Používame cookies. Viac informácií tu. OK
angua27
18. nov 2011

@kiwi82, nepoteším Ťa. ja mám takéhoto nejedlíka doma, má 4 roky a zlepšenie je asi do septembra, kedy znova nastúpil do škôlky.
malý ako dojčené bábo papal celkom dosť, pekne priberal a stále bol váhovo pred ostatnými rovesníkmi. akonáhle sme prešli postupne na tuhú stravu, jeho papanie sa dosť zaseklo. stalo sa, že niekedy za deň nezjedol nič, iba vypil liter mlieka - vtedy sme boli už na kravskom. ak sa rozhodol jesť, bol to väčšinou suchý chlieb, alebo pečivo, suchá ryža, suché cestoviny, číri vývar, nesolené kukuričné chrumky... doteraz uprednostňuje suchý chlieb, max. s maslom, suchá ryža, max trošku šťavičky z mäska, keď papá mäso väčšinou bez prílohy.
dlho som bola z toho zúfalá, vyskúšala som všetky spôsoby, podobne ako Ty, malý našťastie prospieval, rástol, bol veselý, hravý. podľa lekárky mu nič nechýbalo. časom som si začala robiť sradnu, že moje dieťa žije na kravskom mlieku a mojej láske. 😀
nadôvažok nové jedlá neprichádzali vôbec do úvahy. všetko automaticky odmietol. samozrejme, ak by mohol, sladké jedlá a sladkosti by jedol od rána do večera.
svetielko nádeje mi svitlo, keď ako 3-ročný nastúpil minulý rok do škôlky, v škôlke zo začiatku odmietal jesť úplne, tak potom sa dotláčal doma. postupne začal papať v škôlke, najprv len to čo poznal, postupne aj to čo nepoznal. a tento rok sa to už celkom dá - v škôlke spapá všetko okrem zemiakov a zemiakovej kaše a aj doma si dá každý deň večeru. cez víkend papá tak isto lepšie, dokonca si niekoľkokrát už sám od seba vypýtal mäsko, ktoré doteraz jedával tak raz za mesiac.
čo ho však vždy zabrzdí je choroba, to prestane väčšinou jesť úplne a dlho trvá, kým nabehne na predchádzajúci režim.
myslím, že nikdy nebude veľký jedlík, ale som rada, že papá aspoň niečo a nežije už iba na mlieku.
držím palce a prajem veľa, veľa trpezlivosti. 😉

matat
18. nov 2011

poslala som ti IP

nelinka0401
18. nov 2011

ahoj.no moja malá má 4 roky a tiež veľa toho nezje.niekedy sedí pri jedle aj hodinu a zje ako mravec.ale mlieka by vypila aj za vagon keby môže.a malý má 14 mesiacov a tiež sa rozjedol až teraz.ale mäso mi nechce.len polievky.z chlebíka len kôrku zje. 😒

geegee
18. nov 2011

Syn sa rozpapal v skolke, medzi inymi detmi. On nemal problem ze by jedol malo, ale ze jedol len to, co si vybral a co mal overene. Odkedy je v skolke, papa vsetko 🙂 A rovnaku skusenost mam aj s dalsimi skolkarmi - doma nechceli jest a deti ich potiahli 🙂

tami_tami
18. nov 2011

ahoj moj maly mal v roku 9400g a 78 cm 😅 v tej dobe papal tie vyzivky este - prikrmy. neskor tiez nic nechcel z ovocia len banan - prip. s nastruhanym jablkom, varene len polievku - vyvar, neskor spagety - teda to kde bol kecup... postpne sa rozjedol ale slo to pomaly... asi od 1,5 roka zacal postupne prichadzat na chut aj inym varenym jedlam, ovocie stale len banan papa + vyzivky, ale jedak je to uz pekny aj sameho ho bavi papat... nenutila som tiez aj ked ma to dost trapilo ze nechce nic ale bolo to aj kvoli zubkom - to som pochopila az neskor 😀 vela trpezlivosti a zdaru... neboj, ono to pride samo 😉

kocko
18. nov 2011

My sme sa rozjedli v škôlke a ostalo nám to. Dovtedy to bolo u nás presne tak ako u teba.

gubcikova
18. nov 2011

ja mám doma takého jedlíka,že jej jedlo spočíva len ráno jogurt,alebo štrvtka z rožka.desiata sem tam jablčko.obed dostávam nasilu a to zje asi tak 4-5 lyžičiek,olovrant nechce,večera jogurt,ovocie,3-4 lyžičky z večere.má 24mes.a váži 10,1.

