Keď kojíte, aké dávate kaše?

zuzula25
21. jún 2009

ahojte.chcela by som sa vas kojacich mamiciek opytat,ked kojite ake davate kase??len nemliecne??cim to riedite??ja nemam dost mliecka na odstriekanie,tak by som to riedila len prevarenou dojceneckou vodou.robite to tak niektora??davate aj mliecne kase??myslim kupovane 🙂

winki.w
21. jún 2009

ahoj, ja som skusala aj aj, ale nikdy po kasi nevydrzali celu noc spinkat, len vynechat max. 1 davku. nemliecne su vraj lepsie, lebo tam mozes dat MM alebo UM, na ktore je babo zvyknute. ja ich este mixujem s ponornym, lebo nie vzdy sa podari dobre rozmiesat. momentalne mam Nestle nemliecnu ryzovu

zuzula25
autor
21. jún 2009

len ja neodstriekam take mnozstvo aby som zarobila kasu.a neviem ci je vhodne,ked bol do 6 mesiaca plne kojeny aby som pouzila mliecnu kasu. 😕 chuti im ta ryzova??

zuzujo
21. jún 2009

ahoj zuzula, ani ja neodstrikam tolik mleka, ale zatim davam malemu jen nemlecne kase (sunarku ryzovou nebo ryzovo-kukuricnou), delam je do prevarene vody a dam tam aspon tech par kapek meho mleka, co se mi podari vymacknout. ochucuju nastrouhanym ovocem nebo ovocem ze sklenicky a maly se po tom muze utlouct. pak ho vzdy jeste nakojim a taha si teda poradne i po plne porci kasicky. nezda se mi, ze by mu mleko chybelo, kojim ho stale pres den i v noci, tak se zatim na mlecne kase nechystam

patricia1971
21. jún 2009

zuzula, ja som dávala niektorú od nutrilonu,ale nepomáhalo nám to,a mám aj pocit,že som jej na večer aj zaťažovala bruško...mne sa po kaši budila aj v noci.....tak som to potom prestala dávať....a ps príkrmami som začala až po ukončenom 6 mes.,to stačí, i ked mi aj málo priberala....to teraz papá super,ale aj tak málo priberá

zuzula25
autor
21. jún 2009

dakujem zuzujo 😉

zitaje
21. jún 2009

Uz tu kdesi tato tema bola, vdaka ktorej som sa dozvedela, ze som odbornicka na kase 😎 , tak teda napisem aj sem - podla mna je najlepsie varit obycajne zrno (pre take male babo ryzu, pohanku, pseno, cize to co je bez lepku) a romixovat s namocenym susenym bio-ovocim (hrozienka, marhule, slivky). Je to velmi chutne, zdrave, vacsim detom tam moze ist za lyzicu jogurtu, ale moja 15-mesacna dcera dodnes v pohode spapa takuto nemliecnu kasu, ja tie instantne kupujem len vynimocne.
Tak nech chuti. 🙂

zuzula25
autor
21. jún 2009

zitaje mozno hlupa otazka...ale ako varis to zrno??klasicky vo vode az uplne do makka?? 😅 😕

zitaje
21. jún 2009

Ano. Bez soli. Ked varis len pre babo, tak mozes dat viac vody. Ja vacsinou robim aj pre ostatnych (aspon pre starsiu dceru), takze varim normalne, ze na konci je husta "kasa", teda ako ked sa uvari ryza.
Mne sa teraz pri druhom dietku vobec nedalo odsavat, dodnes kojime, ale vytahat to vie len mala. A starsia teda kasu s MM odmietala. 😕 Takze ja som robila kasu bez mlieka, mne je proste UM nesympaticke.

zuzula25
autor
21. jún 2009

zitaje dakujem.ja som presne tak isto na tom-neodsajem nic,skusala som minule a polhodinku som odsavala ani noe 5ml,ale vytiahnut si dokaze 🙂 odkedy si davala taketo kase??nejaky pomer,ze kolko coho nemas?? 😅

zitaje
21. jún 2009

No ja sa uz nepamatam, odkedy, ale ja som zacala klasicky zeleninou (prvy prikrm) a kase pravidelne az okolo 8. mesiaca myslim. Ja na vecernu kasu, ktora zasyti babo a preto sa nebudi, moc neverim, starsia spala celu noc aj bez kase a mladsia sa budila aj s kasou... A pomery - niektori davaju aj len uvarenu rozmixovanu ryzu pre uplne male babatka (od pol roka) a takym drobcom to vacsinou chuti, este nemaju pokazene chutove bunky vyraznymi chutami, tekze to co je nam bez chuti, moze im pripadat zaujimave. To ovocie staci na dochutenie. Ja som casto davala slivky, lebo Sofusku strasne zapekali prikrmy, tak pripadne aj tym sa da orientovat, ryza myslim zapeka. Teraz uz davam ovocia viac, niekedy aj trosilinku skorice.

