Kedy môžem začať prikrmovať broskyňovou výživou?

nicoll212
27. sep 2015

Ahojte, rada by som sa opytala, odkedy sa moze davat broskynova vyziva, mala ma zachvilu 4, 5 mesiaca a uvazujeme nad tym ju zacat prikrmovat, samozrejme mrkvickou, postupne jablckom, bananik... svokra spravila vyzivy z broskyn a neviem, odkedy by sa jej mohli davat? popripade by som ju zmiesala s mrkvou napriklad.. dakujem

pribinak
27. sep 2015

Najskor treba zacat papat zeleninu, broskynova vyzivka pocka. Ovocie ma oproti zelenine sladku chut a potom zelenina nemusi chutit

Inak vy ste este malicke babatko, este mesiac kludne pockat

nicoll212
autor
27. sep 2015

@pribinak no ved ja som muzovi hovorila ze este pockame zo mesiac.. on si teraz mysli ze ked jeho mama povedala ze uz by sa mohlo zacat prikrmovat mrkvickou, tak uz sa moze davat.. viem o tom ze od ukonceneho stvrteho mesiaca sa moze, ale nemusi, ked chcem pockat tak pockam a nebudem jej davat preto, lebo svokra povedala.. a pritom to vie aj sam ze sa este nemusime ponahlat..

siska53
27. sep 2015

@nicoll212 uplny suhlas s pribinak. Najskor zelenina,potom ovocie. A uplne v pohode pockajte aspon dva tyzdne,aj mesiac s prikrmami.

nicoll212
autor
27. sep 2015

@siska53 no pockam pockam.. 🙂 a teda keby chcem dat tu broskynovu, mam ju aj s niecim zmiesat? lebo urcite tam nakydala cukru a ja som s cukrom nic davat nechcela.. najprv to okostujem ja a ked to bude sladke tak nieco by som zamiesala do toho

pribinak
27. sep 2015

@nicoll212 to je snad tvoju dieta, svokra uz svoje odchovala. Zacni tak za mesiac zeleninou, potom masko, zltok, ryza, cestoviny a potom daj aj svokrinu vyzivu ;)

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicoll212
autor
27. sep 2015

@ada12345 ano kojim ju.. ja som tiez proti cukru, ale svokra si spravila urcite po svojom, minule ze vanilkovy aby som dala tak urcite dala ten.. jedna povie ze dieta nezje vyzivu bez cukru, druha ze trocha sa davat moze... aj tak si podla seba urobim.. 🙂

seahorse27
27. sep 2015

Ak je v tej vyzive cukor, tak by som ju babatku nedavala vôbec, nie este uvazovat nad tym, ze ju zaradim medzi prve prikrmy vo veku 4,5 mesiaca 😲 Ako pisu baby - treba pockat este aspon 2 tyzdne, ak mala dobre prospieva a nema ziadny problem (napr. anemia), potom treba zacat zeleninkou - 2 tyzdne, potom masko 2 tyzdne a az potom pridat ovocie - najskôr jablcko, hruska, potom aj marhula, broskyna...a ked uz vyzivy, tak bez cukru...neriad sa svokrou, radsej si nacitaj postuoy, ako, cim a kedy prikrmovat, je toho plny internet...

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
seahorse27
27. sep 2015

@nicoll212 Jeeeemine, to si ty, s tym vanilkovym cukrom 😀 Prosim ta, preco vôbec beries do uvahy svokrine reci, ked vies, ze trepe nezmysly a potom mas potrebu to tu riesit na MK? Ved si staci precitat zopar stranok...to, ze tvoja svokra nema ani paru o prikrmovani babatiek uz vieme, tak zacni studovat net alebo nejaku sucasnu literaturu a riad sa podla toho...

siska53
27. sep 2015

@nicoll212 vsak zjedz ty a svokre to hovorit nemusis.. Sprav tak ze nastruhas jablcko a do toho za lyzicku tej vyzivy a zvysok z nej zjes ty. Mala ochutna,cize akoze jedla a hotovo.
O tom,co je tvoje dieta,rozhodujes ty.
Ak je tam vela cukru,to nie je dobre pre take babo... Z viacerych hladisk..