Keď kojíte, aké dávate kaše?

zuzula25
21. jún 2009

ahojte.chcela by som sa vas kojacich mamiciek opytat,ked kojite ake davate kase??len nemliecne??cim to riedite??ja nemam dost mliecka na odstriekanie,tak by som to riedila len prevarenou dojceneckou vodou.robite to tak niektora??davate aj mliecne kase??myslim kupovane 🙂

dm1
22. feb 2010

kvjetecko - mliecna kasa uz obsahuje UM a preto sa zaraba len s vodou. Nemliecna kasa obsahuje len ryzu alebo inu obilninu podla toho aka to je kasa a zaraba sa bud s UM, MM alebo s vodou. Ja pouzivam nemliecne kase a zarabam s MM. odstriekam si tak 100ml takze potom do toho davam este tak 100g ovocia aby mal viac kase

kvjetecko
22. feb 2010

dm1 - dakujem, ale potom teda neexistuje nemliecna kasa, lebo aj do tej sa pridava mlieko?

A este : ake UM chuti vasim babatkam, ktore boli kojene?

berus222
22. feb 2010

ja davam kase, ktore sa zarabaju s vodou. ale len ryzove a obilninove. ovocne mi pripadaju moc umele.
a drobec pije uz mesiac bebu. nutrilon mu nerobil dobre. (aj ked beba je iny hnus! 😝 )

dm1
22. feb 2010

kvjetecko niektore baby zarabaju aj nemliecnu len s vodou a v pohode. aj ja tak niekedy zmiesam MM aj s vodou ked malo odstriekam

veronika81
22. feb 2010

kvjetečko, môj malý bude mať rok a UM ani iné mlieko nepozná (no aby som zas neklamala, keď mal 2 týždne, dokrmovala som pár dní UM, lebo som mala problémy s kojením, ale rozkojili sme sa..).
Asi od 8. mesiaca robím kaše domáce, žiadne kupované instantné ani nič také nemal. Mám doma vločky ovsené, prosové a pohánkové, tie iba zalievam prevarenou vodou, krásne to zmäkne a pridám ovocie. A potom mám krupice ryžovú, ovsenú, pšenovú a kukuričnú, to varím ako klasickú krupicu, ale s vodou a potom tiež pridám ovocie alebo výživu (tiež domácu). Malý to miluje, keďže ho stále kojím, nemám potrebu mu dávať UM 😉

dm1
22. feb 2010

veronika81 presne to vsetko mam aj ja nakupene len sa nejako neviem k tomu dokopat aby som to robila sama... asi som si prave vstupila do svedomia a zajtra skusim 😉 . Inak tie pohankove vlocky som robila 1x ale ako prilohu malemu na obed a strasne mi to smrdi.... 😝

veronika81
22. feb 2010

dm, ja mám z toho taký dobrý pocit, keď mu to varím sama 😵 a hlavne viem, čo mu dávam.

inak tá pohánka smrdí aj mne 😅 ale chuť to nemá zlú a papá mi to aj malý, takže mu to dávam. My s MM si napríklad kupujeme pohánkové rožky, tie sú super 😉

janica...
22. feb 2010

KOcky inak sa daju kupit aj instantne kase cisto ryzove, pohankove, kukuricne, jahlove aj zmiesane. Ja ich len zalejem horucou vodou a dam do nich nastruhane jablcko alebo banan. Maju ich v BIO obchodoch ale videla som ich aj v KAuflande.Su vcelku lacne. Fakt tie mliecne a nemliecne co su teraz na trhu mi prisli hrozne sladke a navyse obsahovali velakrat aj vanilkovu aromu. Co mi neznie moc zdravo.

kvjetecko
23. feb 2010

dakujem za tie tipy na kase z tych vlociek. Tie pohankove mam aj doma - muz moj si to sype do jogurtu. Vyskusam.
My sme dokrmovali umelym (nutrilonom) prve 2 mesiace a az od 3 mesiaca sme zacali naplno kojit (mala som menej mliecka, rozbiehalo sa to postupne).