dankadina
18. nov 2011

@gubcikova to je ako moja dcera ta je živá o mlieku

hoogy
18. nov 2011

moj maly bol do 15m dobry jedak. a potom to seklo bola som zufala, ved asi tak ako si ty teraz 😉 a teraz ma 2,5 roka a uz asi 3m nam pap pekne. je to sice stale troska obmedzeny jedalnicek nezje uplne vsetko, ale uz zje podstatne viac a hlavne chce skusat nove veci a uplne najlepsie pride za mnou mami chcem papat 😀 ale poviem ti ze skoro rok to bolo tazke. chleba, rozky jedol vyhradne suche, polievka u nas neexistovala a mali sme 3 jedla ktore jedol stale dookola. po case sme si na to ako tak zvykli a ukludnili sa a vtedy nam maly zacal normalne jest 🙂 drzim palce nech to skoro skonci

littledevil
18. nov 2011

Maly mal teraz 5 rokov a asi pred 3 mesiacmi som s nim behala po vsetkych moznych lekaroch, lebo tiez moc nepapa. Nic mu nezistili, len, ze ma miernu podvahu. On sa velmi boji lekarov a este ked mu u kazdeho brali krv, tak to bol chudacik hotovy. Tak som mu povedala, ze ked bude papat, tak k doktorkovi uz nepojdeme a za tie 3 mesiace pribrali 2,5kg a sam si pyta uz papat. No dufam, ze nam to vydrzi, lebo ideme vo februari na kontrolu, ale uz papa ovela lepsie. Predtym mu stacilo za cely den liter kakaa a viac nic. 😒

acikaa
18. nov 2011

heh ja mam doma len jedlikov 😀 Sofia ta ked vidi ze niekto papa uteka k nemu a Nikolas si stale pyta nikdy mu nieje dost (ved vidno aj postavou) ale poznam takych co maju 5rokov a sa nerozpapali stale 🙂

matusiatko
18. nov 2011

Nas maly sa este rozpapat nestihol, ma 6 rokov a 16 kil. Jedlo je pre neho hroza od 1 roka. Mala papa zatial pekne. Dufam, ze jej to vydrzi. 🙂
Lekarka nam odporucila to neriesit, lebo mu vraj z toho robime stres. Vraj ak nechce jest, nech neje... a je jej na to, ze nebude jest aj tri dni. Vraj to nevadi. Snazime sa varit to, co ma rad.

danka79
18. nov 2011

je to velmi individualne,niektori su nejedlici az do puberty. Moja dcerka ma skoro 3,5roka (93cm,12,5kg) a zje velmi malo. Od narodenia problemy s jedlom.skusali sme tiez vsetko mozne a trosku ale naozaj len trosku sa to zlepsilo ked zacala chodit do kolektivu. tam predsa funguje nejaka autorita-neodbieha od stola a zje relativne slusne. Zato vikendy ma hladovku ako kedysi. Uz to fakt neriesim,lebo by som sa zblaznila. Je velmi drobna,taka chudunka (po mne..) ale nic jej nechyba,ma energiu na hru,na vsetko. To je dolezite-pokial je dieta cule,vesele,normalne funguje tak ani lekari nic neriesia. Presne chapem co riesis,ale naozaj niektore deti nemaju taku potrebu jest. staci im malinko. takze zelam trpezlivost. nam niekedy pomaha aj motivacia ze dostane za obedom odmenu. ale to tiez nie je najlepsie,za kazde jedlo dieta odmenovat. Jedlo ma byt samozrejmost a nie udalost dna.

zuzana581
18. nov 2011

Moja dcéra má 7 preč a horšieho jedáka od nej som v okolí nestretla. Jej stačí, aby sa jej jedlo na pohlad nepáčilo a nezje ho. Je taká od narodenia a nezlepšilo sa to ani v škôlke, ani v škole. Syn mi zje všetko. Ak by mohol asi zje aj mňa, takže verím, že to je v dcére a nie že som urobila ja niečo zlé pri jej stravovacích návykoch. Podla mňa musíš byť trpezlivá a nechať ju. Skúšať jej robiť na pohlad zaujímavé dobroty, aby mala chuť ochutnať, ale ak to nepôjde, tak sa zmier s tým, že je proste zlý jedák. Aj takí sú.

vulka
18. nov 2011

Syn má 4 roky a ešte sa nerozjedol. Ale nevyzerá zle, tak neriešime.

nelicefo
18. nov 2011

Nasa ma 13nast a este sa nerozjedla 😔

bierka
19. nov 2011

Moj syn az v 5 rokoch, tiez som to neriesila a ani ho nasilu nenutila

atrami
19. nov 2011

My sme boli s najstarším synom dokonca v nemocnici pre neprospievanie. Narodením 2. syna som prestala venovať toľkú pozornosť jeho relatívnemu nejedeniu. A rozjedol sa. Keď nechcel, nejedol. Jedol, to čo mal rád a jedol, koľko potreboval. Toto som dodržiavala aj pri ďalších synoch. Teraz? Mám dojem, že sa z kuchyne ani nepohnem. Jedia v kuse 😀 Samozrejme sú jedlá, ktoré nezjedia, ale neriešim to.
Mňa ako dieťa nútili jesť, či doma alebo v škole a bola som zlý jedák.
Takže, nenútiť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli