Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy môže dieťa začať s pitím kravského mlieka?

laurinka98
6. okt 2012

ako je to teda? niekde pisu od jeneho roka, niekde uz od pol roka do jedal a dnes som citala, ze az od 3 rokov, no a co teraz? 😝

achesa
6. okt 2012

najlepšie vôbec🙂

mummy01
6. okt 2012

@laurinka98 tak,tak...vobec 😉

tinkywinky
6. okt 2012

laurinka98 - my davame cca od 1,5 roka,mame priamo z mliekarne.Som vdacna za tu moznost.Detom chuti a prospievaju 🙂

bambulla
6. okt 2012

je na tebe ja som davala prvemu od troch mesiacou,a druhej som zacala davat od styroch mesiacou a aj my ho nevygrcne ked ho dopapka a aj sa mi pekne vykaka,skusala som vseliake mlieka pred tym a s kazdeho mi vygrcla a nemohla sa vykakat

gabriellka
6. okt 2012

@bambulla fúúú toto ked si prečíta nejaká super mama tak ťa ukameňuje 😀

katren
6. okt 2012

@laurinka98 daj kedy chces....potrebujes povolenie tu na MK??? nebude dobre ci das teraz, alebo o rok.....kazda ta "sfukne", ze je to skoro....
my pijeme od roka....obidvaja 😉

bambulla
6. okt 2012

nech si napise kazda co chce a dost prispevkovsom citala co davaju maminy kravske mlieko od siestich mesiacou 😉

lenka_b
6. okt 2012

@laurinka98 Ahoj, malej som davala krupicu a puding od asi 10 mesiacov a vecer pred spanim alebo pri veceri pije kravske mlieko od 2.5 roka. Nic jej nie je, zboznuje ho. Neviem, preco sa v dnesnej dobe ''nema pit''. Ved aj my sme ho pili, ked sme boli deti a aha - tu sme, nie? Rob tak, ako myslis 😉

laurinka98
autor
6. okt 2012

@katren nejde o povolenie,ale o nazory.

katren
6. okt 2012

@laurinka98 tak pozri predosle diskusie.... riesi sa to tu kazdy mesiac 😅 😉

mummy01
6. okt 2012

Ja len v kratkosti pre tie maminy ktore si myslia ze ked napisem ze mlieko vobec,som premudrela ci aka tak pre tie len napisem ze ak by aj vase dieta malo take vazne problemy ktore nik s mliekom do suvisu nedaval a boli to aj tak problemy z mlieka tak potom by ste svojim malinkym detickam nikdy mlieko nedali.Ale takych otazok ako je tato je tu neurekom a kazda dalsia iba dava priestor na dalsie hadky 😉

laurinka98
autor
6. okt 2012

@mummy01 kto sa chce hadat, tak sa bude v kazdej teme a zamienku si na to najde 😉 uprimne, je praktickejsie zalozit novu diskusiu, ako sa hrabat v starych rozbehnutych, kde si nikto ani nevsimne, ze ste nieco pridali 🙂

brutailka
6. okt 2012

ja som začala dávať svojmu synčekovi od 5 mesiacov kravske mlieko 😎 a všetko je ako ma byť 😀 umelé vôbec nechcel a to som mu davala na doktorkin príkaz , že ked nechce umele, tak mu dajte kravske

careamell
6. okt 2012

nepijeme ho, a načo?

tilly24
6. okt 2012

po 10. mesiaci sa moze zacat s kravskym, dovtedy sa dietatku este vyvyjaju oblicky, skor by sa nemalo, je to velka zataz na oblicky a travenie ako take...

bublina83
6. okt 2012

@bambulla My davame od 8 mesiacov ...

barbabella
6. okt 2012

Ahojte,mohli by ste mi poradit Co mozem uz varit pre moje 10 mesacne dieta? Zatial varim zeleninkovu polievocku,kuraciu ,a to je vsetko,dakujem

qwerty81
6. okt 2012

@achesa preco vobec?

estterka
6. okt 2012

@qwerty81 pretoze kravske mlieko je pre teliatko. pre cloveka je materske mlieko. ziadne ine mlieko clovek nepotrebuje.

