Kojenie a pitný režim šesť mesačného bábätka

smolinka024
13. mar 2013

Ahojte maminy. Poradili by ste mi ako mam dodrziavat pitny rezim u svojho 6.5 mesacneho synceka, ktoreho stale kojim? Pred 3 tyzdnami som uz zacala s prikrmami (na obed a uz aj na svacinku mu nieco davam), ale popri tom stale kojim. Popravde krpec od narodenia papka mliecko skoro kazdu hodku. Par krat som mu uz dala aj vodicku, ale neviem kolko by jej mal vypit a ci ho mam vobec "nutit" pit vodicku ked tak casto papka - respektive tak casto aj pije mliecko. A ak ano, mam pouzit flasku, alebo ho mam uz pomaly ucit pit z poharika, kedze doteraz som ho flaskou nekrmila ?! Ktora mate ake skusenosti s kojenim a zavadzanim pitneho rezimu? Poradte prosim...

ekinkala
13. mar 2013

@smolinka024 ahoj mozes mu davat vodicku normalne s flasticky a davat mu cucnut aj kazde 2 hodinky podla potreby skusaj ale vzdy az pol hodinu hodinu po jedle

smolinka024
autor
13. mar 2013

@ekinkala A preco az pol hodku po jedle? A tu vodicku prevarenu a ochladnutu na izb. teplotu pravda?

ekinkala
13. mar 2013

@smolinka024 tak aj mi dospely by sme nemali pit hned po jedle a ked mu das mliecko a dala by si mu na to vodu tak by ho bolelo brusko pol hodka po jedle je ok a potom po pol hodke zas a tak hoci kedy mu mozes dat cucnut z vodicky len ne pred jedlom aby sa nenalogal vody a ano prevarenu vodu ochladenu alebo lucku

ankaevka
13. mar 2013

@smolinka024 môžeš skúšať dávať prevarenú vodičku napríklad po príkrme alebo medzi kojeniami..skôr by som bola za lyžičku, ale keď sa ti tak často ešte chce kojiť, tak podľa môjho názoru veľmi smädný nemusí byť...moja začala piť vodu alebo čaj až niekedy po 8m, dovtedy nechcela alebo len tak 2-3 lyžičky

silviamudronova
13. mar 2013

ja dávam malej piť čajík z pohárika s cucátkom a ide jej to celkom pekne. tiež ešte kojím.

smolinka024
autor
14. mar 2013

dakujem maminy za rady, nejako to s krpcom poriesime 😉

luciska23
15. mar 2013

Ahoj kojis tak často aj v noci každú hodinku?

eveenka
15. mar 2013

@smolinka024 mozes skusat vodicku prevarenu, neskor po cca 8 mes mozes uz len fitrovanu cez britu, ake v zasade ak ma dostatok pocikanych plienok (4-6 za 24 hod) tak netreba ine tekutiny. Mozes ucit z poharika, ak doteraz nemal flasu je skoda mu ju dat. Ja som zacala s vodickou okolo 9 mes a z poharika a uz pijeme krasne bez vytekania pomedzi kutiky 🙂 teraz mame 10,5 mes a vodicky davam tak cca do 100 ml denne a velmi jej chuti 🙂

luba41
15. mar 2013

@smolinka024 pokial často cez den ponúkaš kojenie, tak s vodou to nemusíš siliť... Mliečko je aj od smädu. A učiť piť radšej z pohárika /fľaša aj s vodou môže pokaziť kojenie/ 😉

smolinka024
autor
17. mar 2013

@luciska23 Uz nie...tak 2krat medzi 9tou a 4tou rano... Ale pred tym som prve 3 mesiace kojila kazdu hodinu 😉 to boli casy 😉

luciska23
17. mar 2013

Moj maly má teraz pól roka a v noci od 22 je hore každú hodinu upokojiť sa len na prsniku je tam cca minútu, dám ho do postielky a spi ďalej neviem čo s tým aby sa budí menej. Poraďte niečo dik

eveenka
22. mar 2013

@luciska23 na toto sa neda nic poradi, skratka potrebuje cicik a maminku 🙂 kamaratke sa budil syncek v noci kazdu hodinu od 5 mes do roka 🙂