Kaše na noc. Ktoré by ste mi odporučili?

macicek79
29. jan 2009

Ahojte baby,
mozete mi poradit? Moji drobci maju pomaly sedem mesiacov, a rada by som zacala s kasickami zatial len na noc, a potom aj cez den. Viete mi neaku dobru odporucit? Na noc im davam Nutrilon Good night, ale akosi im uz nestaci...
Vdaka vopred za odpovede! 🙂

stvura
9. feb 2009

Martija, tekvicu u nas na juhu zozenies na kazdej dedine, pripadne v malom zelovoci, je dost narocna na teplo, tak neviem ci sa pestuje v okoli Ziliny...skus popozerat na trhu ked pridu "juzania" predavat.

mukky
9. feb 2009

martija u nas ju maju vzdy v Kauflande.Aj ty chces radsej varit kasicky...daju sa aj z vlociek a pohanky,kukuricnej krupice a vselijake kombinacie.

mukky
9. feb 2009

martija a ak nezoyenies tekvicu skus i patizon.

janzi
9. feb 2009

Kocky a ako pripravujete kasu, nechate zovriet vodu iby v rychlovarnej konvici alebo varite cca 5 min v hrnceku ako je napisane v navode??

martija
9. feb 2009

dakujem dievcata,vy sa teda mate juzania 😀 .Skusim teda dalej hladat a zhanat,som myslela,ze to cez zimu nezozeniem....
mukky dneska sme skusali tu pohankovu kasicku,maly sa nechytal absolutne,ale je pravda,ze ten sa nechyta absolutne na nic,uz som z toho nestastna... ☹
a prosim vas,obsahuje ta pohanka lepok?asi nie....vsak?
Este som chela k tomu patizonu.Od pediatricky som dostala papier co a ako s prikrmamy,dost beham po nete a po koniku,tak viem uz co-to o zavadzani prikrmov aj od prvorodeneho.Ale na tom papieri bolo,ze patizon patri medzi novozistene potraviny,na ktore mozu mat deti alergie.Dalej je tam,ze masko tak dva tri krat do tyzdna (iba) a zacinat cervenym - divne.A lepok az od 11 mes!!!!!!Tak neviem,co teraz.Co odbornik,to iny nazor.....

janzi,ak myslis pohankovu kasu,ja som ju nechala varit vo vode ako ryzu a dala som viac vody,aby to nebolo moc lepkave....inak nemam skusenost,mozno dievcata pordia lepsie.....

mukky
10. feb 2009

martija s tym cervenym masom to mi je velmi velmi divne 😲 😕 😕 a patizon??nikde som sa o tom nedocitala a ja toho mam preluskaneho dost 😀 😀 😀 ja alergeny nemienim podavat tak a ak sa dozviem o tom patizone tak ho nedam,ale cervene masko mu teraz nedam to urcite.A my mame v rodine celiakiu tak ja dam lepok az od roka,i ked tiez je to take vselijake,,,,,ci od 8mesiaca ci od roka 😒 😖 ja pozistujem.Martija papanie chce len cas...ved to asi vies...mame skoro rovnako velkych chlapcekov 🙂

janzi
10. feb 2009

martija jasne, zabudla som napisat, ze robim malej kupovanu ryzovu kasu od Nestle

macicek79
autor
10. feb 2009

Ahojky,
tak ja som sa rozhodla, ze sa na noc vratime asi k mliecku. Davala som drobcom Nutrilon Good night, a kasicky zacnem davat na ranajky alebo desiatu. Kajko mi totiz z kasiciek vracia, a zda sa mi, ze je to tazke pre jeho brusko. A s Nutrilonom vydrzali dlhsie spinkat... Dnes vyskusam, som zvedava, ci bude zmena...
Tekvicu? Tak tu ja moc nemusim, mozno drobcom zachuti. 🙂

katkabod
8. mar 2009

Ahojte, my sme davali Nutrilon, ale velmi nam malu naduvalo a tak sme presli na ryzovu Nestle a ta je super. Ziadny problem a veruze nam spi lepsie, ale tak ako tu uz bolo povedane, aj podla mna niektore deticky proste potrebuju papat aj v noci a ine nie. Takze my davame kasu vecer a este 2x sa budi v noci na mliecko a inak cely den mliecko a mame skoro pol roka. Proste sa nedalo vydrzat do polroka, vstavala mi v noci aj 8x, bola hladna a teraz pri 2 vstavaniach, to sa ani neda porovnat. Ale necudujem sa, je to sidlo, ktore sa cely den nezastavi a ma skro 8 kg.

skalnicka
9. mar 2009

ahojte...mam otazocku...maly bude mat 4 mesiace a uvazujeme o kasi...nie je kojeny, ale aj tak mam respekt...nasla som v obchode Hami od 4 mes., len neviem, ci to este nie je skoro..aj ked posledne dni sa budi po dvoch hodinach v noci...od pol noci sa budi az do rana...