petka035
23. feb 2010

kvjetecko naša malá pila do 4a pol mesiaca čisto mm a potom sme prešli na nutrilon, nutrilon ha nechcela,až ju striasalo,kedže bola zvyknutá na sladké mm

petka035
23. feb 2010

a malej som dala 2krat večer ryžovu krupicu do fľaše, dokonca redšiu ako sa píše v návode a budila sa mi na papanie častejšie ako obvykle,a ráno respektíve doobeda aj tak vždy vygrcla ešte z tej krupice,tak nechápem,že ked ju mala v žalúdku tak prečo bola hladná ešte viac ako ked má len mlieko 😕

veronika81
23. feb 2010

petka, kaša na večer nie je záruka, že bábätko prespí celú noc 😉 Je to taký mýtus. Práve naopak, ona je pre také maličké bábätko ťažšie stráviteľná, môže sa budiť práve kvôli tomu, že ju to ťaží v žalúdku, môže ju aj pobolievať bruško. Možno aj to grckanie je kvôli tomu, teda ak nemáte reflux.

kkkatarinkaaa
23. feb 2010

ahojte

supeeeer, ze sa zalozila tato tema 😵 🙂 😉

ja to momentalne tiez teraz riesim, Vikinka bude mat v piatok pol rocka presne a stale ju kojim...v noci sme aj 5x hore, tak som si povedala, ze skusim kasicku na noc...mam Nutrilon bezlepkovu ryzovu...papa mi ju pekne-zarabam jej to redsie do flase , aby to vypila, no v noci sa mi budila mam pocit, ze este horsie ☹ tak som sa utvrdila v tom, po viacerych nazoroch precitanych tu na konikovi, ze jej to muselo zatazovat zaludok.....chutit jej chutila, lebo ju spapala na jeden sup, ale ucinok nebol ziadny...
tak som jej tu kasu dala nakoniec len 3x-3 vecere za sebou a dost.. a dala som jej vcera vecer uz len mliecko- mam Humannu kupenu- davam jej to na vecer pred spanim, lepsie mi zaspinka s flasou..no a zabuvala pekne o 20.30 do 2.30 😵 co u nas nebolo zvykom....a potom do rana este 1x bola hore a spinkala do pol 8.teda ooovela lepsie ako s kasou. To je moj postreh 🙂

kvjetecko- moja mala ja kojena stale ale ako spominam, vecer jej davam UM- mala som Nutrilon HA, pila ho pekne, teraz mam HUMANNU( lebo kamoska mi hovorila, ze ona ho dava a ze je taka sytejsia...) a aj ta jej chuti a nemame s tym vobec problem 🙂

a k tym doma varenym kasiam- aj ja tak chcem robit 🙂 kupim si potom tak o mesiac, ked uz budeme papat prikrmy. Skusim pohanku, ryzovu...a tak 😉

veronika81
23. feb 2010

katarínka, nemusíš sa s tými kašami ponáhľať, aj keď ono to láka 😀
začni pekne pomaly so zeleninkou, o mesiac pridaj mäsko plus druhý príkrm ovocie a takéto kašičky stačíš zaviesť ako tretí príkrm, niekedy v 8. až 9. mesiaci 😉

kkkatarinkaaa
23. feb 2010

veronika81- dakujem za radu 🙂 aj to tak zacnem praktizovat 🙂

dm1
23. feb 2010

no dnes som skusila tu pohankovu kasu spravit sama a maly sa mi na to z vysoka vykaslal. zjedol lyzicku a uz ani za svet otvorit pusu. tak sme kojili miesto toho... no takze prvy pokus o domace kase neuspesny 😖

kkkatarinkaaa
23. feb 2010

dm1- 😒 no, tak to teda moc nadsena nie si 😖 hadam si musi aj maly zvyknut, hm? drzim palce , nech mate nabuduce lepsi uspech 😉

veronika81
23. feb 2010

dm, no pekne ťa ohrdol 😒 a dala si mu tam aj ovocie?

