Kedy môže dieťa jesť surové ovocie?

martina374
24. júl 2015

Ahojte chcem sa spytat kolko mesacnemu dietatu ste uz davali ochutnat aj zeleninu a ovocie v surovom stave, teda že jablko uz pomaly hryzkalo alebo mrkva sa nastruhala a tak to jedlo- ze sa to už nevarilo. A kedy mozem vyskusat aj kombinaciu jablko-mrkva zmiesane spolu? Diky

moni244
24. júl 2015

@martina374 ja som nikdy nedávala kombináciu jablko mrkva a ovocie som nikdy nevarila, od pol roka dostávala koštovať surové ovocie, nanajvýš zbavené šupky

lulistek
24. júl 2015

@martina374 jablko a mrkva je dobra kombinacia aj my sme tak robili, ci uz varena alebo surova

bajana
24. júl 2015

Ja som od 6m prikrmovala,cca od 7m som dávala ovocie, jablko som asi 3x povarila a potom už dávala surové. Ale bol marec. Teraz v sezóne by som všetko okrem banánu a melónu tak 2x povarila a potom dávala surové. Ochutnávala už okolo 5m surové jablko,hrušku, mrkvu - dostala do rucky a zuzlala 😉

alka1980
24. júl 2015

Ja som zacala davat surove ovocie ,ale rozmixovane v piatom.Na odporucanie dr sme zacali prikrmovat po uk.4.mesiaci a cca po mesiaci sme mali davat surove.

sorciera24
24. júl 2015

ovocie som nikdy nevarila, od polroka papkaju surove ovocie, ved to ma najviac vitaminov...

janickacrazy
24. júl 2015

@martina374 Ja som dávala surové od 6 mes. malý si aj sám držal jablčko alebo hrušku a žužlal, dávala som aj mango, veľmi mu chutilo, ked mu išli zúbky, lebo je také tvrdšie, tak si na nom brúsil dasná. Mrkva a jablko spolu postrúhané je dobrá kombinácia, ale najskor vyskúšaj samostatne, či nebude nejaká reakcia. Určite je zdravšie surové ako varené, všetky vitamíny sa uvaria.

zuzanaete
24. júl 2015

Od zaciatku surove. Nevidim dovod na varenie.

majka99999
24. júl 2015

Ja som mu prve jablko a hrusku povarila, potom uz surove, jedine, ze teda papa vyzivku. Teraz si niekedy v kociku sam drzi mesiacik jablka a hryzie tymi 2 zubkami. Jasne, ze obcas mu zabehne, ale som pri nom. Desiatu a olovrant struham, pucim alebo mixujem podla ovocia.

seahorse27
24. júl 2015

Moj maly ma takmer 9 mesiacov a surovu zeleninu este nejedol, teda okrem struhanej mrkvy - len varenu v príkrmoch. Ovocie som zacala davat asi mesiac po zavedeni masovozeleninovych príkrmov, cize zhurba v 6 mesiacoch - varila som jablko 3 dni, potom hrusku 3 dni a ked to toleroval, tak som hned presla na surove ovocie.

luciferkax
24. júl 2015

ved normálne ked som začala prikrmovať, okolo piateho mesiaca :D nikdy som nevarila ovocie .:D ani ma to nenapadlo

vroni
24. júl 2015

vobec som ovocie nevarila, ked uz vedel hryzt sam, davala som aj surovu zeleninu

siska53
24. júl 2015

@martina374 nam kazala davat normalne surove ovocie zbavene supy,nastruhane.
So zeleninou som ovocie nezvykla kombinovat.

jamabe
24. júl 2015

Surove ovocie od zaciatku.. Asi od 6 mesiacov.. Aj nasa dr. tak povedala.. 😊