Kedy začať s príkrmami, keď mám alergiu?

cicamica1980
28. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte,

ak mi viete poradit, bola by som vdacna. opytam sa samozrejme aj pediatra, ale chcem byt prirpavena na diskusiu a mozno vopred si urobit nazor.
mam 2,5 mes dcerku. kojim ca. na 50% a 50% je UM /dokrmujem cievkou na prsniku a beriem aj tabletky na podporu mlieka/ a chcem dojcit co najdlhsie.

dcera bude mat v polke augusta 6 mesiacov.
MOja alergicka sezona je august + september.

Je dost mozne, ze pocas alergickej sezony mi nebudu stacit lokalne kvapky a budem musiet brat lieky XYZAL:
neviem, ci sa mozu brat, alebo nie /podla mamily ano, podla reakcii alergologov na forach nie - takze ratam ze asi nie/ - vraj aj znizuju tvorbu mlieka

no a moja otazka je: kedy je v takomto pripade najlepsie zacat s prikrmami - ked sme 50% na UM a je tam riziko, ze od pol roka nebudem moct dojcit. Ide mi o to, ze vsade sa pise, ze najlepsie je zacat s prikrmami pocas dojcenia ale zasa idealne az po ukonceni 6 mesiaca.
Mne to vychadza tak, ze asi by bolo dobre od ukonceneho 4 mes.

poradite mi?
vdaka

nikolet_89
28. apr 2013

@cicamica1980 ahoj my s muzom sme obaja alergici silny, a hoci som mliecko nemala tak sme mali malicku na UM od 1 mesiaca, s prikrmami sme zacali ked mala 4mesiace a sme spokojny a zdravy odporucania su vseliake, ale kazda matka si aj tak urobi podla seba 😉

cicamica1980
autor
28. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

nikolet_89 hm no uvidim, teraz som si citala diskusie a vacsinou sa neodporuca pred 6 mes. pokial na to nie je dovod

neviem co je lepsie 1. zavadzat prikrmy po 6 mes s rizikom, ze MM nebude vobec, 2. alebo zacat skor ked este dufam budem mat 50% MM, ale dcera nebude mat 6 mes....

saska.t
28. apr 2013

@cicamica1980 urcite nie skor,ako po skonc.5 mes. to,ze si alergicka neznamena,ze aj mala bude. To,ze budes mat lieky,neznamena,ze nemzes dalej kojit,len velmi mala cas prejde do MM,takze si nerob starosti,ak si si nie ista,napis na www.mamila.sk,tam ti povedia ci dany liek je riziko pre dojcene dieta 😉

kudrlivka
29. apr 2013

moj maly je na MM, som podobny pripad ale skusime zacat prikrmom od 4 a pol mesiaca na odporucanie pediatra.aj ja mam pocit ze uz mu MM nestaci, pyta dost casto oproti tomu ako predtym, aj v noci sa budi castejsie. takze buduci tyzden chcem skusit mrkvicku 🙂 lieky na alergiu neberiem napriek problemom, momentalne najviac koznym, ale kvapky do oci aj nosa si davat musim lebo by mi bolo ozaj tazko. na malom zatial ziadne prejavy. klop klop