Kedy ste začali prikrmovať kašičkami?

arasidka123
14. nov 2012

ahojte mamicky 🙂 kedy ste robili alebo robite svojim klbakm stastia kasicky? na ranajky ci na veceru? lebo ja ked som tomu mojmu robila vecer po kupani tak zaspal po nej na hodinku a potom buntosil az do polnoci... 🙂

zigzag
14. nov 2012

4 mesacne uz na kasi???? aj tak ste zacali skoro, moj ma 17 mesiacov a buntosi stale, takze jedlom to nebude 😉

zuzka9449
14. nov 2012

@arasidka123 Ahoj 🙂, my sme zatila sice len na mliecku vecer aj rano a cez den na zeleninke, no od buduceho tyzdna tiez chcem skusit kasicku, na veceru 🙂 ked tak uvazujem,nie je husta a tazi ho na brusku? nesmadi ho? Moj drobec sa vecer napapa, no po hodinke (spravidla) si pytat este cajik a potom buva az do rana (cca pol6, kedy opat chce cajik)

arasidka123
autor
14. nov 2012

zigzag no chcela som vyskusat ze ci nebude spinkat celu noc....
zuzka9449 praveze taka riedka sa mi vzdy podari a cajik mu dam pit vzdy...dokonca aj mliecko vypije ale budik vzdy okolo piatej :D

cerez
14. nov 2012

Kašičku som dávala asi po 6 mesiaci, podotýkam že malý bol na UM. Dávala som ako olovrant a ako posledné bolo mlieko.

nikuska265
14. nov 2012

@arasidka123 my sme na UM,kašičku dostala asi keď mala cca 5,5 mesiaca ale tiež nám nepomohla na to aby spala lepšie. tak potom sme to nechali tak a posledné bolo mlieko a spala lepšie než po kaši. A až teraz má na večeru v postieľke takú kašu,redšiu,pije ju z fľašky. a teraz už spinká lepšie, už sa budí v noci len 1-2krát

zigzag
14. nov 2012

@arasidka123 nrpomoze, babetko totizto nie len hladne, ale potrebuje sa uistit, ze si pri nej, moj aj teraz mieko nepije od 8mesiacov, ale zato sa budi na vodu stale, a mal 17 mesiacov,,, takze je to beh na dlhe trate, vydrzat 😉

cerez
14. nov 2012

Tiež si myslím, že kašička nepomôže k lepšiemu spánku. Mliečko ako posledný chod v 4 mesiacoch kráľovsky stačí a aj neskôr. Presne ako píše @zigzag , dieťatko potrebuje cítiť maminu, byť v jej blízkosti a tým, že pije, saje, unaví sa.

katulik851
14. nov 2012

ja zatiaľ len primiešavam do mlieka - namiesto dvoch odmeriek mlieka dám dve odmerky kaše - tak aby to nebolo moc husté, aby sa to dalo vypiť z fľašky, a večer - kašu na dobrú noc.... vydrží bez jedenia do rána, síce sa budíme okolo 4. ale len prebaliť a napiť čaju....

euka210
14. nov 2012

vecer, ale nie v 4m, ale v 9m 🙂

nikolet_89
15. nov 2012

@arasidka123 ahoj zo zaciatku ked mala 4 mesiace tak sim robila na noc, ale nespala mi aj tak celu noc :D takze postupne som to presunula ked mala cca 7 mesiacov na desiatu 🙂

ildici12
15. nov 2012

no ja som v 5,5 mesiaci zacala prikrmovat a zacali sme obedom. kasicky videla prvykrat az okolo 7 mesiaca. nemyslim si ze do 4 mesacneho dietatka by sme mali pchat kasicky aby prespalo celu noc, myslim si ze je uplne normalne ze sa budi na hlad, my sme tak fungovali do 10 mesiacov a to bolo jedno ci dostala kasicku alebo nie. a urcite by som nedala tie umele kasicky, to je humus 😉 skus pohankovu, spaldovu, prosovu pripadne kukuricnu kasicku 🙂 lacnejsie, zdravsie a vyzivnejsie 🙂 🙂

verronicka
21. nov 2012

@arasidka123 ahoj, ja som kasicku davala ako prvu..skor ako zeleninovy prikrm 🙂 samozrejme nie kazdy den zo zaciatku len sem tam striedal som to s prikrmom. Zeleninku na obed alebo kasu ale vzdy tak len na veceru...nie pred spanim (to vzdy len mliecko) ale vecer okolo 5-6 hod. 😉