Kedy piť čaj z ostružiny malinovej?

anicka246
1. sep 2013

Ahojte baby prosím vás koľko cca pred pôrodom môžem začať piť tento čaj??? ďakujem

livocka21
1. sep 2013

a naco je vlastne dobry???

wien
1. sep 2013

@anicka246 už si ho mala piť - od ukončeného 36tt 2x denne po šálke. ja som si ho minule dala aj tesne pred odchodom do pôrodnice a porodila som do trištvrte hodiny po príchode tam 🙂
@livocka21 pripravuje pôrodné cesty na ľahší pôrod, ja ho píjavam aj po pôrode - podporuje tvorbu mm a rýchlejšie sa zavinie maternica

anicka246
autor
1. sep 2013

Jáj do kelu ale ked začnem teraz ešte mi môže pomôcť??

jul11
1. sep 2013

Ja som odusu pila a som tyzden prenasala 🙂 ale keby som bola znovu tehotna,tak pijem znovu.uskodit neuskodi,moze len pomoct

wien
1. sep 2013

@anicka246 však pi, ako píše tuto kolegynka, uškodiť nemôže 😉 my sme to spojili s "vyháňaním", možno preto to išlo tak rýchlo 😅

martina364
2. sep 2013

ja pijem od ukonceneho 34tt ..dnes dorazim druhu krabicku a nic sa nedeje.. no aspon ,ze dobre chuti 😀

wien
2. sep 2013

@martina364 to sa pije na rychlejsi priebeh porodu, nie aby si porodila pred terminom 😉

martina364
2. sep 2013

@wien kazdy vravi inac..som jelen s toho 😀

anicka246
autor
2. sep 2013

no ja som to pochopila tak, že to nieje na urýchlenie pôrodu, ale zlepšenie pôrodu... tak by to malo byť nie?

melindacicusik
29. sep 2013

presne tak by to malo byť 🙂

gylla
7. okt 2013

mne ten cajik velmi pomohol urcite pri prvom porode somho nepila a som rodila 24 hod a teraz som pila od 36 tyz.a porod som mala suprovi za 2,5 hod som porodila az som nechapala 🙂

havana_frost
11. okt 2013

Ja ho nemôžem nikde zohnať!! Ani v Nitre, ani v Trnave, ani v Senci.. nikde nie je!

martinella1
11. okt 2013

@havana_frost aj u nás bol problém a nakoniec som ho kúpila v bežnej čajovni....tak skús niekde tam hľadať

merteuil3
12. okt 2013

@havana_frost Ja som ho kúpila tento týždeň v Trnave, v Tescu, v obchode so sypanými čajmi.

47ala47
12. okt 2013

@anicka246 urcite az po ukonceni 39tt...malo by to urychlit porod, ale nie kazdemu to zaberie...urcite nie skor, pokial nechces skor porodit, co nieje dobre...

47ala47
12. okt 2013

podala mi ho svagrina...ona to uz ma za sebou 😀

havana_frost
12. okt 2013

@47ala47 Mne gynekologička odporučila piť liter denne od 36 tt. Nezohnala som ani v čajovni, tak som oholila malinu v záhrade.

47ala47
12. okt 2013

@havana_frost cooo? ja som to citala presne takto: kopirujem: pite max. 2-krát denne 2,5 dl až do pôrodu 🤐 to sa mi zda vela...mas nejake problemy, ked ti tak kazala??

havana_frost
12. okt 2013

@47ala47 Vôbec nie, absolútne žiadne problémy, od začiatku všetko bez problémov. Teraz na poslednej kontrole mi doporučila tento čaj a ešte dvoje homeopatiká. No ja čo čítam diskusie, tak 36 je úplne krajný termín, niektoré pijú aj už od 32 tt. Tak to budú aj také rady, každý hovorí niečo iné 🙂

47ala47
12. okt 2013

@havana_frost najlepsie je dodrzat to, co uvadza vyrobca :D na caji mam napisane od ukoncenia 39tt tak skor radsej ani nebudem...nechcem pokusat 😵

janapagacova
12. okt 2013

@wien presne tak, to sa pije na rychlejsi priebeh porodu, nie aby si porodila pred terminom ... s tym uplne suhlasim ... pila som cca 2 tyzdne pred porodom (moze sa uz od 36.tt), tiez som si myslela, ze rychlo "pobezim" a nic ... ale ked to prislo, tak to bol fukot ... o 22:30 ma vyviezli na por. sal a o 23:05 bol maly na svete 😀 ... a nelutujem ... pred prvym porodom som ho nepila a rodila som cca 10 hodin a teraz to bolo ako gulovy blesk 😲 ... ja som okrem caju z listov ostruziny malinovej pila na striedacku aj alchemilku, kazdy po 2,5 dcl 2x denne. tieto caje vam pripravia porodne cesty, uvolnia svalstvo a zlepsia priebeh porodu. urcite neublizia, ked nic ine aspon dbate na pitny rezim 😉 inak mne tieto caje odporucili priamo v porodnici porodne asistentky (ked som tam v tehu lezala) a aj moj gynekolog. moj manzel tiez najprv frflal, ze vo WC plava stale caj (tam som to vylievala 🙂 ), ze "aj s tvojimi cajmi 🙄 " a ked ani k porodu nestihol prist, tak povedal: "To tie tvoje caje!!!!" 🙂

melindacicusik
22. okt 2013

@havana_frost v nitre v lekárni ho mám v polygone objednaný tak ak by ste mali záujem chodte si poňho ja som si zohnala má tam byť vo štvrtok ja ho pijem od 38tt po 2 šalky denne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre