Kaše na noc. Ktoré by ste mi odporučili?

macicek79
29. jan 2009

Ahojte baby,
mozete mi poradit? Moji drobci maju pomaly sedem mesiacov, a rada by som zacala s kasickami zatial len na noc, a potom aj cez den. Viete mi neaku dobru odporucit? Na noc im davam Nutrilon Good night, ale akosi im uz nestaci...
Vdaka vopred za odpovede! 🙂

sirinka
29. jan 2009

mne sa osvedcili celkom od nestle nemliecne kase...napr. s lipovym kvetom.

patricia1971
29. jan 2009

ahoj,ja dávam nutrilon kaše,skúšala som viac druhov, ale malá je aj tak v noci hladná, takže neviem,či to bude v kaši. Podľa mna sú typy detí,ktoré chcú papať aj v noci. Ale treba tie kaše asi skúšať,určite sú všetky dobré. Kamoška lekárnička mi odporučila nutrilonové... 🙂 🙂

macicek79
autor
29. jan 2009

Ja uz mam kupene od Nutrilonu medovu a hruskovu, a neviem, s ktorou zacat.
Patricia, zacala si hned hustou kasou alebo na zaciatku si to spravila redsie?

chasencha
29. jan 2009

macicek my sme zacali s hami na dobru noc,mliecna kasa s bananmi a chuto a pomaha,uz sa vobec cez noc nebudime... 🙂 ale kazdemu vyhovuje nieco ine

macicek79
autor
29. jan 2009

Chasencha, mozno vyskusame, kedze hamii su podobneho zlozenia ako nutrilon. davala si to do flase alebo si krmila lyzickou?

patricia1971
29. jan 2009

skús do flaše,je to lepšie. Moja malá to flaše nechcela,tak robím husté a dávam lyžičkou. A tiež som už dávala tie hami, sú tiež dobré. Myslím,že všetky budú dobré, uvidíš. Ale podľa mna je lepšie dávať z fľašky, takú trošku redčiu, ak ak by to nepomáhalo, skús lyžičkou....

chasencha
29. jan 2009

ja som zase za to ze lyzickou,aj to tak robim...ale tak zase ema mi ani z flasky pit nechce ale myslim si ze s lyzickou by sa malo 🙂 su dobre a aj mne chutia a mozes si ju urobit ako chces,hustejsiu,redsiu 🙂

macicek79
autor
29. jan 2009

Baby, dakujem za rady, uvidime dnes vecer. Dam vediet 🙂

patricia1971
29. jan 2009

ok, treba skúšať. Moje prvé 2 deti pili takú hustejšiu kašu z flaše pred spaním a bolo to super, prespali vždy celú noc. A táto moja opica je úplne iná, kašu z flaše nechce, z lyžičkou nezje tak veľa, a hlavne sa v noci budí a musíme sa kojiť, teda len raz v noci, ale už to posúvame takže je to lepšie. Ale každý má iný názor. Mne sa to viac pozdávalo z flaše. 😵 😵 😵 😵 😵

a_rianna
29. jan 2009

ja som dala kašu 2 krat a maly sa mi začal budiť v tu noc ked spapal kašu častejšie ale nie že bol hladný ale asi preto že mu do zaludok ťazko travil, tak som to vysadila a budí sa zasa 1 x za noc alebo prespí celu noc zavisi od toho aku ma asi naladu 🙂) ale kaše som odložila na neskor., lebo ich asi jeho žaludok nestravil. Ale my možeme len nemliečne a ´mali sme sunarku

macicek79
autor
29. jan 2009

Takze mame to za sebou... Vyskusala som tu mliecnu kasu s bananom. Na flasu sa mi to zdalo moc huste, tak som im to dala do misticky. Janko (mladsie dvojca 🙂 ) to spapkal bez problemov, obcas si vypytal cajik. Kajko, hucnut, troska mrncal, ale nakoniec spapkal skoro vsetko. 🙂 Dufam, ze to moc ich brusko nezatazi. Som zvedava, do kolkej mi vydrzia. 😒

