Kedy začať so strukovinami?

nikolet_89
18. okt 2012

Ahojte maminy, mozno tu uz taka tema je, ale nenasla som...chcela by som vediet ci by som mohla svojej 8 mesacnej dcerke dat stavu z fazulovej polievocky a par fazuliek, a kedy tak celkovo zacat zo strukovinami...mala mi papa uz skoro vsetko, masko, zeleninu, ovocie, chlebik, rozok, ryby...zatial nebol z nicim problem, len sa bojim aby ju nebolelo brusko. Dakujem za odpovede

januliku
18. okt 2012

@nikolet_89 My sme zacali s cervenou sosovickou asi v 8-9m, ta vobec nenaduva a mala ju ma velmi rada. Robime ju ako polievocku, alebo ako privarok s mlieckom a zltkom. Este papame zelene fazulove struky a mlady hrasok a s bruskom nemame problemy. Klasicku suchu fazulu a hrach som este neskusala, ale samotny vyvar by nemal uskodit, naduvaju tie supky. 😉

nikolet_89
autor
18. okt 2012

@januliku to je aka cervena sosovica ?? som este nepocula, normalne ju dostat v obchode ???

nikolet_89
autor
18. okt 2012

@januliku tak mne malinka papa cele vajicka 🙂

januliku
18. okt 2012

@nikolet_89 Ano, v jednote, tescu, isto aj inych obchodoch. Je bez supiek a je trosku drahsia ako klasicka. Nemusi sa namacat a je uverana za 10-15min, uplne sa rozvari, nemusis ani mixovat.

januliku
18. okt 2012

@nikolet_89 Cele ? No super. Bielok by sa sice mal davat az po roku, lebo je to velky alergen, ale ked vam neskodi, tak v pohode. Cele vajcia su predsa aj v piskotach, keksikoch, sladkom pecive ...

mimikas
18. okt 2012

@januliku ako varis a hlavne co varis z cervenej sosovice? Ja ju mam kupenu uz 2 tyzdne len neviem co snou 😖

januliku
18. okt 2012

@mimikas 1-2 zemiaky, 1 mrkvu, hrst sosovice, bobkovy list, majoran, ja aj trosku posolim. Uvarim spolu v troche vody (mala ma rada huste, riedke mi vypluva). Ked je uvarene, pridam trosku mlieka a 1 uvareny zltok, vsetko rozmixujem alebo popucim. Je to taky kvazi privarok.

nikolet_89
autor
18. okt 2012

@januliku musim aj ja vyskusat, hej malink

ichbinich
18. okt 2012

@mimikas:
Ta cervena sosovica je uplne super a super blbuvzdorna 😉
Oplachnes horucou vodou, das do hrnca, jeden diel sosovice, dva diely vody a varis asi 10 minut. Zmeni farbu, rozvari sa. Je chutna sama o sebe, netreba ju ani solit, ani nic.
Ja som ju jedla so synom, k tomu zemiaky a boli sme najedeni obaja, a vari sa to same 😀

@nikolet_89: Ja tu cervenu sosovicu kupujem v DMku, od Alnatura, teda dokonca aj Bio.

alex137
18. okt 2012

cervena sosovica je velmi chutna a dostat ju aj v Milk- Agre, je uvarena behom par minut, obsahuje vela železa a to deticky potrebuju

mimikas
18. okt 2012

@ichbinich
@januliku dakujem dievcata, takze ju idem dnes uvarit a uvidim ci bude drobcovi chutit

nikolet_89
autor
19. okt 2012

aj ja sa chystam vayskusat 🙂 a mate este niake "netradicne recepty" ??

hannah25
6. feb 2013

@januliku Dobrý deň🙂 ako prosím vás robíte ten prívarok zo šošovičky???? dáte mi recept?

hannah25
6. feb 2013

@januliku tak uz som sa docitala nizsie🙂))

januliku
6. feb 2013

@hannah25 🙂