zuzujo
21. jún 2009

zitae, ja jsem se snazila nekolikrat o domaci ryzovou kasi, ale malemu to nikdy nesmakovalo 😒 pravda, zacala jsem s instantni sunarkou, ta je jemnejsi a sladsi, ale treba jahlovou(psenovou) nebo pohankovou normalni varenou mi sni uplne v pohode. jinak s tim UM jsem na tom stejne, taky je mi nesympaticke 😀 ...oddaluju co nejvic se da

danu
28. dec 2009

zuza77 • Dnes o 00:03
mam skoro 11mesacnu dcerku a davam jej asi od 7 mesiaca mliecne kasicky na veceru. Pritom ale este kojim. Prave mi kamoska tvrdi, ze kedze kojim, mala som malej davat len tie nemliecne. Ze to neni dobre, davat detom kase s umelym mliekom a este kojit.
Dost ma s tym prekvapila. Este som sa s tymto nazorom nestretla, ale jej to zevraj povedala doktorka.
Aky mate na to nazor vy?
Dakujem za odpovede

biba12
28. dec 2009

Ja som malemu davala mliecne kase, aj nemliecne. Tie som riedila umelym mliekom. Kojila som ho do 17 m. A asi v 2 rokoch presiel na kravske mlieko,lebo ine nechcel. A okrem toho mu davam vecer este mliecnu kasu. Sranda, ze to zje uplne v pohode , ale mlieko umele to nie.
Zuzka, ani ja som to este nepocula. POdla mna nie je zle davat mliecne kase. Ved ked zarabas nemliecne umelym mliekom je to asi to iste, nie?

evikg__2
28. dec 2009

danu, moja dcerka ja tiez plne kojena a lekarka sama povedala, ze nech jej davam mliecne kase, ze nemusia byt nemliecne. A keby to bola pravda, ze kojene dieta nemoze UM, tak by predsa nebolo mozne davat kojenemu dietatu aj UM. A toto sa tiez bezne deje a je to uplne v poriadku - moja dcerka zo zaciatku dostavala 50:50 MM a UM a lekarka nenamietala 🙂

zuzkaku
28. dec 2009

ahojte...aj ja dávam drobcovi kaše, začala som lebo mi v noci zle spí a tak pred večerným spaním mu dám redšiu kašu do fľaše- mliečno obilnú....tiež ho kojím...nevidím na ňom, žeby mi na tie kaše zle reagoval, skôr je to o trošíčku lepšie, pospí mi zo začiatku o jedno kŕmenie dlhšie (potom je to už rovnaké) 😖

adka.baby
28. dec 2009

ahojte ja si myslim, že kaše aj ked kojime nič zle babu neurobia, lebo su miešane s materským mliekom sušeným a nie umelým takže danu neboj, to o ti povdal toa dotor je podla mna hluposť. Ja si ani neviem predstaviť,že moja malá by išla spinkať bez kaše ale žeby lepšie spinkala tak to určite nie. 😒

diuska6
28. dec 2009

ahojte. Ja som najprv davala priblizne od 7 mesiaca malemu na veceru nemlicnu, ale potom som zacala mliecnu(sunarku). lepsie ho to zasyti a potom ho este aj nakojim. podla mna mu neublizi, ze dostava aj MM aj kasu s UM.

adka.baby
28. dec 2009

ženy čitajte na krabiciach......... je to mliečna kaša s materským mliekom rozrabateľná s vodou!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

juliagregor
28. dec 2009

Ahoj Zuzka,
mliečne kaše som dávala od 8 mesiaca, keď mi chlapci už papali na obed zeleninu. Myslím si, že určite nemôžu ublížiť, deti sú sýtejšie, trošku lepšie spinkajú 🙂. Malí sú stále kojení a k tomu majú príkrmy od 3 mesiacov UM.

adka.baby
28. dec 2009

juliagregor ak sa môžem opýtať aj kojiš aj dokrmuješ umelým? Kolko krat denne ešte kojiš? Ja idem od marca do prace a myslim že rano ju nakojim a potom ked pridem domov.