annag
9. mar 2009

skalnicka, ak sa dá, začni najskôr radšej zeleninou, ovocím, mäsom a až potom kašou. Kaša je sladká, deti potom zvyknú ostatné príkrmy odmietať , budí sa, lebo môže byť v rastovom špurte, môže mať zmenu spánkového režimu, je to normálne, ale aj UM je pre neho stále postačujúce, kaša dokonca nemusí nič zmeniť.

claudinka
11. mar 2009

ahojte babulky, od piatku zacinam prikrmovat, kedze uz budeme mat zajtra polrocik 😉
chcela som sa opytat, akymi kasickami zacat na noc a kedy je to najvhodnejsie..
pravdepodobne mam cakat, ci mu bude na noc stacit moje mliecko, nie? je plne kojeny..
lebo som citala vselico, ze sa mu roztiahne zaludok pri inej strave a nebude mu stacit alebo zeby sa malo to zacat spolu..
ake odporucate kasicky uplne na zaciatok prikrmovania? nemam sajnu, ake mu mam kupit, keby nahodou vecer plakal od hladu, co by som mu spravila.. dakujem za rady 😵 nechce sa mi to tu cele docitavat 😒 a asi ani nechcem zacat ovocnymi, aby mi papkal aj zeleninku

kvetinka211
23. feb 2012

Ahojte, vcera som zo srandy uvarila vecer kasu co sme dostali postou ako reklamny predmet - nutrilon ryzova od 4. mesiaca ... doteraz som mu ju nedavala, kedze mam trosku iny nazor na vyzivu, aj ked zasa nie extremny. ALe bola som sokovana tou kasou aka je nechutne presladena, aj v zlozeni je normalne pisany cukor. Dala som ju odchutnat syncekovi, vsak uz mame vyse roka tak snad neublizi ... a moj maly chytry chlapcek ju nechcel, chutia mu iba neprisladzane nemliecne kasicky bez "prichuti" co mu davam od 7 mesiaca. Tak sme si museli narychlo na veceru orvorit jogurt 😉 Tymto chcem iba varovat mamicky ktore este kasu nedavaju aby si dobre vybrali kasicku ktoru ponuknu svojmu babatku a bud mu varili poctive domace a ked neni cas (skoro vzdy) tak sa daju najst aj neprisladzane nemliecne kase, ktore sa zarobia s vodou pre kojene deticky alebo s um ktore pouzivate pre nekojene deticky ...

31majka12
23. feb 2012

Ahoj ja malemu davam kasu hipp -uz len kvoli tomu ze je bez cukru,sladku mi ani nezje.
Tu mu davam na veceru...a obcas na rano zvyknem dat osmizrnnu od Nestle-tiez je bez cukru.

stacinka69
24. feb 2014

Baby viete mi poradit?nasa mala od 6 tyzdna spinka po 10 hod az 12 hod bez zobudenia.niekedy ju musim sama budit.No teraz ma 7mesiac a dost sa mi budi v noci aj 3x.Nekojim bohuzial vydrzala som len 3 mesiace takze davam Bebu HA.Pocula som o kasiach.Ktora je dobra a s ktorej nezapeka?Dakujem

andreamamka
14. apr 2014

@chasencha ak sa mozem opytat od kolkych mesiacov ste davali tu kasu Hami na noc bananovu?

gabikatka
10. jan 2016

preco im preboha davate tie instatne brecky?? 😕 😕

yanni
10. jan 2016

@gabikatka no to by aj mna zaujimalo. 😕 😠

lubicamima
15. jan 2016

Ahojte! My mame 1 rok a tiez som si myslela ze kase na vecer zasytia a maly uz nebude pytat nic jest. Omyl. Kasa bola pre neho moc tazka a celu noc sa mi budil. Cca po 2 hod,alebo aj skor. Odkedy mu davam lahku veceru okupem ho a za tym vypije mlieko je to super. Moje noci hrozy skoncili. Krasne v klude spi a preberie sa len ked nabura do postielky. To je asi 2 krat za noc. Posuniem ho nizsie a spinka dalej. On totizto celu noc po nej cestuje. BABY NEVYMYSLAJTE KASE NA NOC A UZ VOBEC TIE KRUPICOVE,BUDU SA VAM DETI STALE BUDIT A PYTAT MLIECKO ABY SA UPOKOJILI!!!! Oni nie su hladne len sa potrebuju ukludnit. Viem ze nie vsetky deti su rovnake ale na co zatazovat brusko na noc. Vela pokojnych noci ako su tie nase.

lydia15
15. jan 2016

@lubicamima presne ako u nas.

baska1
15. jan 2016

Ja tiez uz by som davala kase len doobeda s ovocim a lahku veceru a mlieko radsej