Kedy môžem dať dieťaťu vývar z kuracích pŕs?

lucia006
22. mar 2013

Chcem sa opytat kedy mozem dietatu skusat davat cisty vyvar s kuracich prs ? Dakujem

hradnapani
23. mar 2013

@aliza je to sice mimo tejto temy, ale nie je to vymysel slovenskych lekarov, ale ide o odporucanie Európskej spoločnosti pre pediatrickú gastroenterológiu, hepatológiu a výživu (ESPGHAN). Problem je vsak v interpretacii. Nasi lekari to zobrali od podlahy a hromadne odporucaju lepok od 4m, pricom povodne odporucanie sa tyka deti, u ktorych sa predpoklada, ze budu odstavene od dojcenia najneskor v 6.mesiacoch. Lebo pointa je v tom, ze prevencia celiakie je zavedenie lepku este pocas dojcenia.

lucia006
autor
23. mar 2013

@dionyzka no ja som uz tu pisala,ze ked len tak bio mame doma kurky ,hovadzinu,brvcovinu vsetko nase aj kralicie tento rok si zaobstrame aj morky tak aby mal co potrebuje.zleninku zial eraz este nie zo zahradky az ked vlete takze musi postacit ta umela s obchodu.viem ze vyzivy s obchodu urcie nieci spatne obsahuju ale aj mrkva zemiak s obchodu sa nebudu rovnat kvalite bio,cize je to tak narovnako.musim si kocit kbabke po vyzivy ona mi ich robila scertvych jablcok domace 😉

lucia006
autor
23. mar 2013

@emilii no ja mu dvam ln par lyziciek ako si napisala aby sa aucil prehltat moj ma 9 kil a tiez mam vnutorny pocit ,ze mu mliecko nestaci proste, 😖

lucia006
autor
23. mar 2013

@aliza ja som paveze pisala aj pozerala fora casaky citala sade je inak podla mna j kazde babo iak znasa .a nakonec vsetky babatka jedia vseko cest vinimkam .

dionyzka
23. mar 2013

@lucia006 mas pravdu, v obchode ta zelenina stoji za prd. Inak urob si vyzivu z jablcok vzdy cervu: normalne som uvarila jablka na pare a rozmixovala. Tie zavarene najprv uvaris (myslim, ze je potrebne davat cukor) a potom znova v poharoch varis, aby chytili viecko. Cerstve sa mi zdalo lepsie.

dionyzka
23. mar 2013

@aliza
je tak ako hovori @hradnapani , myslim, ze takto mi to bolo povedane od lekarky. Ja som prikrmovala az od ukoncene 6. mesiaca. Nahradit obednajsie kojenie sa mi podarilo az v ich 10. mesiaci. A potom sa uz rozpapali. Kazde dieta je velmi individualne. @lucia006 Ak pribera pekne, privelmi by som to neriesila. Maly Leo ma cas, si myslim.
Inak poznam maminu, ktora zacala uz v 2. mesiaci - na odporucanie lekara. Kedze to ,samozrejme, dieta nevedelo, rozmixovala, zriedila s Luckou a sup cez flasu.

ktore
23. mar 2013

nam povedala detska ze mozme dat vyvar z maska.ked sme zacinali z maskom.takze my uz davame aj vyvar vede to masko vlastne v tom rozmixujem,alebo zeleninu v nom rozmixujem.za nemusim vzdy masko.mozem aj vyvar dat zo zeleninou.

lucia006
autor
24. mar 2013

@dionyzka dakujem za radu skusit mu doma uvarit nase domace jablcka .dnes som kupia taku sietku do ktoreho sa da cerstvy kusok jablcka ,alebo hruska a dieta to saje tu stavicku velmi sa stym vie zabavit 🙂 sranda 😉 no ja neviem kazdy inak vravi o tom prikrmovani kedy sa maju zacat zavadzat a kedy nie.ja som len tolko od pediatricky sa dozvedels ze nekojene od 4teho kojene staci od 6teho.a ja akoze leuskovi nedavam ze normalne uz obed nahradzam za mliecko ,alebo podobne ja som len skusila doposial par lyziciek vyzivy par lyziciek kasicky ale predtym este som skusala mrkvicku neskr zemiak no toto absulutne ani jednu lyzicku som nedostala skusim teda neskor 🙂

lucinkab
1. sep 2014

Moja bude mať o 3 dni 5 mesiačikov. od 14týždna papá mrkvičku od 17teho aj s krumplikom a od 19teho tyzdna aj so sladkym zemiakom. Od vcera je chorá a tak je zajtra uvaríme vývar z prs dam do toho zeleninku a bez masa rozmixujem. masko si dám ja a ona bude mať zeleninku z mäskovou vodičkou. Od kedy máme príkrm je čulejšia, trávenie má na jednotku - 1 hovienko denne, iba ked idú zúbky má ich viac 🙂 a čo sa týka mrkvičky. Moja mama od 4 týždna jedla len mrkvičku, mala brušný katar a poslali ju domov umrieť a starka je dávala mrkvu a je tu a má nás 3 krásne dcéry a už tri krásne vnučky 🙂 čiže od 14 týždna je to ok 🙂 osobne si neviem predstavit začat dokrmovat az 6 m dietatko 🙂

26evelin26
29. sep 2015

My 15.10.mame 5 mesiacikov a zacala som s tuhou stravou pred mesiacom nakolko nam nekakal koli kolike a rektalnej na ktoru si zvykol...resp kolika to nebola az potom som prisla na to ze su to neziaduce z vigantolu...ale chcela som to ze mrkvicku zemiak alebo sladky batat ci hokajdo uz papame a krasne mi kaka takze je to podla mna na posudeni matky pediater povie iba to co ma naucene 10 deti = to a to...ale ja som spokojna ze davame tuhu sme zdravy rastieme spokojny...a vyvar bez zeleninky resp aspon mrkvicky je zbytocny ked tam das troska maska a zeleninku a roztlacis treba mat trpezlivost nakolko je kazde babatko zvyknute na sladke mliecko a horsie papa ine chute. Na zaciatku staci len po troske nech ochutna co to je a dokrmuj mlieckom...ja vzdy sa tvarim ze papam aj ja a prezuvam potom po mne opakuje 🙂 a samozrejme ze ked ma sladke kasicky a podobne ze ine mu nechuti. Preto sa zacina zeleninkou vyvarom a az neskor ovocim...teda moj nazor 🙂

majamaja15
11. máj 2017

Poviem Vám príbeh môjho života veľmi v skratke, mám 4. mesačného synčeka, mali sme veľké problémy s kolikou a kojenim, a keby som vedela kde je pes zakopaný tak isto este doteraz kojím ☹... ale k veci, moja predpojata svokra ma chcela nahuckat najpr nech začnem vývarom -Z FĽAŠKY A S MEDOM... pretože ona to tak robila, a citujem "len aby to zjedol vsade som mu dávala med, cukru troska alebo pomrvenu piskotu " vďaka bohu ze mi dal vlastný rozum... včera som malému dala prvý krat trocha mrkvy na kasu popučené, troska zjedol a keď už nechcel nenútila som ho, budeme skúšať ďalej, len to chce kúsok trpezlivosti a všetko sa časom naučí 🙂 držím palce všetkým maminkám 👍

martina6794
Autor odpoveď zmazal
Zobraz