Kde kúpim kvalitné mäso pre 6 mesačné dieťa?

jankkaa
17. feb 2015

Neviem, kde mám kupovať mäso pre svoju dcérku. Zavádzame príkrmy a zatiaľ sme mali len kuracinu kúpenú v Poľsku, ktorú jedávame my. Nemám však z toho dobrý pocit, keď to dávam svojej 6 mes. dcére. Nemám možnosť kupovať domáce mäso ale kde potom kúpiť aspoň aké také kvalitné? Bývam v Bratislave - Petržalke. Máme tu Tesco, Kaufland, Jednotu, Carrefour a mäsiareň Fabuš. Kto ale vie, či aj oni neberú napr. mäso z Poľska? Počula som, že rastové hormóny v mäse môžu spôsobiť napr. u dievčat rast pŕs v malom veku. Chcem jej dať kvalitné mäso ale kde ho zohnať? Určite nechcem kupovať cez internet. To sa mi zdá esšte viac riskantné ako to z Tesca. Ďakujem pekne všetkým

bella77
17. feb 2015

to je vtip? pre 6 mesačné bábo mäso????moja odpoved na otázku? zatiaľ ho nekupuj nikde...začne tak zeleninkou..na maso má čas...

lienkafoj
17. feb 2015

Heinburg - Rakúsko - najbližišie kvalitné potravniny.
Inak - okrem toho, že deti rýchlejšie rastú /od mäsa napichaného hormónmi/ sa prejavuje aj porucha pozornosti ADHD a iné javy, ktoré doteraz neboli. My kupujeme kuracie z Poľnofarmy Lúčny dvor pri Veľkom Grobe - objednám si telefonicky, cca 20kurčiat, rozporcujem a namrazím. Videla som kde tie kurence rastú a viem, že to nie je PL. ale tiež nemám 100% záruku, že to nie je prepchané ATB...... brevčové - zabíjali sme prasa, ale nebolo vychované na našom dvore, tiež neviem, čo v ňom bolo... ale viem, že mi mäso nik predtým nemaceroval v bordeli,....

lienkafoj
17. feb 2015

@bella77 zakladateľka asi zatiaľ sonduje, kde čo a ako.... jasné, že 6 mesačnému nebude dávať mäso, ale 9-10 mesačnému už ľahkú kuracinku v polievke treba, nie?

bella77
17. feb 2015

@lienkafoj no v otázke je myslím jasne definované, že ho chce pre 6 mesačné🙂)) pre 9-10 mesačné jasné, že áno 🙂

sabina1975
17. feb 2015

@jankkaa ja si myslim ze maso od hocikoho je lepsie ako kuracina z polska ; ja uz zasnemm zeny nad cimvsetkym premyslate manm dvoch uz dospelych synov a 16 mesacnu dceru ale nikdy som nerozmyslala ze kde kupim "kvalitne " maso a su zdravy chalani su vynikajuci sportovci a babenka tiez prosperuje a hoci mam rod.dom maso kupujem u masara a vies kde no predsa tam kde je akcia

bella77
17. feb 2015

@lienkafoj no v otázke je myslím jasne definované, že ho chce pre 6 mesačné🙂)) pre 9-10 mesačné jasné, že áno 🙂 a dokonca aj píše, že mu už dávala...to poľské...tak ako nerozumiem, ako sa pol ročnému bábu pchá prehormonované kura..fuj

siska53
17. feb 2015

@jankkaa moja svokra chodi na maso zvacsa do Madarska. Mama mi doteraz nosi kuracinu od kamosky.
Skus na facebooku susedsky samozber.aj tam mnohi ponukaju aj maso.
My mame v Jednote jedneho fajn masiara,ja sa aj s nim radim. Kuracinu mi rozhodnz neodporucal kupovat v obchodoch. Suhlasil s nasou pediatrickou,ze radsej telacie,morcacie. Prip.u nas uz aj bravcova panenka.a to moji su uz starsi -skoro 3 a skoro 5rokov.