natalia1990
7. okt 2012

Nechcem do toho rypat.My davame este umele mliecko.V minulosti nebol sunar ani beba atd.mali kravku-podojili a bolo.takze si myslim ze je to ok a na kazdej maminke...
kasu varim z normalneho od 5 mesiaca,lebo instantne mi nechce.pokial nerobi zle,tak je to v poriadku

karamel
7. okt 2012

Ja som spravila taky kompromis, malemu som ho zacala davat ked mal 2,5 roka, dovredy pil len Hami mlieko.

qwerty81
7. okt 2012

@estterka Fuuuha, a to co za novota? Uz som tu citala kade-co, ale toto este nie. 😲 To zas ktory odbornik vydumal? Tipujem to na Bukovskeho... Nerypem, len sa pytam, odkial to mas?

estterka
7. okt 2012

@qwerty81 staci sa zamysliet,nepotrebuejs ani odbornikov..kravske mlieko je pre tela,krava dava mlieko po porode aby dojcila svoje mladata-ako ktorykolvek iny cicavec a vsetko ostatne nie je prirodzene. ludske telo nie je prisposobene na travenie ineho mlieka ako materskeho a hlavne,to nepotrebuje vobec. toto mlieko nam skor skodi ako nieco dava. a hlavne take co sa kupi v obchode,to uz absolutne.

estterka
7. okt 2012

ale ved samozrejme,kazdy ako uzna za vhodne. ale je fajn vediet,ze to co je v dnesnom svete bezne nemusi byt este prospesne,nevyhnutne a hlavne zdrave.ved sa pozrime okolo seba,ako su ludia viac chori ako zdravi a takmer kazdeho trapi nieco..

bastilly
7. okt 2012

Kazdi ako uzna za vhodne, nie je nidczle , pokial nema ziadne problemy treba odsklusat, my ideme kupit kozcku , a toto budu pit, maly bude mat 2 roky a dalsi je na ceste, ak nebude mozne dojcenie hned davame kozie🙂 a kazde jedno mlieko je podla mna lepsie nez to umele🙂
@estterka prepac ale dost velky blud 🙂

estterka
7. okt 2012

@bastilly a kolko si stravila studiom informacii o mlieku? vies ako sa take kravske mlieko travi,co odobera na travenie z tela,co sposobuje,co obsahuje atd? lebo napisat,ze je to blud je to najjednoduchsie.

k_a_j_k_a
7. okt 2012

@laurinka98 moje dcerky piju KM pravidelne od roka, pretoze tak sa mi odstavili a ani jedna nechcela UM (po ochutnani UM sa im ani nedivim 🙂 ) Do jedal som davala od cca 10.mesiaca, cize iba obcas. Najskor sme kupovali surove nepasterizovane mlieko a prevarala som to, ale to je horsie ako krabicove, pretoze kravicove tepelne upravuju len zopar sekund a ja som tym prevarenim znehodnotila to mlieko uplne. Tak sme presli na krabicove. A to striedame, raz kupujem plnotucne, raz polotucne, ake mi pride pod ruku.

nanulik
7. okt 2012

@bastilly no tak to ja si teda myslím opak, určite radšej umelé, ktoré je špeciálne uspôsobené pre potreby detí, a vyrobené tak aby bolo dobre strávitelné ako ťažké kravské alebo iné zvieracie mlieko. Vela ludí má v dospelosti problémy s pitím mlieka, nie ešte taký maličký organizmus

ja som začala malému dávať kravské ked mal 18 mesiacov. dovtedy som skušala 2x mu dať ale vždy mal problémy s bruškom. tak som to nesilila. potom ked mal 18m dala som prevarené plnotučné a čakala že bude krutá noc, ale malý spal krásne, a teraz už pije aj neprevarené a všetko je ok. podla mna deti proste na niektoré veci musia dozrieť.

bastilly
7. okt 2012

@estterka Mlieko nie je vhodné iba pre osoby s alergiou na mliečne bielkoviny či neznášanlivosť mliečneho cukru.Neviem co take skodlive na nom vidis?A stravovnaie cloveka sa lisi od inych cicavcov...napr.taky vapnik vstrebavame nalahsie z kravskeho mlieka.To ze ho niektory ludia nedokazu trávit je pravda, ale to je sposobene tym , ze v tom tele chybaju potrebne enzymy....

ale kazdi ako mysli, neviem si predstavit vylucenie kravskehpo mlieka zo stravy, absolutne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli