Kde kúpim cumlík na satie ovocia pre bábo?

dzanka25
10. júl 2011

malo byto vyzerat ako taka sietka, do ktorej date kusok ovocia, zaklapnete drziakom a babo moze pokojne papat ovocie, sat stavicku a nemusite sa bat, ze zje kostky alebo semienka alebo sa mu do hrdla nedajboze dostane vacsi kusok.. viete mi pripadne aj poradit, kde by som to nasla? dakujem 🙂 janka

anjelicek26
10. júl 2011

No ja som Maxa od zaciatku zvykala na kusky, na zaciatku sme mali na tvrde ovocie tento cumlik, ale najneskor v 7 mesiacoch uz dostaval normalne kusky a cumlik nam bol na nic. Ako pozeram, ty mas 9 mesacne dieta, to ti taku vec smari do kuta a vobec ho nezaujme. Nas ho mal na jablcko, na hrusku, na slivku ked mal 5-6 mesiacov, dokazal sa s tym vyhrat, neskor mal uz ine starosti a nejake ozuzlavanie ho uz nezaujimalo.

traktor
10. júl 2011

urcite by som neriesila takyto cumlik a ponukla by som dietatku uz ovocie do rucky..ma 9 mesiacov..neboj sa..ci bananik, jablcko mu kludne môzes dat do rucky ..nech sa uci aj hryzt..viem, ze sa bojis, je to prve dietatko ale ver, nemas sa coho 😉

mata_murkova
11. júl 2011

ahoj ja mam tento cumlik a zbytocna investicia.

akika722
11. júl 2011

podla mna je to hluposť 😅 ak sa bojiš že sa ti zadusi tak na začiatku davaj len mäkke ovocie do ručky.nap.bananik a časom pridavaj pod dozorom 😉

danka_ba
11. júl 2011

kamoska ho mala a podla mna su to zbytocne vyhodene peniazky. Mozno keby to stalo 2 eura ...
Pomaly sa mala nauci papat aj kusky, daj jej zatial ine ovocie.

stvura
11. júl 2011

Podla mna tiez zbytocna investicia. Moja dcerka je o tyzden starsia a v klude uz asi mesiac krasne je ovocie {ma len jeden zub a i to polovicku}. Neviem co jej chces tak "speci" davat, lebo jablko, hrusku, marhulu, slivku, broskynu i tak nedas cele do ruky a ked das polovicku alebo mesiacik, tak samozrejme bez kostok.

miskinadamko
11. júl 2011

vyraba ich napr. canpol baby a jane skus zadat do google sietka na ovocie. nejake obchodiky ti urcite vyhodi

skeptik
12. júl 2011

Ja by som to nerobila kvoli zubnemu kazu, ktory u deti je najcastejsie sposobeny popijanim ovocnych dzusov z flasiek, tak u tohto cumla si viem predstavit podobne.

bronia13
12. júl 2011

ja som to mala pri mojom drobcovi ale vobec som to nepouzivala, zbytocna investicia podla mna.

trinity525
12. júl 2011

si neviem predstavit, ze tuto blbost by pouzivali nasi rodicia pred 30 r. 😀 tiez si myslim, ze skoda penazi

sonica
12. júl 2011

zas taka prevratna novinka to nie je, nase babicky balili detom ovocie do gazy a davali cucat 😉
kamaradka to mala a ta s tym bola spokojna 🙂
ja som radsej kupila poriadne zrelu broskynu a aj ked bola komplet cela do pracky, tak som malu nechala nech si ju dasienkami morduje 😀

monika15
12. júl 2011

@dzanka25

ja mam, nas ma 11 mesiacov a ja osobne odporucam....
kazdy den mu tam dam ovocie a on pekne papka cez to.....
radsej tak ako keby soa mal zadusit...... pretoze nikde nevies.....

parvitas
12. júl 2011

poznám a používali sme to asi 2 mesiace (od cca 8. mesiaca), ale nie pravidelne. malá totiž nechcela nič hrýzť sama, ani malé kúsky, takže všetko som musela mixovať, potom roztláčať na kašu... až okolo 10. mesiaca sa to naučila (keď jej narástlo viac zúbkov 🙂)
tú sieťku na ovocie som si vtedy nevedela vynachváliť. skúšala som jej tam dať melón (ten sa jej v pohode cuckal), jablko - to jej chutilo, ale menej ako hruška. nektarinka, marhuľa, broskyňa a slivka - to nemala až tak rada. ale išla sa zblázniť za malinami (takto som si bola istá, že nespapá žiadne zrniečka) 🙂
nakoniec, keď som už videla, že to ovocie necumle, ale hryzká, tak som jej skúšala dať malinké plátky nektarinky - to zabralo. bola mäkká a tak sa jej zapáčilo sa aj hryzenie. ale napr. jablko odmietala hrýzť sama až do 1,5 r., tiež muselo byť pokrájané na kúsky.
takže ja som to maximálne využila a bola som spokojná. 🙂 a určite to odporúčam.