lienkafoj
17. feb 2015

@bella77 ozaj, ja som sa zamerala na to, KDE KÚPIŤ, ale máš pravdu, 6-mesačnému dieťaťu sa ešte nesmie dávať žiadne mäso
@jankkaa

lienkafoj
17. feb 2015

pozrajte práve teraz STV2, práve beží o tom relácia

katarinamarkova
17. feb 2015

@jankkaa nemas niekoho znameho, rodinu, kamaratov niekde na dedine? kupit tam....hodid do mraziaka....v beznom obchode asi nekupis maso bez hormonov a antibiotik.
@lienkafoj nechapem preco by polrocne dieta nemohlo jest rozmixovane maso? dovod? keby to nebolo vhodne tak asi nie su vsetky prikrmy od napr. ukonceneho 5teho mesiaca zeleninovo - maskove bezne.
@bella77

evka4
17. feb 2015

@jankkaa skus napisat uzivatelovi @robertnr , predava vyborne domace masko🙂

roamers
17. feb 2015

Do Rakuska, mas to na skok, ja som chodievala kupovat masko tam.
Tiez na mileticke su tetusky s domacim maskom, dokonca sa mozes s nimi dohodnut na den a oni rano sliepocku zarezu, takze cerstveeee a maju aj zajkov.
Drahsie ale rozdiel uvidis hned.

lucya87
17. feb 2015

@jankkaa my kupujeme kuracinu v Moste pri BA tam predava domace kurence. Mas to sice asi trosku od ruky ale kludne kupuj v rakusku maso. Tam maju kvalitne a mas to blizsie.

@bella77 preco by nemohla? Moj je na prikrmoch od piateho mesiaca a od siesteho je maso. A az v piatom mesiaci sme sa zbavili problemov so zapchou.

mirkava
17. feb 2015

@jankkaa ja davam hlavne morcacie prsia. Kupujem v tescu vakuovo balene.

moni244
17. feb 2015

@jankkaa a nemáš v okolí farmárske obchody? ja by som skúsila tam

lucya87
17. feb 2015

@jankkaa este ma napadlo aj na Mileticke predavaju babky domace masko. Aj kurata,sliepky,kraliky... aspon v lete tam predavali.

mirkava
17. feb 2015

@bella77 maso od ukonceneho siesteho mesiaca je v pohode.

meluela
17. feb 2015

@jankkaa v terne maju telacie a hovädzie zo slovenskej biofarmy (farma turova), aj vo farmarskych potravinach ho mavaju ... velmi kvalitne a dobre, dobytok paseny na lukach, maju vlastny bitunok, zviera nestresuju prevozom
inak v hainburgu kupis tiez dobre mäso, bio aj nebio, mozes si ho po porciach dat do mrazaku

@sabina1975 pred 15-20 rokmi bola kvalita mäsa o dost ina, nie az taka zla ako dnes ... neexistovalo napr. gmo krmivo ktorymi su dnes bezne krmene zvierata, mäso sa neprevazalo cez pol zemegule (brazilska mrazena kuracina plna ilegalnych hormonov), velkochov nebol tak rozbehnuty a jeho praktiky tak prepracovane (urychlovace rastu, antibiotika kvoli zvysenej chorobnosti pri zlych zivotnych podmienkach ...) preto treba teraz zial venovat pozornost aj takym veciam ... a pripady deticiek ktorym zacali rast prsia v 5 rokoch nie su ojedinele ...

jankkaa
autor
18. feb 2015

Ďakujem baby. Včera som už išla spať, lebo moja dcérka si vyžaduje v noci niekedy aj 5x papať. Neviem, prečo by som nemohla dávať 6 mes. dieťaťu mäsko Bella mám to doporučené od detskej pediatričky. Aj keď dojčím povedala, že som mala začať prikrmovať už od 4,5 mes. Začala som neskôr asi 5,5. Mäso som začala po 2 týždňoch od zeleniny. Tiež doporučené od lekárky. To Rakúsko ma vôbec nenapadlo. Ďakujem 🙂

lubkaurm
18. feb 2015

Gazdovsky trh - Dubravka, www.gazdovskytrh.sk, da sa vopred objednat a prist si po to...