dm1
23. feb 2010

veronika jasne dala a to mal pol na pol ovocie a pohanku. dokonca som tam dala asi aj 40ml odstriekaneho MM kedze je zvyknuty na take take.... nuz co uz este skusim prosovu a potom to asi zabalim 😝

veronika81
23. feb 2010

dm, skús niečo menej aromatické. Možno to proso alebo klasické ovsené vločky, ak už máte zavedený lepok, ale myslím, že už asi ano.. Ak sa dobre pamätám, my sme sa už aj bavili o tom v receptoch, že? Ja mám tie malé vločky z DM-ka 😀 to mu chutí najviac.
Ak mu to nejde teraz, skús o pár dní 😉

carodejnica
24. feb 2010

Veronika,
ja mám 8mesačnú dcérku, stále plne dojčenú a tiež nechcem dávať mliečne kaše a ani žiadne kupované. Tak hľadám nejaké recepty. Takže super, že som natrafila na túto tému a na tvoj príspevok. 🙂

Takže všetky obilniny zarábaš s vodou a už len dochutíš ovocím, alebo aj zeleninou? Dá sa tak pripraviť aj klasická pšeničná krupica?

Takže treba mať doma vločky ovsené, prosové a pohánkové, krupice - ryžovú, ovsenú, pšenovú a kukuričnú a varíme ostošesť! 😀

dm1
24. feb 2010

tak hlasim 2. neuspesny pokus s ovsenou kasou. asi to vzdavam 😢

kvjetecko
24. feb 2010

my sme dnes boli v poradni s malou a pediater nam povedal, ze kludne mozem davat kase (pytala som sa na instantne), len aby jedla - ze to je dolezite, a aby tie kase boli na ten vek, v ktorom prave je. Ale zase, ze to neprehanat.
Takze aj ked si myslim, ze tie instantne nie su bohviemco, tak sem tam sa urcite nejaka malej na veceru pritrafi - a urcite do tej doby, kym vyskusam uvarit z tych vlociek. A uvidime ako jej ta vlockova bude chutit. 🙂

a ta "moja prva kasa" z nestle tak strasne dobre vonia, hned by som ju zjedla aj ja 🙂

dm1
24. feb 2010

ja nechapem preco to nechce ked ja som ani tie instantne nikdy nedavala tie sladke a ochutene ale cistu ryzovu, prosovu, viaczrnnu... a pridala ovocie. takze nema byt ako zvyknuty na sladke 😨

veronika81
24. feb 2010

dm, ja by som to ešte nevzdávala. Daj mu teraz chvíľu "voľno" a skús o pár dní. Nechce vôbec ani jednu lyžičku? Vypľúva?

korkusa
13. apr 2010

Ahoj kvjetecko mliecna kasa je s Um. Nemliecna sa robi bud do umeleho alebo materskeho mlieka ,alebo do vody.Nemliecna kasa sa moze davat pri alergii na mliecko alebo ak mamina nechce davat umele mlieko .Pokial nema alergiu na mliecko tak kludne mozes davat kase s mliekom nic sa tym nepokazi.

evka444
14. apr 2010

ja by som sa chcela len opítať či potrebujem aj odsavačku mlieka poradte mi

latvia
14. apr 2010

ja by som ju nekupovala skor nez ju budes potrebovat, zbytocne vyhodene peniaze, mozno ju ani potrebovat nebudes, a ak ano, v kazdej lekarni ju zozenies 😉

xaxa
15. apr 2010

Kocky,ahojte.Chceme skusit papat kasu a kupila som nemliecnu ryzovu od Hipp.Ale stale kojim a preto chcem ju zarobit len s vodou.V navode je pisane,ze treba 100 ml mlieka a 100 vody,ale kedze dam iba vodu,tak nebude to dost riedke ked tam dam 200 ml vody? alebo ked robim len s vodou,tak staci vody menej?a este,ake ovocie davate do kasi teraz ked este nie je sezona-mrazene alebo len tam date trochu ovocnej vyzivy?

latvia
15. apr 2010

xaxa, ak mas dost mlieka tak by som vodu ani nedavala...a mililitrami sa neriad, kukaj na to aku hustu kasu chcesa ovo bud cerstve alebo vyzivka, jak je libo 😉