Kedy a ako začať s príkrmami?

veve345
3. júl 2016

ahojte, chcem sa spýtať, kedy ste začali prikrmovať a akým spôsobom. Mám štvormesačnú dcérku a rozmýšľam, že by som už začala. Počula som, že by sa malo začínať mrkvovou šťavou. A postupne pridávať ďalšiu zeleninu. Len neviem ako často a aké množstvo na začiatok. Prípadne, či postupne pridávať niečo iné, alebo striedať rôzne druhy zeleniny... Poraďte. ďakujem.

jeennyv
3. júl 2016

o prikrmoch su tu tisicky tem popozeraj sa v nich, ale kazda sa zhoduje v tom, ze kym je dieta kojene do pol roka to neho okrem mliecka netraba tlacit nic a dieta na um, tak ta je to o mesiac skor...

gir
4. júl 2016

Presne tak, pokiaľ je plne kojené, prikrmovať od pol roka. Nikam sa neponáhľaj, nič vám neujde. 🙂

mimik79
4. júl 2016

je aj skupinka o prvych prikrmoch, skus pohladat, neviem ako sa vola, no zacina sa mrkvou, uvarenou a popucenou na obed,staci par lyziciek na zaciatok, uvidis podla dietatka a potom doplnit mlieckom ako bezne, mrkvu davat tri dni aby si videla ci nebude nejaka reakcia po troch dnoch zaviest dalsiu zeleninku, zemiacik, napr, davat tiet tri dni a potom zas skusit dalsiu, velmi dobre sa znasa aj pripravi cuketka, tekvica...ovocim nezacinat, lebo si moze zvyknut na sladku chut a ine nebude chciet

veve345
autor
7. júl 2016

Ďakujem, už som našla aj iné diskusie o príkrmoch. Som tu prvýkrát, tak som to nenašla hneď 🙂