Kedy začať s príkrmami?

nina1209
30. jan 2021

Ahojte, zaujimalo by ma kedy je vhodne začať s príkrmom alebo kedy ste začali vy, maly je plne dojčení. Za každú odpoved budem vďačná 🙂))

karhu
30. jan 2021

v 4. az 6. mesiaci, u nas sme zacali okolo 6.mesiaca, https://lepsiden.sk/prve-prikrmy-krok-za-krokom...

nina1209
autor
30. jan 2021

@karhu Ďakujem 😍😍

matkahelka
30. jan 2021

@nina1209 ked si pozries v diskusiach, aj pediatricka tu priamo kocke odpovedala, ze u dojceneho najskor v ukoncenom 5.mesiaci. ja som zacinala asi ked mala dcera 5 a pol mesiaca, tiez bola plne dojcena

xjakubikovak
30. jan 2021

Ak je bábo dojčene tak prvého pol roka by malo byt výlučne dojcene čiže najskôr v 6 mesiaci ale podľa mňa ( aj zo skúseností čo som tu čítala) sa stým nejako extra nemusíš ponáhľať 🙂

alikal
30. jan 2021

moja bola plne dojcena, ale okolo 4 mesiaca priberala velmi malinko, aj doktorka uz to riesila. mlieka som mala dost tak neviem ci bolo "slabe" alebo co, vraj neexistuje slabe mlieko, no neviem. nasadila som zeleninku, dcerka hltala a predstav si, pribrala ukazkovo, takze asi jej to moje nestacilo. ak ti ale normalne pribera, pockala by som do toho 6.mesiaca

anabell1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
31. jan 2021

@nina1209 Vtedy, ked je dieta na to pripravene... ked zacne prejavovat zaujem o tuhu stravu a vtedy ked vie tu tuhu stravu posuvat v ustach smerom do hrdla.

triptamiiinka
31. jan 2021

@nina1209 vôbec nepozeraj na tabuľky alebo co sa ma co sa nemá... Pozeraj na svoje dieťatko... Ked sa ti bude naťahovať za jedlom keď ješ ty, bude pozerať do taniera tak, že sa budeš až blbo cítiť ze ješ... Vtedy je správny čas... Je jedno ci ma 5 alebo 6 mesiacov ci je dojceny alebo nie... Moj ma 4,5 plne dojceny a tento týždeň sme pomaly začali s obilnínami... Pseno pohánka quinoa... Do toho nejaká mrkvicku jabĺčko slivka.. Aj keď skoro nič nepojedol zoznámil sa... Papavtedy keď aj my, aby bol súčasťou rodiny. O to ide. O ten vzťah 🙂

manjka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
manjka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz