Kedy môže dieťa začať papať paradajky a papriku?

ivinecka
31. mar 2008

Odkedy je mozne podavat babatku paradajky a papriku v surovom stave?

fifa
31. mar 2008

určite po roku

alami
31. mar 2008

s tým by som sa teda neponáhľala, paradajka je alergén a paprika je ešte aj ťažko stráviteľná

lucilka
31. mar 2008

ja malej od jedného roka dávam paradajku. Ale iba ošúpanú a varenú. tiež ma zaujíma, odkedy môže surovú

katia7
31. mar 2008

ja mozno skusim po roku ale tiez by som sa neponahlala,raz som dala malemu hami prikrm vraj od ukonceneho siesteho mesiaca a bol tam paradajkovy pretlak a pekne sa mi z toho vyhadzal 😒

martinaema
31. mar 2008

no ja som raz nakrmila malú s paradajkovou polievkou (to bolo v období 8-9.mes., ked mi nič nechcela jesť) a odvtedy je to jej najobľúbenejšie jedlo. Nič jej nebolo, až na červenú stolicu a odvtedy mám vždy v mrazničke pripravenú aspoň jednu porciu, aby sme mali pre prípad štrajkovania s jedlom. A papriku - červenú kápiu - jej zvyknem dávať do ruky žužlať asi tak 2-3 mes. Ona ju neje len cucká, lebo je sladkastá

jaduska
31. mar 2008

Paradajky sa môžu po roku, paprika neviem, nenašla som. Naša staršia dcéra má 5 rokov a vôbec nechce paradajky ani papriku jesť.

fifa
1. apr 2008

možu sa od roka, ale moje dieta to ochutná až v roku a pol, ja mu tie ktore su teraz v obchodoch veru papkat nedam, je to humus, viem, že aj tak nič nezamešká

lucilka
1. apr 2008

v lete bude mať Martinka rok aj pól. Paradajku surovú jej dám ochutnať teda až v lete, keď bude domáca.

dominica
1. apr 2008

aj malý bude mať rok, ale dostane zeleninku až tú mňam zo záhradky, prípadne z trhoviska od babeniek, lebo ten humus s hypermarketov mu radšej nedám, to okolo vitamínov ani nejde...

uhlikova09
1. apr 2008

ja tak isto pockam na domacu zeleninku od babicky 😉

lucilka
1. apr 2008

ja si radšej odopriem paradajky a papriku v tomto období, ten humus len vyzerá ako zelenina. Už sa neviem dočkať, kedy sa nám urodí tá naša, mňam, na slniečku 🙂 Ale úplne najviac sa teším na hrozno. Čo myslíte, odkedy môže dieťa papať hrozno? Martinka bude mať jeden a pol roka v tom čase.

junovka
1. apr 2008

vtom case, lucilka uz hrozno moze 😉 🙂

lucilka
1. apr 2008

super 😀

emjee
6. nov 2008

anavila • 1d • Včera o 22:29
ahojte...male deti maju papat zeleninku a mojej malej som minule dala trosku olizat duzinu paradajky a na druhy den vysyp okolo pusinky. Ja to nechapem...

katulienka1 • 1d • Včera o 22:31
anavila,
paradajky by sa mali dávať až po roku.A ked sa ti ešte dokonca po nej vysypal,tak už ju neskúšaj a počkaj až na rok! 😉

junovka • 2d • Včera o 22:34
moja sa vysypala aj po 13 mesiaci, pockali sme potom este asi 2 tyzdne a potom to uz bolo v pohode. 😉

Ale, rozhodne az po 1.roku.

anavila • 1d • Včera o 22:51
diky, a neveite ktora este zelenina ma podobnu vlastnost??? na ktoru si mame davat pozor, resp aj ovocie

zuzana76 • 1d • Včera o 22:54
citrusy, orechy a rozne jadierka a semienka, paradajky, ryby, soja, cokolada to su vsetko alergeny, urcite az po roku a niektore potraviny ako soja a ryby az po 2. ci 3. roku

zuzana76 • 1d • Včera o 22:55
takisto este aj mak, jahody

danu
6. aug 2009

martinka13 • 1d • Dnes o 09:16
Ahojte Nikde som nenasla ci moze 7.mes babo papat rajciny Chcela by som mu spravit cestoviny s rajc.omackou, len neviem ci mozem. Dakujem

nikollette • 1d • Dnes o 11:54
Napíš do témy babatka a nie tu 😉
Tu ti tému ajtak zatvoria...

dosa • 2d • Dnes o 12:39
martinka - rajciny az od 12. mesica. ak chces, posli mi mailovu adresu a poslem ti tabulku - zavadzanie prikrmov 🙂

zuzikmeduzik
6. aug 2009

nasa pediatricka povedala, ze mozem skusit akukolvek zeleninku okrem zeleru a petrzlenu, tie az po roku. samozrejme varene. ze ked nebude ziadna reakcia, mozme smelo papkat. tak som uz rajcinu parkrat dala, varenu, osupanu a nic sa nedialo.

zukab
6. aug 2009

ja tiez davam obcas malej prikrmy, ktore maju paradajkovy zaklad (cestoviny s cuketou v paradajkovej omacke... atd). hippka ma take prikrmy od 8 mesiacov.
tiez maju rybu so zemiakmi, od 8 mesiacov.
tak potom nechapem.

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

no mne moja doktorka povedala na poslednej kontrole ze paradajku moze od osmeho mesiaca a papriku az po roku. je tazko stravitelna 🙂

lienka79
7. aug 2009

takuto zelenidu po uk.1 roku.....

bastilly
19. júl 2011

moj maly ma 8 mesiacov a pohode spapa surovu paradajku hlavne tu stavu a jadierka ale aj duzinu...uz mu ju davam cca od pol roka a nic ...aj papriku mu davam c, tu este ehryzie len cmula...aja mu davam vsetko neiadim sa podla tejto smiesnej doby

luciadrabikova
29. jan 2021

@bastilly presne aj tak my neriadim sa zásadne tabuľkami , dám vyskúšame a ked je v poriadku žiadna alergická reakcia papáme 😉