Kedy môže dieťa začať papať Feta syr?

poleva
29. okt 2012

Mamičky nikde som nenašla info,odkedy sa môže dávať papať ? Našla som výborný recept,chcela by som to uvariť,Ďakujem 🙂

ikke
29. okt 2012

uvarit? kludne aj zajtra 😀 a ak je feta z pasterizovaneho mlieka, netusim, preco by ju 2-rocne dieta nemohlo...?

rosienka
29. okt 2012

kde je problem, ved ako vidim maju dvojicky vyse dvoch rokov? feta je ovci syr, ktory uz davno mozu v pohode jest, ak im chuti. urob recept a nefilozofuj 😉 , prinajhorsom si date s manzelom duplu 😀

adrianai
29. okt 2012

Ja teda neviem, syr ako taký už dávno dávam, ale tento je dosť slaný, ja by som skôr ako 3-ročnému nedala...ja zvyknem malej urobiť jej porciu trochu upravenú, nech si aspoň myslí, že má to čo my - aj keď ju len tak ľahko neobabrem 😀 😀 😀

careamell
29. okt 2012

Feta je dosť slaný syr, dokonca je aj slanom náleve. Dnes sa vyrába už len z kravského mlieka. Detské obličky sa vyvíjajú do 2 rokov. Ja by som ho asi nahradila pre deti iným syrom. Môj názor.

ivett1
30. okt 2012

feta je síce slaný, ale ak sa bude tepelne upravovať, možno sa to "stratí" ... mojim deťom napr. nechutil a vypľúvali ho 😅 ... dvojročné deti by už hádam mohli jesť "všetko", čo dospeláci - teda s mierou (veď aj ja napr. nemôžem zelenú papriku - žlčník nedovolí...)

calistka
30. okt 2012

1. feta nemusi byt iba z kravskeho mlieka, prave mam v chladnicke fetu vyrobenu z ovcieho a kozieho mlieka. v kazdom pripade u vyse dvojrocnych deti bez alergie nie je co riesit.
2. urcite mnozstvo soli potrebuje aj dieta, zvysene mnozstvo soli vo fete sa da napriklad riesit tak, ze neposolim jedlo, ktore s fetou varim, dospeli si dosolia neskor, pre deti to bude slane tak akurat, ved isto tam nebudes davat tej fety kilo 😉

lussy23
31. okt 2012

môj názor je, že nemožno dieťa od všetkého chrániť. Ja som bola takto chránen áa bývala so mčasto chorá a nesamostatná. Myslím, že dvojročné môže jesť všetko, čo neškodí zdraviu človeka a nie je ťažké na žalúdok

emogeon
31. okt 2012

to je dost slany syr, ja by som radsej iny zvolila je tolko druhov...