Kedy ste začali prikrmovať?

randrea
15. jan 2012

Ahojte, chcela by som sa Vas opytat, kedy ste zacali s prikrmami. Nas maly ma dnes 4 mesiace 🙂 a doktorka povedala, ze pomaly mozeme zacat skusat. Co na to poviete? Ja som planovala az od 6teho mesiaca. A ako treba spravne postupovat, mate nejake recepty a rady? Dakujem.

helsinka
16. jan 2012

@randrea Ahoj, ja som tiež plánovala začať ale od 5 mes. a lekárka mi v 4 mes. povedala, že môžem prikrmovať. Tak prikrmujem od 4 mes. a teraz od 6. mes už dávam aj na desiatu jablko, a pod. namiesto mlieka. Najprv som si povedala, že skúsim prikrmovať a keď jej to pôjde tak budem dávať a keď nie tak počkám 1-2 týždne a skúsim znova . . .ale jedla od začiatku pekne, takže teraz je to bez problémov. 😀

helsinka
16. jan 2012

@randrea ešte, receptov je všade veľa, ja mám tu knižku z časopisu "mama a ja" o stravovaní, tam je veľa receptov, aj lekárka mi dala nejaké knižočky s tým ako začať.
No najlepšie asi mrkvou, uvariť, pretlačiť alebo rozmixovať a najprv jednu dve lyžičky a dokrmiť mliekom. postupne dávku zvyšuješ . . . .a každú potravinu zavádzať postupne, aby si zistila ako bábo reaguje (či nemá alergiu, a pod.) určite aj na nete nájdeš . . .

vita211
16. jan 2012

@randrea ahoj.ja som tiez zacala prikrmovat od 4 mesiaca.teraz maly ma skoro 6 mesiacov a v pohode mi spapka celu vyzivu.mrkvu, zemiaky karelab,kase ma tiez velmi rad a teraz som mu uz skusila dat jogurtik aj toto mu strasne chuti.

evitka82
16. jan 2012

@randrea aj ja rozmyslam.este kojis?ja asi pockam do toho 6teho mesiaca.my sa este kojime.ze ked papka UM tak sa moze od 4 mesiaca...

li_la
16. jan 2012

@randrea Aj moja mi odporučila, tak ako tebe. Malý bol dosť veľký, tak sme postupne po lyžičke začali dávať mrkvičku. Vôbec to neľutujem. Rozhodne ani pri prípadných ďalších deťoch nebudem čakať do ukončeného siedmeho mesiaca alebo podobne. Malý sa rýchlo naučil papať, nemali sme žiadny problém s prijímaním tuhej stravy, tak to potom neskôr môže byť. Keď mal šesť mesiacov, pekne spapkal na obed celú porciu. Teraz má 11 mesiacov a spapá všetko. Mäso, zeleninu, ovocie, jogurt, mlieko... Všetko, čo mu dám. Stále pekne priberá, papá rád, občas až príliš... 🙂
A čo sa týka rád a postupov, nemáš náhodou takú ružovú knižočku v brožovanej väzbe od Mama a ja? Ja som ju dostala v pôrodnici, sú tam tabuľky, rady, postupy, nejaké recepty, ja som postupovala podľa nej. Ale ak máš nejaké konkrétne otázky, kľudne napíš IP, ja mám prvé príkrmy už úspešne za sebou. 🙂 Príp. ti môžem niečo odtiaľ oskenovať, ak tú knihu nemáš.

kukujka
16. jan 2012

od 4teho mesiaca aj ked bola mala kojena.velmi malinko priberala a prikrmy to trochu zlepsili

anjelicek26
16. jan 2012

@vita211 - jogurt je az od 8 mesiacov, ty ho davas 5 mesacnemu? No super teda 😕

anjelicek26
16. jan 2012

@randrea - skusat mozes, ak mas pocit, ze to dieta potrebuje, ak nekojis, tak je to dolezite pre pestru stravu, inak je to take jednotvarne, u kojeneho, priberajuceho dietata kludne pockaj do 6 mesiacov, to, ze lekarka povie - mozes- neznamena, ze musis. Kojencovi mliecko este bohate staci, neni treba sa nikam ponahlat, napapa sa v zivote este dost...

Je tu tema zaciname s prikrmami, najdi si ju, je tam kopa receptov a tipov, s cim zacat.