majusqa77
18. feb 2015

@jankkaa je tu skupina predaj z dvora. Nieco objednavam od jedneho pana z nitry, zajov mam od kamosa z PK. Ak by si chcela kontakty, ozvi sa 🙂

alieeenka13
18. feb 2015

kto nebýva v meste, nevie, aké je náročné zohnať kvalitné potraviny. napr. kde aj kupovať kvalitnú zeleninu. však tá mrkva v obchode chutí hrozne - čistý postrek a toto dávať dieťaťu od mala. prečo ľudia majú veľké nohy? prečo dievčatá dospievajú skôr? lebo sú všade hormony. už aj zvieratá majú problém - napr. tým, že mnoho žien užíva antikoncepciu, hormony sa dostávajú do vôd, kt. pijú aj zvieratá v lese a sú z toho pomýlené. lesná zver má inokedy potomkov ako na jar, potom ich odvrhne. možno si ani neuvedomujeme, ako je všetko veľmi dopované umelinami. chválim autorku, že začala takúto diskusiu. je naozaj náročné zohnať dobré mäso v ba. ja najčastejšie tiež nakupujem na miletičke alebo u orbána v centre bottova. na vývar kupujem len zlaté kura je chované kukuricou. tá polievka chutí potom super. majú aj morčacie čerstvé mäso na polievku - krky a pod. napr. v BA je problém kúpiť aj kosti na polievku. minule sa ma predavačky spýtala, či to chcem pre psa. no jasné. obdivujem všetkých, kt. dokážu variť z ponúkaných produktov na trhu. je to náročné. @jankkaa

jankkaa
autor
18. feb 2015

@majusqa77
Ďakujem pekne. Budem veľmi rada ak mi pošleš kontakt na toho kamoška z Pezinku. Snáď mu nebude vadiť ak ho budem otravovať 🙂 prípadne aj toho pána z Nitry. Ďakujem 🙂

jana_eyre
18. feb 2015

@jankkaa nechces kupovat cez internet, ale mohla by si skusit pozriet.. napr. www.svetbedniciek.sk - to su chalani, ktori naberu tovar na farmach a donesu ti ho domov - maso maju zo z farmy lucny dvor, kde maju kuracinu vybornu a preverenu.. myslim, ze je vzdy lepsie kupit cez overeny slovensky obchod ako polske z tesca..

btw. v tescu nemaju kuracinu z polska /aspon o nej neviem/ ale maju hyzu co je slovenska..

jankkaa
autor
18. feb 2015

Chcem sa trochu obhájiť, lebo keď som čítala príspevok od Bella 77 vyzniem ako hrozná matka. Môj manžel je z východu a keďže máme Polsko na skok kupujeme tam mäso pre seba. Toto mäso je ale z riadneho kamennéh mäsiarstva ja ho jedávam už 6 rokov. Mali sme ho samozrejme doma, keď som začala prikrmovať zdalo sa mi to prirodzené jej dať z toho. Mala som však rozhovor s kamoškou,ktorá kupuje tiež mäso z farmy. Tak som si začala vyčítať, že ja dávam to naše a sondujem, kde by som mohla získať lepšie. Neviete, či kamenné obchody u nás nemajú to isté, čo kupujem v Polsku 🙂 Veď na Slovensku sa chová už minimum. Skutočne ďakujem všetkým za info. Ale asi využijem Rakúsko, Miletičku prípadne kontakty na ľudí, ktorí chovajú doma.

jana_eyre
18. feb 2015

@bella77 myslim, ze zakladatelka si sem neprisla pre sudenie co robi zle 🙄

vobec nevies ci svoje dieta dojci, co odporuca jej pediatricka a ako uz ma zavedene prikrmy.. a aj dojcenym detom sa niekedy odporuca zacat s prikrmami skor, pokial uz to zvladnu a pozaduju vela jedla..

clovek sa ma spoliehat na pediatricku, ktora urcite viac vie, ako zeny na mk, ktore do zdravotnej karty dietata nevidia..

jankkaa
autor
18. feb 2015

Ďakujem Jani, že si si ma zastala 🙂 hneď sa cítím lepšie. Samozrejme, že jej to mäso, čo máme doma už nedám 🙂

jankkaa
autor
18. feb 2015

@lubkaurm Pozrela som si stránku gazdovského trhu. Majú aj predajňu v Dúbravke. Ďakujem tiež veľmi dobrá voľba.

erickatt
18. feb 2015

Opytaj sa v mesiarstve od kial maju, nemozu klamat

majusqa77
18. feb 2015

@jankkaa a este - medzi prvymi maskami som davala aj telacie - to som kupovala u Fabusa. maju vakuovo balene, to som si naporcovala na kusky a zamrazila