Kedy začať prikrmovať bábätko?

roksana
27. apr 2011

Ahojte,

nas malinky ma 10 tyzdnov a krmim ho nuitrilonom. Je to velky papkac, este stale ho krmime tak kazde dve, maximalne tri hodiny denne a podla toho aj vyzera, uz ma vyse 6 kg. Mnoho mamiciek mi vravi ze uplne v pohode mu mozem davat rozmixovanu mrkvicku a podobne uz od troch mesiacov, tak to vraj robily aj ony pri svojich detoch, no citala som ze do polroka by babatka ine ako mliecko papat nemali. Neviem teda ako, ci skusit dat mu aj nieco ine alebo nie.

ela2710
27. apr 2011

ahojky, dojcene deticky sa prikrmuju od 6.mesiaca, nedojcene od 4-5.mesiaca, my sme ale pockali do 5.mesiaca, lebo v 4.mesiaci nam papat z lyzicky nechcel, od tretieho mesiaca neprikrmuj, detsky traviaci system nato rozhodne pripraveny nie je, na vsetko je dost casu 🙂 tych par mesiacov ujde ako voda, dockas sa neboj 🙂 Tak male deticky by mali papat len mliecko a to kazde 2-3 hodiny, takze tvoje dietatko papa tak ako ma. Nedaj si radit od tej ,,starsej" generacie, podla ktorej je normalne aj to, aby si dietatu namacala cumel do medu =/

sasikas
27. apr 2011

prosim ta hlavne mu nic nedavaj.....traviaci trakt ma zatial prisposobeny len a len na mliecko....s prikrmami vydrz do ukonceneho 5.eho resp. 6.eho mesiaca.....to ze papa kazde 2-3 hodky je v jeho veku uplne normalne.... 😉

katy1979
27. apr 2011

spytaj sa pediatra a nie mamiciek. nie ze by mali zle rady ale rada daj mu mrkvicku velmi mudra nie je.

mirip
27. apr 2011

Kŕmiš Nutrilonom 1 alebo Nutrilonom 1HA???? My sme mali podobný problém s prvou, papala každá dve hodiny a potom začali koloky lebo je to aj zatažilo bruško a aj kedže bola hladná strašne rýchlo papala a aj vzduchu sa nalapala a potom sme prešli na Nutrilon extra 1 to je pre extra zasýtenie, dieťa od neho nepriberie ako maco ale obsahuje viac tých mastných kyselín a ešte neičoho a zasýti na 3-4hodiny akoby mal byť aj odstup, niektoré baby dávajú normálny nutrilon cez deń a na noc aby dieťa bolo v noci menejkrát hore a viac prespalo aj 5hodín Nutrilon extra čo teda ja neuznávam, ked tak jedno mlieko aj ked z tej istej značky no na nás Nutrilon extra posobil tak akoby sme papali normálny Nutrilon ale tento Extra je pre takých papkáčov tak vyskúšaj

shelly666
24. dec 2012

No ja mam ten isty nazor.. Nechcem prikrmovat ale kedzy byvame u mojich rodicov kazdy den pocuvam nech uz ho prikrmujem lebo je velky.. Bude mat len 4. mesiace.. ale to este nic nieje.. perlicka- ked mal maly 2 tyzdne tak som si odbehla do obchodu a moj drahu priatel mu dal na cumlik krystalovy cukor. lebo ze velmi plakal.. booze to bolo kriku v dome.. no nic odvtedy maju vsetci presne instrukcie,,, Inak maleho kojim ale aj prikrmujem nutrilonom niekedy..

ivuska027
24. dec 2012

kojene deti sa prikrmuju od ukonceneho 6 mes a nekojene od ukonceneho 4 mes. Nech si hovori kto chce, co chce. Skor nie, ziadne stavicky, rozmixovane, nic take. Dietatku musi dozriet travenie 😉 Je jedno, ako krmili svoje deti tvoje kamosky, zdravy rozum mas mat ty a ty sama rozhodujes, co a kedy mu das. Je to tvoje dieta. Ked mu das este pred tretim mesiacom mrkvu, v osmom mu das rezen do ruky??? 😕