Kedy môžem dať bábätku granko do mliečka?

ziggina
11. mar 2013

dcerka nechce papat nic cez flasu,tak chcem skusit ci nevypije granko alebo nesquik,ale neviem od kolkych mesiacou je to vhodne

janinah
11. mar 2013

šak je to veľká dievka,rovno pohárik daj 😉 a granko a podobné sladotky čím neskôr

sjuzocka
11. mar 2013

No tak velmi vhodne to nie je asi nikdy - neoplaca sa naucit dieta pit sladke napoje z flasky. Skor by som skusila inu flasu resp. v takom veku uz aj hrncek... a ak proste mlieko aj tak nechce, tak ju nenut, moze prijimat mlieko aj vo forme jogurtov, to maloktore dieta odmietne.

stanislavao
11. mar 2013

ja som granko davala, trosku, aby to len malo inu chut. mal mozno 3/4 roka.

sendy182
11. mar 2013

skús jej kúpiť taký pohárik so sosáčikom ....mysláš ak jej dáš granko tak jej to bude ciac chutiť?.....no veď trolinka vyskúšaj....no jedla už čokoládu?........... 🙂

11nika11
11. mar 2013

ja som davala od cca 1,5roka..pije ho vynimocne a len z poharika s naustkom..vyskusaj ten.

usiko
11. mar 2013

no,ja uz by som jej dala normalny poharik....nasa sosak neccela, ale ked znesie sosacik, tak so sosacikom....a v zaujme zachovania dobreho stavu zubkov a vyhnutia sa navyku na sladke, by som asi riesila mlieko zmiesane s kakaom, alebo karobom, bez cukru.....ak este nie je navyknuta na sladke, tak sa jej to mozno zapaci...nasa mala od 10 mesiaca pila acidko ako najata, lebo umele odmietla a obyc. kravske ssom jej nechcela dat...a aj ked bolo acidko kysle, milovala ho.....kym jej nezistili intoleranciu BKM, odvtedy nic mliekove....ale to je mimo temy...este nieco: .granko by som ani ja nepila.......ak uz velmi chces nieco ako granko, tak rozmiesaj kvalitne kakao s trosinkou mlieka a trstin. cukrom alebo medom, ale lemn trosinku medu a dopln mliekom.....nech je to aspon trochu okolo zdravia chodiace🙂

simca06022011
11. mar 2013

ja som davala od roka obycajne kakao, medik od cca 1,5 roka bio kakaovy napoj (ako granko).. granko sa u nas nepije... od 2 narodenin dostava raz za cas Caro 🙂 Myslim, ze rozmanitost jej nechybala skor, to len my maminky mame tendenciu vymyslat, lebo "nebudu pit stale to iste"... flasu mlieka denne zvladne aj ked tam nebude kilo cukru.

zigzag
11. mar 2013

granko??? a naco jej chces davat granko??? daj jej radej med, aleb nastruhaj horku cokoladu, granko je iba umelina s kopou cukru, moj bude mat 2 roky a granko este nepil. a ani mu nechyba 😉

mirage
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
12. mar 2013

ja som dala po 1.roku, mne od 9.mesiaca uplne odmietal flasku s mliekom, tak som skusila potom klasicke granko, 1 lyzicka na 3dcl pohar, slamka do toho a naucil sa pekne tahat cez slamku.

1katkas
13. mar 2013

aspon @latvia ma nazor ako ja... ja som davala po roku granko 🙂 alebo ked nie granko tak su aj ovocne prichute frapko

kvetinka211
13. mar 2013

@ziggina
a naco zbytocny cukor a este k tomu cez cumel, co je idealne na pokazenie zubkov? ... Ak papa jogurty, tak radsej nech nepije ziadne mlieko nez mlieko s grankom ... a flasu uz mozte fakt pomaly vyhodit, skuste pohariky, hrnceky, slamku ... uz je asi velka na flasu ked odmieta 🙂

maleusko
18. apr 2013

Ja som ako babo pijavala granko od pol roka,teraz mam 25 rokov a zuby mam vsetky svoje,dva mi opravovali tak tie mam plombovane ale nic sa mi nestalo.Jaaaaj tu sa taketo nieco spytat,naschval som si precitala tuto diskusiu lebo som vedela ako ta zlincuju vsetky knizkove maminy :D Ak sa chces pobavit tak napis ze odkedy davat Pribinacika,to je tiez komedia :D