patricia1971
29. jan 2009

tak to je super....tak daj zajtra vedieť,ako ti vydržali spinkať,no ná to nepomohlo...ale každé bábo je iné....a dvojťčatká,ta to máš čo robiť.... 🙂 🙂 🙂

nimi22
29. jan 2009

aj nam chutia kase, nezatazuje ho to aspon nic nevyvadza a pekne spinka, 😉 drzte sa

macicek79
autor
30. jan 2009

tak sa hlasim 😉 noc bola hrozna, drobci boli kazdu chvilu hore. ☹ neviem, cim to bolo. mozno to bola len nahoda, a mali zlu noc. Uvidime dnesnu noc.
Dalsie mliecko si vypytali nieco pred piatou, takze celkom fajn.

Baby, kolko mliecka vypiju vase ratolesti cez den? 🙂 A kolko by mali vypit?

patricia1971
30. jan 2009

no neboj, snáď sa polepšia a budú spinkať. Moja malá sa v noci stále budí- Ale tiež už dnes papala trochu kaše. Berie antibiotikum,tak nič nechce,ale snáď sa to rozbehne. A v tom ti neporadím,koľko mlieka vypije, ja ju kojím, takže neviem,ale určite málo, tak asi 500 ml za deň. 🙂 🙂 🙂

ivanuska77
30. jan 2009

Macicek, ja ked som mojej Natalke dala na noc prvu kasu v asi 6 mes.,tiez sme boli celu noc hore 😖 . Stale sa napinala, nemohla si ani prdnut ani grgnut 😨 . Bola to hroza, ja som trpela s nou. Odvtedy som to s kasami na noc neskusala. Ale zasa ma to pokusa, lebo je casto hore. Neviem ci od hladu, lebo si len kratko cucne (este ju kojim).
Drzim ti palce dnes s tou kasou. Aka to vlastne je. Ja som dala prvu ryzovu a od vtedy som ju nedala ani cez den. Ryza vraj zapeka a my sme mali s kakanim problem.

patricia1971
30. jan 2009

tak moja malá zje kašu, potom sa ide kúpať a potom sa ešte kojíme. Neviem,kam to do nej ide, pretože je podľa doktorky chudá. Ale v noci už nekojíme, dávam trošku čajík. A kašu dávam Nutilon piškótovú, chutí dobre. 😀 😀

macicek79
autor
31. jan 2009

Tak minulu noc boli drobci uz o pol druhej hore a vypili mi 180 ml mlieka ako nic. 🙂 Tolko mi ani cez den nevypiju.
Baby, musia si babatka po kasi odgrgnut?

patricia1971
31. jan 2009

macicek-moja malá je po kaši ešte večer hladná. Ja je dávam kašu pre kúpaním, a potom keď ide spať, tak sa ešte kojíme, to je asi tak 40 min.po kaši a to viem,, že ťahá dosť. No neviem, tak naše deti asi po kaši ešte vyhladnú. Moja malá grgá po všetkom, to má po ockovi, oni sú takí grgači, hneď po všetkom grgajú,takže v tomto my problém nemáme. Ale podľa mňa by si grgnúť mali. A dnes ste už kašovali? My áno, aj sme kojili a už spíme. 😵 😵 😵

macicek79
autor
31. jan 2009

Patricia, ano, uz kasovali a spinkaju, dnes som im kupila od Hami ovocnu na dobru noc, je dost riedka, tak uvidime, dokedy vydrzia.
Takze po kasi este mozem dat umele mliecko? Materske mliecko je predsa len ine... Mne sa podarilo kojit skoro 5 mesiacov, a potom zrazu z nicoho nic mi odislo mliecko. ☹

patricia1971
31. jan 2009

macicek, to neviem, či môžeš dať UM, MM je fakt iné a moja malá si ho vyžaduje, takže ja dávam a viem,že papá dosť. Al tiež sa noci budí. A tie od Hami mám aj ja, ale mne sa zas vždy podarila urobiť strašne hustá, mali sme banánovú a ovocnú, ale chutila.

Teda to si dosť kojila, veď dvojčatá, to musí dať zabrať.

Moja malá zvykla ešte papať okolo 1 hod.,ale lekárka povedala,že už by v noci nemala papať,že je už dosť veľká a povedala mi, že o 22 hod.jej mám dať v spánku nejaké UM a že to určite do rána vydrží. Tak mám doma asi 4 druhy UM a žiadne mi nechce,jej to asi nechutí. Tak jej dávam v noci trošku čajíku,máme v byte aj dosť teplo,tak možno je smadná. 😵 😵 😵 javascript:addEmoticon('😵','vBody')

macicek79
autor
31. jan 2009

Robis ju podla navodu alebo pridavas viac prasku, ze je husta?
Moji drobci papaju Nutrilon od zaciatku. Su dni, ked ho moc nechcu, ale zase iny den by ho vypili aj liter. 🙂

patricia1971
31. jan 2009

ja ju robím od brucha,ako sa hovorí. Dám do misky vodu a sypem kašu, ktorú hneď aj miešam, aby neboli hrčky a keď vidím, že je hustá,tak už nesypem. Robím tak každú kašu,myslím, že to nevadí. Pri mliečku je to iné,ta musíš podľa návodu.

Ja so skúšala Nutrilon, Sunar, to francúzske, aj Nutrilon night, ale jej to nejde. A ani kašu mi nechce piť z flaše,takže jej tam niečo vadí. 🙂 🙂 🙂

martina46
31. jan 2009

hami treba urobit dost riedku, ona tak za 1-2 minuty este zhustne. ja som spokojna s hami a nutrilonom, chutne a dobre sa rozpustaju. a este miesam do subaru alnaturu. ale ja davam kasu rano. tiez si nemyslim, ze je to o nocnom hlade v mnohych pripadoch. ved aj dospely, ak sa na noc viac naje, ma horsi spanok. u mna aj inych mojich znamych funguje, ze cim sytejsie vecere, tym je rano vacsi hlad. ja davam malej na veceru iba ovocie a mlieko. do vcera moje, dnes uz sunar. ale vypije iba 100ml. spinka vborne. alle u nas bol vzdy dobry nocny spanok, tak nie sme dobry priklad 😉

patricia1971
31. jan 2009

aha,tak preto ja ju mám vždy takú hustú, že mi tam aj lyžička stojí.. 😉 😉 😉

amatula
31. jan 2009

ahojte mojmu chuti hami a nutrilon z ostatnych mi dost grcka 😕
a davam aj na noc tak okolo 18-19h.alebo ovocie,striedam raz na noc raz na ranajky...a nevidim ziadnu zmenu ze spi alebo nespi lepsie 😉

kostri
2. feb 2009

ahojki
ja som skusala davat malej kupovane kase ale vobec jej nebrali,vzdy som ju nakojila
potom som skusila doma robene kase z ryze alebo pohanky,zmiesane s ovocim,tie spapka,ale k lepsiemu spanku nam to nepomohlo ☹ budi sa dva az pat krat za noc.
cajik v noci som skusala,nemal uspech,vzdy jej musim dat prso,aj ked niekedy moc nepije,len cucka..

akejka
2. feb 2009

ahojte, moja malá je kašu od 6 mesiacov. Jediná, ktorú spapá je Nestlé ryžová kaša. Inú do nej ani nedostanem. A vydrží s ňou až do rána.
macicek: najlepšie je začať s ryžou neochutenou kašou...dobre sa z nej priberá a dobre zasýti...

kostri
2. feb 2009

ta co som skusala ja bola ovocna z DMky a este jedna od nestle obilninova..no mozno skusim aj ja tu ryzovu 😉

macicek79
autor
2. feb 2009

Baby, ja som zufala... Kase by mali zasytit, nie? Lebo moji drobci si vypytali mliecko uz pred polnocou prvykrat, a nieco po tretej druhykrat. Na jednej strane som rada, lebo cez den mi moc mliecka nevypiju, ale na druhej strane, myslela som, ze konecne prespia celu noc. ☹ To sa ale este asi nacakam...
Davate drobcov po kasi grgnut?