Kedy začalo vaše dieťa jesť lyžičkou?

alllexis13
17. feb 2015

Ahojte,zaujima ma,kedy sa vase deti osamostatnili v jedeni.Moj drobec ma 20 mesiacov,uz asi od roka sa ho snazim naucit papat sameho,ale mam problem,aby vobec jedol,ked mu davam ja a nie este aby papal sam...To sa len hra a vobec nevklada do ust!Ked ho krmim,stale sa vrti,chce ujst zo stolicky,musim ho stale bavit-tak je to uplne odmala...S lyzickou hadze na vsetky strany-aj ked vie,na co sa pouziva.Obcas da do ust a povie ham,ale len prazdnu,ked sa mu snazim pomoct a nabrat spolu s nim,zacne sa jedovat,ze on chce po svojom!A tak jedlo len puci,alebo rozhadzuje,ja ho krmim s druhu lyzickou.

denislava
17. feb 2015

Môj malý ma 15 mesiacov a sám sa napapa lyžičkou aj vidlickou. Pekne si vkladá do úst. Sem tam mu spadne, ale inak to zvláda super. Všetko chce robiť sám. 😀

hu.hu
17. feb 2015

Obaja od 12-13. mes.

brumka
17. feb 2015

starsia 15m a sama jedla polievky lyzickou ani sa nezaspinila, starsia ma 1,5 roka no k nej by som tanier nenehala osamote :(

libka1
17. feb 2015

ked zacali chodit do skolky, lebo to uz nemali servis ako doma, dovtedy to flakali ako sa dalo, niezeby to nevedeli, ale nebola snaha 😉

dusidu
17. feb 2015

Malá má 2 roky a 9 mes., snaží sa jesť sama, ale tiež mi uteká z kuchyne a prple. Kŕmim ju ešte aj teraz druhou lyžičkou 🙂

nikusssik
17. feb 2015

no ja mám rovnaký problém...vidličkou sa napapá v pohode, lebo ju to baví..ale lyžica je hrôza...a to chcem aby šla do školky o pol roka...neviem, čo tam budú s ňou robiť...aj pitie z pohára, keď jej dám pohár do ruky obleje sa...musím ho držať..máme 22 mesiacov...och, no neviem, ako na tom budeme neskôr, ale som zúfalá

tenerifka
17. feb 2015

Asi od roka, ale to preto, lebo som jej uz vo veku 9-10 mesiacov nechavala dalsiu lyzicku pri krmeni na hranie(lebo mi brala tu ktorou som ju krmila), a tak sa nejaky cas krmila tymto sposobom(samozrejme podbradnikov sme mali dobrych par kusov, potom som objavila tie plastove so zliabikom-super vec,ale aj tak polka jedla skoncila mimo ust aj stolicky), ale postupne ziskala prax a od tych 12-13 mesiacov toho skoncilo viac v nej ako mimo a nejako to prislo same. Vyhoda bola, ze ked bola mala jej chutilo vsetko, teraz v puberte je to uplne naopak, vsetko ofrfle

mirreckall
17. feb 2015

staršia mala 15 mesiacov, keď sme ju začali učiť a teraz má 2 roky a už sa vie pekne dlho napapať sama aj lyžičkou aj vidličkou... mladšia má 1 rok a už chce skúšať tiež...a pijú už obidve z pohára... tá menšia je samozrejme vždy mokrá 🙂

mimik79
17. feb 2015

nas okolo 20 mesiacov mal ked to uz vedel, zacal skusat sam, nejako specialne som ho to neucila, len si vzdy nespravne otocil lyzicku pri ustockach a sa mu to vykydlo🙂 same to islo, nebol to pride ked bude sam
chciet

katey
17. feb 2015

asi od roka si trafil, teraz, 22mes, jedava uz pekne sam s lyzickou aj vidlickou. moj sa zas velmi malo kedy nechal vobec krmit..

tykat
17. feb 2015

Presne pamatam...od jedneho roka a zasadne sam, nedovolil nikomu krmit ho...desne obdobie 😀 ...nastastie bolo leto tak som ho vzdy vyzliekla, strcila do vanicky na dvor a po jedle umyla sprchou 😀

jana_eyre
17. feb 2015

starsi mozno od dva a pol roka - ale ak som chcela aby sa najedol, radsej som ho krmila.. totiz, ked sa snazil sam, tak sa po dvoch sustach zacal hrat.. teraz bude mat tri a papa pekne sam.. mladsia vdaka starsiemu papa lyzickou od 13-14mesiacov celkom dobre, aj sa naje..

vierkac
17. feb 2015

To teda mate sikovne deticky. Nas sice asi od 1 roka skusa, ale kedze lyzicku pri vkladani do ust vzdy zle otoci, polka sa vykydne. Po 5 lyzickach ho to nastve, takze v podstate krmim ja. Normalne som vyplasena ake su ine deticky popredu 🙂