliny,mame tesco,carefour,nikde to nie....... 😠