bublaq997
22. júl 2016

No moja mala bude mať 6mesicou a už papa polievočku malé množstvo mäsa pomali jej dávam zeleninu skoro všetku už jedla ovocie len nie citrusové stavicky ovocné zeleninové výživy decku krupicu banánové krupicu ružovú sem tam už mala aj vanilkového Pribina cca aj jahodové ho ale kakaové ešte nemala ani neplánujem jej dať dieťa si musí postupne zvyknúť na stravu co je pre zdravie najviac dôležitejšie sladké moc nemusí to k ničomu dobrému nepomáha.

babatkoo
22. júl 2016

Ahoj, moj ma 14 mesiacov a doteraz mal problem vypit nieco z flasky nakolko bol a stale je kojeny. Ale vymyslela som to tak ze mu do vlaznej vody dam glukopur - hroznovy cukor a potom je ochotny vypit aspon deci vody 🙂

puma1986
22. dec 2016

@maleusko ha ha dobre napísané. Máš úplnú pravdu 🙂 Naše mami nemali žiadne knihy a deti jedli všetko a boli zdravšie,vychovali nás a tu sme.

vroni
23. dec 2016

@puma1986 , jaj, a tie haldy kriplavych dospelych, alergickych na vsetko na svete a systematicky chorych, obeznych a trpiach srdcovocievnymi chorobami, tych sem nanosili martania.....

silaviat
23. dec 2016

jedlo kedysi a dnes sa neda porovnat... pchat cukrom male dieta nieje rozumne... nie ze ekopa kriplov etc beha po svete..ale kopa ludi s pokazenym chriupom obezitou a inymi chorobami.. ved sa da zit i bez cukru.. cim neskor tym lepsie... isto sa u dieta nevyhne..ale naco o dopovat od malicka... nieje lepsie zaliat ovocie vodou. bilinky ... umele veci maju i zdravsiu nahradu .. a dieta nema take vyvinute a odolne organy ako dospely ... kedysi si ludia pestovali v zahrade nemnozili umelo zvierata vsetko bolo cerstve ... dnes nevies co kupujes vsade sa len nahana cena na ukor kvality ...

vilma7
23. dec 2016

Ja som ešte nedávala nič, prvé bábo sa nám ešte len narodí, ale granko je v podstate len cukor, radšej daj zdravšiu verziu kakaa.

salamistka
23. dec 2016

moja dcéra od 5 mesiacov pila vodu z pohárika, kojená bola dlhšie a potom keď som ju odstavila, dostávala v noci do fľaše chvíľu čaj, ale to bolo všetko, čo pila z fľaše...mlieko pila z pohára, Granko som jej nikdy nedala, má 13 rokov a doteraz jej Granko nechýbalo...

alaguema
23. dec 2016

@ziggina ponúkaj jej už z pohárika. Ak si raz zvykne na sladkú chuť nápojov, ťažko sa toho budete zbavovať. To je novodobá pliaga a deti so zhnitým chrupom sú jasným dôkazom, že to nie je ok.
@maleusko ešte si nič nevyhrala. Mať v tvojom veku všetky zuby, nie je absolútne nič výnimočné, ani úžasné. Kľudne sa ti môžu pokaziť neskôr. Ešte budeš mať aj 30, aj 40, aj 50...to ešte stále budeš potrebovať zuby 😉 Okrem toho, môžeš mať genetické dispozície na vyslovene zdravý chrup, aj keby si s ním neviem čo robila. Aj takí ľudia sú, ani nejak extra hygienu nedodržiavajú a zuby sa im kazia minimálne. Ale ak má dieťa dispozície ku kazivosti zubov, tak mu tým grankom zabezpečíš zubnú protézu, alebo implantáty ešte pred 40-tkou, ty mudraňa 🙂

marcelatje
23. dec 2016

Anti vodove mamicky, nic sa nebojte. Deti ten deficit cukru dozenu najneskor v skolke. Sladene mlieko, sladeny caj, sirupova voda.........🙄