Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Kedy ste začali dávať dieťatku čajík a vodu?

daniela89
29. apr 2016

odkedy ste začali dávať babetku vodu alebo čaj?

tinqua
29. apr 2016

Ahoj ja som dala cistu vodu asi po dvoch tyzdnoch, ale to uz byvali moc velke tepla a nejak po mesiaci aj caj. Ked kojis nemusis davat nic, ak mas dietatko na umelom kludne davaj...len caj obycajny sackovy nesladeny, granulovane su des.

bajana
29. apr 2016

S prvymi prikrmami v 6m. Dovtedy bola plne kojena.

mily7
29. apr 2016

záleží či je dieťatko kojenie alebo nie. Kojenym deťom sa ďalšie tekutiny podávajú s prvými príkrmami. Ak mamina koji na poziadanie. Pri nekojenych deťoch je to ine. Baby poradia.

evittam
29. apr 2016

@daniela89 Syn plne kojený - od cca týždňa sme dávali vodu, čajík. Dcérka bola dojčená ale aj prikrmovaná a taktiež. Dieťa je tiež aj smädné a nepotrebuje hneď tlačiť prsník každú pol hodinu ak sa normálne napapá a papá každé 2-3 hodiny. 😉 Čiže môj názor - tvrdenie, že dojčené deti vodu ani čaj nepotrebujú je hlúposť. Vodou alebo čajom vôbec nič nepokazíš. Ale každá matka sa zariadi podľa seba..... 😉

petulda333
29. apr 2016

Moj je na UM a vodu od zaciatku skoro...a cajik teraz ovocny od 6.mesiacov,samozrejme nesladeny a sackovy

8291
29. apr 2016

Malá nebola kojená a od začiatku dostavala aj vodu aj čaj

glorikarebeka
29. apr 2016

daj vodu,lebo tak sa nauci aj na pitny rezim,hovoria,ze ked je plno dojcene tak netreba,ale potom dietatko vodu alebo cajik nechce a zas je zle,lepsie je ked pije od malicka ci je zima alebo teplo.Aj ked je dieta chore stale vtedy treba pit tekutiny a to je vyhoda ked pije.....

yanni
29. apr 2016

@glorikarbeka Odkial mas, ze ked sa dietatu nedava od zaciatku voda, ze potom pit nechce? Pit ine tekutiny ako mlieko sa nauci tak ist, ako jest mixovane prikrmy, prikrmi s kusockami a nakoniec normalnu stravu.
Nse vsetky 4!!!!! deti boli kojene plne 6 mesiacov a celych 6 mesiacov nepili nic ine len MM, nepoznali ani flasu. So zavedenim prikrmov sa zavadzaju aj ine tekutiny. Najlepsie voda a najlepsie nie z flase ale skusit z pohara so sosakom (aj to sa casom nauci), neskor normalny pohar.
Nasa najmladsia ma teraz 9 mesiacov, stale kojena, je prikrmy uz nemixovane, len trosku vydlickou roztlacene, je chlieb (pozuzle si), ryzu v celku, uvarene cestoviny len nakrajane na kusocky, mäso roztrhane a pokrajane na vlasocnice atd. (este dodam, ma zatial len predne dolne dva zuby a v pohode zje aj väcsie kusky). Pije vodu z pohara so sosakom. PO necelom mesiaci po zavedeni prikrmov jej to islo uz super. Teraz zacala pit z pohara. Flasu s cumlom nikdy nemala. Caj nechce. A dobre tak.

@daniela89 nedala si info ci kojis, ciastocene kojis+Um alebo len UM. Velmi na tom zalezi.
Ak plne kojis, k tomu na poziadanie, nie pozerat na hodiny a kazde dve ci tri ci styri atd., tak dietatu naozaj tych prvych 6 mesiacov nijake ine tekutiny netreba. Predne mlieko je na zahasenie smädu, zadne MM je od hladu.

lorela
29. apr 2016

Či už dojčené alebo nedojčené - prvé tekutiny až s prvými príkrmami, čo je zhruba od ukončeného 4. - 6. mesiaca.
Skôr jedine v prípadoch, kedy dieťatku hrozí dehydratácia, a to v prípade silných hnačiek, vysokej telesnej teploty alebo v prípade tropických horúčav.

isabella22
29. apr 2016

Baby a ako davate cajik?myslim tym ze maly je len na UM a papa 2,5 az 3 hod....medzitym mu mam davat cajik?dakujem

zuzka_1985
1. máj 2016

Maly bol na mm aj um a slabe cajiky a vodicku som mu zacala davat a prvymi prikrmami cca od 5 mesiaca

Tu začni písať odpoveď...

Odošli