Kedy prejsť na veľkú lyžicu?

pimpa
24. jan 2010

Neviete mi poradit, kedy prejst na velku lyzicu? Ked sa dietatko zacne krmit same, lebo ako? Zatial pouzivame male plastove, a krmi mamina. Je potom nejaka medzifaza?

jankapiknova
24. jan 2010

JA tiez este stale krmim a plastovou(nie tou najmensiou ale mame taku vacsiu plastovu),to bola sada mala a velka. 🙂

shaula
24. jan 2010

Taky stále krmím plastovými lžičkami, které používáme už od začátku příkrmů 😉
Pimpa - podle mě tehdy, až má na to dostatečně velkou pusu 😀

junovka
24. jan 2010

Nely som od roka dala uz o nieco mensiu lyzicu ako je pre dospelakoch-kovovu.Cely kovovy pribor pre deti je dostat v Tescu 😉

zuza.m
24. jan 2010

aj my použivame taku kovovu niečo menšiu od klasickej.použivat to možeš už v tedy ked ti krasne otvara usta.lebo patko ich otvara ako s amu chce ak zrovna nema naladu tak si musim zobrat malu. 😠 .a inak ešte k tej tvoje zamknutej teme od kedy jedavaju same.tak mi už mame za sebou prve pokusy.ked ma naladu tak si vie krasne nabrat do pusy či lyžičkou alebo aj napichnut na vidličku a spapat.akurat ho viacej bavi naberat a vykacovat to vedla taniera alebo dole zo stola alebo o pohara s vodou.bere to ako zabavu,ale použivat to vie.pravdaže primerane k veku ,polovica je aj tak na podbradniku. 😅

alice53
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junovka
24. jan 2010

alice, co je na tom zle?? 🙂 🙂
😀 😀 😀

dvojka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soanpe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vodnarky
24. jan 2010

my pouzivame tiez uz taku mensiu kovovu lyzicu pre deti.. 🙂

alice53
25. jan 2010

junovka, dvojka : 😀 😀 😀
vid temy:
Odkedy sa krmia same?, Kakanie, ako často po 12.mes.?

vodnarky
25. jan 2010

ahojte..podla mna je kazda tema dolezita,ked sa mamicky boja o svoje ratolesti a potrebuju poradit z hocicim s cim si nevedia rady,alebo co sa im nezda normalne.. 😉 ..ved od toho je tu tato uzasna stranka..no nie? 😀 😀 😀

mamutka
25. jan 2010

alice a ty co mas za problem? predstav si, ze som tiez pozrela do temy o kadeni po 12.mes, lebo ten moj maly za den aj 4 krat niekedy, tak som potrebovala vediet ci to aj ine deti, alebo mam dr.upozornit na nejaky problem s travenim.......
mas deti, alebo si sa prihlasila len koli tomu ze nevies co s casom a hlavne so sebou?
k teme krmia sa same.....tiez som zvedava v akom veku je to bezne, nie ze potom moj maly pride do kolektivu a zistim ze som ho to mala davno ucit, aj ked to znamenalo prezliest seba i jeho tri krat ze den, umyvat dlazku neustale a opat vymalovat...
k tejto teme.....pouzivam kovovu lyzicku, tak som bola zvedava, ci som odlud, ci ostatne mamicky stale plastovu, aby detom nahodou nevrazali do zubov kovom, ked moc nechcu otvarat ustocka...takze uplne v pohode tema...

daisy33
25. jan 2010

my uz dlho pouzivame kovovu taku detsku, je vacsia ako plastove ale mensia ako "dospelacke". S tou malou plastovou sa mi zdalo divne davat polievku.

lienka55
25. jan 2010

My pozivame presne taku istu lyzicu ako daisy,je o nieco mensia ako pre dospelakov,je kovova a pouzivat sme ju zacali zhruba od dvoch rokov.
Zalezi asi aj ake velke susto dokaze dieta prehltnut,takze podla toho treba volit velkost lyzicky. 😉

lalus
25. jan 2010

tak my cca od 13 mesiacov používame normálnu dospelácku veľkú kovovú lyžicu 😅
Nie vždy, tak na prestriedanie, podľa typu jedla, na výživky, postrúhané ovocie a pod. samozrejme malú (kovovú alebo plastovú - ktorú prvú chytím do ruky 😉 ), zemiaky, cestoviny papáme vidličkou veľkou dospeláckou

začali sme z čiste praktických dôvodov. Keď som jedla súčasne s malým, len z dvoch tanierov a nechcelo sa mi vždy prechytávať inú lyžičku, tak sme nehygienicky jedli s jednou 😅 😅 😅 Keď chovám len jeho, tak vyberám podľa toho, čo je na tanieri.