Kojene deti a príkrmy

maja41294
27. mar 2018

Ahojte mamičky chcem sa vás spýtať malička už mala 4 mesiace sme plne kojeny no v poslednim čase dosť časti pyta mliečko v noci je často hore a papa a preto sa chcem spýtať mamičiek ktore koja či by nevadilo keby začnem už s prikrmom.Ďakujem

jatva
27. mar 2018

nemusi pytat od hladu, Moze ta chciet mat pri sebe. Mne to pride prilis skoro na prikrmy, ale urcite ti to niekto poradi s nimi zacat , pripadne dat na noc UM. Je to o nazore.

trdelnik234
27. mar 2018

Ahoj,mne pediater radil pockat do ukonceneho 5.mesiaca cize zacneme ked budem mat skoro 6 mesiacov.Tiez plne kojeny,dnes v noci hore kazde 2 hodinky,trosku si cucne a potom zaspi.
Cez den tiez tak,akurat ze spi tak cca 40 minut vkuse viac nie.
Takze sa velmi nevyspim.

trdelnik234
27. mar 2018

Na to vstavanie kazde 2h a unavu potom mi lekar radil zobudit manzela,aby mu dal moje odsate MM a pokial to nebude stacit tak Um namiesto jedneho kojenia v noci.

trdelnik234
27. mar 2018

Na to vstavanie kazde 2h a unavu potom mi lekar radil zobudit manzela,aby mu dal moje odsate MM a pokial to nebude stacit tak Um namiesto jedneho kojenia v noci.

verkaia
27. mar 2018

Ak je cez deň kludná tak je to fakt len o tom že chce byť při tebe, cítit ta. Neriesila by som to určite UM. Dieťa kojené do 6 mesiacov nič ine nepotrebuje. Max. Čaj. Je to tvoja volba ,rozhodnutie je na tebe. Moj prvý okrem polievok do roka nič ine nechcel. A je tu ,dnes má skoro 3 a 15.5 kg. Som spokojná. 🙂

maja41294
autor
27. mar 2018

@verkaia mne malinka cez den zle spinka.ked zaspi pospi si 10 min a je hore zase na prsniku nespokojna je velmi jej UM nechcem davat ked mam mliečko.este asi skusim dr zavolat a snou sa poradit ze aky ma aj ona nato nazor.Ale dakujem tiež by som najradšej este počkala nechcem to nahlit

jatva
27. mar 2018

a spite oddelene ci spolu? Kojim tandem a pokial starsi nevymysla, tak ani neviem, ze kojim.

maja41294
autor
27. mar 2018

@jatva spolu spavame

jatva
27. mar 2018

@maja41294 aj ten prikrm je do roka viac menej o ochutnavani. On ti aj tak nezje toho vela. Myslim si, ze je to skoro. Skus spat na boku, kde sa len prisaje a spite dalej.

nika_17
27. mar 2018

@maja41294 moja ma 5 mesiacov,tiez plne kojena.Ja bojujem uz par mesiacov s tvorbou mlieka,a dr. nam dovolila akurat tak olizat hrusku,jablcko,cestovinku.Posledne dve noci kazdu hodinku hore,a len struedam prsniky.

lia261
27. mar 2018

Ja som od polky 5 mesiaca zacala prikrmovat, mam aj svoje mliecko ale uz malo tak davam aj svoje aj umele aby mal na kazdom krmeni 180ml,zatial mu to staci a postupne pridavam prikrm jeden krat za den aby som jednu davku kojenia vystriedala za tuhu stravu. Maly sa budil raz za noc a od vcera uz spava celu noc. Za tyzden aj cosi bude mat 6.

pininka
27. mar 2018

Ja som zacala na konci stvrteho mesiaca prikrmovat ale nespala lepsie,lebo jej akurat isli prve zuby. Nepomohli ani kase, az ked sa jej prerezali. Mam tri deti,vsetky jedli velmi dobre, kazde som zacala prikrmovat rovnako a nejde o ziadne iba ochutnavanie, mala zje bez problemov celu misku polievky a polku chleba. Napriek tomu vzdy pribera na dolnej hranici,dost malo. Asi jej dobre travi, ma to po muzovi.

lubi40
27. mar 2018

@maja41294 mala som to iste s prvym synom. Presne okolo 4 mesiaca. Detska mi poradila dat mu na noc UM - normalne zarobit max davku a potom sledovat kolko vypije a ci to pomaha. On to vypil cele a zrazu prespal 6h (miesto 2h). Takze ja by som miesto prikrmov by som radsej skusila dat na noc UM.

tani777
27. mar 2018

Tak,nasa ma 5 mesiacov, v noci sa chvilu budila aj kazdu hodinu,potom sa to ustalilo na kazde dve..doktorka vravela,ze jej mame zacat davat kasu,a tak zeleninku...kasu som nedala,len mrkvu na obed,a hadajte co...nezjedla este nic :D takze ono prikrmy mozu ale nemusia pomoct 🙂 ono to je skor o tom,ze ked sa zobudi,mozno nevie plynule prejst zas do fazy spanku a potrebuje na to tvoju pomoc...nezufaj,prejde to 🙂

nika898
27. mar 2018

@maja41294 ahoj ja som mala taky problem s prvym syncekom a dala som mu um. Dodnes to lutujem postupne ma zacal odmietat az sa odstavil uplne ale to bola aj vinna doktorky lebo som mala crevnu chripku a ona mi zakazala dojcit, dalsia blbost. Ak sa to iste zopakuje aj pri druhom syncekovi urcite zacnem s prikrmami. Na radu pediatricky uz v tomto nedam. Aj nas ako deti zacali prikrmovat od 4 mesiaca a tu sme. Aj deti ktore su na UM sa mozu prikrmovat tak nevidim dovod preco by nemohli byt prikrmovane deti ktore su plne dojcene. Moj nazor.

nika898
27. mar 2018

@jatva ako u ktoreho baba. Moj prvy syn miloval a aj miluje jedlo. Uz ked sme zacinali s prikrmami tak mi na 3 den spapal plny podecak mrkvi so zemiakom ☺

babi81
27. mar 2018

@trdelnik234 ja som robila to iste, tatino krmil v noci a ja spala 🙂

babi81
27. mar 2018

@maja41294 ja som zacala s ovocim v 4mesiacoch.

luba41
27. mar 2018

časté dojčenie je úplne normálne aj v tomto veku..a budenie a časté pýtanie nie je určite o tom, že máš málo alebo slabé mlieko, pokial dojčíš na požiadanie..ani kaša, ani príkrm to pravdepodobne aj tak "nevyrieši"..načo už tlačiť príkm, má ešte čas, najlepšia strava je pre neho stále len MM..

maja41294
autor
27. mar 2018

@nika898 presne aj jasom davala ti otazku ze preco by som jej postuone nemohla zacat davat ze co je ine kojene a UM podla mna to nebude vadit ked jej potroske zacnem davat aspon si to ja myslim aspon na skusku ak nebhde chxiet nedam ale presne nechcem davat UM bojim sa ze ked zachuti nebuxe chciet potom moje mliecko

nika898
27. mar 2018

@maja41294 osobne si myslim ze jej neublizis. Vsak skusaj postupne po jednej potravine a uvidis reakciu. Mne sa prvy syncek vyhadzal z jablcka kupila som iny druh a bolo v pohode. Nebolo to nic kriticke nastastie. Spravili sa mu cervene flaky na tvaricke ale do hodiny boli nastastie prec ☺. Skus sa spytat doktorky ale myslim ze ti odporuci UM. Neviem preco aj pediatri na to tlacia. Mne naprkilad moja detska doktorka a aj laktacna poradili radsej zacat s prikrmami aj od ukonceneho 3 mesiaca ako davat UM ☺. A jedna dolezita vec, ty si matka a sama vies co je pre tvoje dieta najlepsie, citis to a na materinsky instinkt ja osobne nedam dopustit 😉

evittam
27. mar 2018

@maja41294 Moj dojceny syn dostával aj čaj od cca 2tyzdnov, prikrmy od cca 5.5mesiaca. Vsetko pekne papal. Ak máš pocit,ze ma malo tak kľudne skus zacat prikrmovat. A nie robiť zo seba dudel.😉

maja41294
autor
27. mar 2018

@nika898 ďakujem 😊😊😊😊

maja41294
autor
27. mar 2018

@evittam ďakujem veru prsniky ma uz dost bolia a mam ich uz vysate mam uz pocit ze v nich nic nemam 😄😄

marguay
27. mar 2018

Ja mam to iste co ty aj so spankom aj kojenim a este len sme zacali prikrm ma 6 mes a tyzden. Co urcite nedaj za ziadnu cenu je um ano prespala by mozno viac ale nastuduj si nieco o um a zistis preco. Prikrm daj az ked ma zaujem o jedlo a berie ti z taniera to je spravny cas. A urcite nie ziadne kase na noc to aj tak nepomoze. Ako iste vies kojenie v noci je dolezite tvori sa najviac mlieka a od noci zavisi aj denna tvorba.

kokorunecka
27. mar 2018

@marguay Prečo je UM zlé?

luba41
27. mar 2018

a čo cumel? používate?

marguay
27. mar 2018

Um obsahuje kazein latku ktora "uspava" teliatka a tak posobi aj na ludi. Okrem toho je tazsie na travenie ako mm preto sa moze davat len kazde 3-4 hod

mechurik
27. mar 2018

@maja41294 ja som takto presla na dokrmovanie um a spal mi maly.

katriona1
27. mar 2018

@maja41294 starší kojenou dceru jsem prikrmovala od 6 mesícu, byla klidná a spokojená,. spala celou noc a o príkrmy stejne dlouho nestála
syn byl jiný, narodil se dost velký, vždy se chtel hodne kojit, hlavne pres den ( v noci spal dobre ) dost grckal, stále ubrečený, nespokojený, od 3 mesíce hysterčil pri kojení ( nebyl to strajk, proste neteklo tolik, kolik chtel ) UM jsem dokrmovat nechtela, tak jsem s príkrmy začala hned od 4 mesíce, myslela jsem, že bude jenom trochu ochutnávat a k memu prekvapení se na ty príkrmy vrhnul, jak kdyby hladovel 🙂 najednou jsem mela mléka dostatek, malý se uplne bez problému kojil, uspávání bylo místo hodiny, tak 10-minutové, prestal grckat 🙂 ted má 10 mesícu, stále kojím tak 5-6x za den a k tomu má tak 4 príkrmy po 200g. i víc, v noci spí, takže to spetne hodnotím jako správné rozhodnutí
vy si poznáte svoje díte a musíte se rozhodnout co bude pro nej nejlepší 🙂