juliagregor
28. dec 2009

adka.baby odpoveď máš v IP

egyptanka
28. dec 2009

ja kojim a davam mliecnu kasu, ono ja kojim cez den tak cca 5 krat a v noci tak 2-4 krat takze MM ma dost a tak ta jedna porcia kase jej neublizi, zial odsat na kasu MM neviem ☹
Ale kasa nema vplyv na jej spanok ... stale sa budi kazdu hodinu az hodinu a pol. 😉

lyongirl
28. dec 2009

mne naša dr. povedala, že keď kojím, tak by som mala dávať nemliečne kaše, pretože je úplne zbytočné dávať mliečne, keďže mliečnu dávku má v každom kojení a že tým, že sa dáva MM a kaša s UM by som zbytočne mýlila imunitný systém dieťaťa. Samozrejme, ak má matka málo MM, tak je logické, že v tom prípade sa dokrmuje UM, ale ak má matka dosť MM, tak je lepšie nedávať UM, alebo mliečne kaše.
Staršiemu synovi som dávala nemliečne, veľmi mu chutili, ale mladší je pravý opak, takže aj napriek tomu, že je kojený dostáva mliečne kaše, ktoré mu chutia oveľa viac ako nemliečne, ale striedam to s nemliečnymi.

adka.baby - to máš kašu akej značky, že je z materským mliekom?...

daducha
28. dec 2009

ahoj,

tak mi pouzivame iba nemliecne kase a davam tam ryzove mlieko.Maleho sice stale kojim, no odstriekat mlieko nedokazem,tak to zatial riesime takto. A budeme aj nadalej, mame alergiu na BKM.Mlieko kupujem v DM-ku a pouzivam miesto normalneho.Je velmi fajn, aj ked cena uz menej 😀 .No pije to len mladsi, tak sa to da.
Inak o kasi s materskym mliekom som v zivote nepocula a to som fanatik do strazenia toho co moje deti jedia.

tin007
28. dec 2009

ahojte, ak kojite, tak mozete kludne davat nemliecne kase, aby ste zbytocne vase baba nezatazovali bkm, hlavne ak ma babo predispoziciu na alergie, ci autoimunitne ochorenia. ja osobne robim malemu kase zalievane horucou vodou a do nich pridavam surove ovocie alebo mrkvu (struhanu).

mami.sk
29. dec 2009

dcerka ma rok a stale ju kojim 😉 doteraz som davala len nemliecne kase /pediater mi vravel ze ked kojim tak by som nemala davat mliecne kase, 😕
najprv som ich zarabala s MM ale postupne som uz tolko mlieka nemala a zarabala som kase len vodou 😉
od roka uz davam len mliecne kase 😉

nostek
21. feb 2010

ahojte kocky. nasa mala bude mat za tyzden 5m a zacali sme jej na noc davat nemliecnu kasicku na noc, lebo sa dost budila. davam jej podla navodu 130ml kasicky a spat vydrzi do cca 1dnej. potom jej dam UM normalne a to sa budi takmer kazde 2 hodky. myslite ze jej mozem dat aj v noci kasicku, mozno trosku redsiu?

dakujem za spravu

aninna88
22. feb 2010

Nostek - to je také obdobie, že sa malá začína budiť. Nám to začalo trochu neskôr, ale väčšinou to nie je hladom, ale že chce byť s mamou. Nám to trvalo asi 1-2 mes a potom to zo dňa-na deň prestalo. Veď vyskúšaj nič tým nepokazíš. Moja kamoška to tak robila pár dní, ale malá bola ešte viac hore, lebo bola prejedená a bolelo ju bruško, ale každé dieťatko je iné.

kafulienka
22. feb 2010

nostek,
pripajam sa k nazoru aninna88,

u nas ten isty priebeh - kojim - a proste prislo obdobie asi okolo 4 - 5 mesiaca, kedy sme boli "zaveseni" v noci na dide kazdu hodinku a pol....tiez som zvazovala, ze bud dam umele mliecko alebo nejaku kasicku vecer, ale ked som si precitala par prispevkov, tak ma to odradilo...a fakt to nezalezi na tom, proste malinka ma v noci viac potrebovala...
Bola som (aj som 😀 ) riadne "dolamana" rano, ale stoji to za to a stale si hovorim, ked bude vacsia, bude mi ten pocit "blizkosti" potom chybat, tak si to "uzivam" teraz...
😉

kvjetecko
22. feb 2010

ahojte, potesila som sa tejto teme, tiez riesime podobny problem.
Nemam v tom dost jasno - co povazujete za mliecnu a nemliecnu kasu?
Mliecna je taka ktoru uvarim sama a zriedim ju MM alebo UM, a aj taka ktoru kupim v obchode a do nej nalejem vodu (lebo uz obsahuje UM) ??
A nemliecna je aka? Neobsahuje UM ani MM - cize je to len nejaka ryza s vodou? Ci aka? Akosi tomu nerozumiem....
Mojho mlieka mam malo - staci akurat na kojenie, do kase uz nic neodsajem, mala mi ine mlieko pit nechce (teda skusala som jej dat nutrilon a francuzske mlieko - nechce ani jedno). Zato kasa z nestle jej chuti, co ma velmi netesi, lebo na kupovane kase by som moc nechcela ist. Ak jej uvarim ja sama ryzu s jablckom a zriedim nutrilonom/france lait - nechce to.