Koľko a aké fľašky kúpiť pre bábätko?

lucka.lucy
19. dec 2011

Ahoj babule, tak ako dnes? Ja som sa pustila do zoznamu,ze co mi este chyba a uplne som zabudla na flasky... a mam v tom trosku chaoz... Viete mi poradit,ze kolko ml a ks flasiek by sa asi tak malo kupovat a ci je dobre ich kupit uz na zaciatku, lebo niekde pisu, ze je dobre dat len mliecko od maminky. Niekde pisu, ze je dobre kupit 2 male a 2 velke flasky...ale k comu?? nestaci jedna mala?? Potom ze ktore su lepsie, ci sklenene? umele? protikolikove? ??? a ku flaske, aky cumel? maly prietok, velky prietok, s dvoma dierkami, velky cumel aby sa lepsie prisal... ??? no mam v tom chaoz... tak prosim maminky, ktore maju skusenost... dik
😎

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
edita84
19. dec 2011

Ahoj nekupuj 2, 3 flaše na čo? kúp jednu ved ked treba budeš vedieť dokúpiť v obchodoch je ich dosť 🙂
môj malý má len 3 flaška a to jednu 160 ml, jednu 260 ml na mliečko kedže nekojím a jednu 160 ml a všetky sú MaM ja som s nini spokojná 🙂

abbie
19. dec 2011

Jedna ti stačí a odporúčam fľašku od Dr. Dr. Brown's 😉 najlepšia protikoliková na trhu

evka4
19. dec 2011

ahoj,ak chces kojit, tak si kup len jednu flasku, pre istotu, ja by som si kupila tu vacsiu, lebo tu v buducnosti skor vyuzijes (ak ju vobec vyuzijes). co sa tyka cumla, kup pre novorodenca, ten je s najmensou dierkou, resp. len s jednou dierkou. co sa tyka znacky a typu, je to uplne jedno, na co si dieta naucis, z toho bude pit.
no a ci kupit umelu alebo sklenenu...ak sa rozhodnes pre umelu, tak ta je praktickejsia, lebo ju nerozbijes, ale casom sa moze zaniest + urcite si kup umelu, na ktorej je uvedene BPA FREE (presne vysvetlenie si vygoogli) . ak sa rozhodnes pre ekologickejsiu sklenenu, tak si potom kup radsej 2 pre pripad, ze sa ti jedna rozbije.
ak kojit nahodou nebudes, tak si casom flasky dokupis, ale na zaciatok ti fakt staci ta jedna.

jahodka11
19. dec 2011

ja som kupila avent velku sadu...boli tam 2 male, 2 velke, cumlik a kefka...presne si nepamatam...sice som kojila, ale flasky doteraz vyuzivame rano na mliecko a ine som ani nekupovala....oplatilo sa mi 30eur investovat 🙂
samozrejme neskor som kupila so sosacikom nastavec a tak.....ale to treba vzdy, ako dieta rastie...
a najnovsia info, ze plastove sa nesmu zohrievat v mikrovlnke...ze sa uvolnuju akesi latky....asi suhlasim, ale nedodrziavam... 😖 sklenene su podla mna uplne naj, len si neviem predstavit ako by si ich samo babo neskor drzalo a pilo... 😒

mummy01
19. dec 2011

Ahoj,poznam maminky ktore si nekupovali ziadne flasky na zaciatok aj ja som pri prvom babetku nemala no ale po prichode z porodnice kedy sa nasa ratolest rozhodla ze sa dojcit nebude ani za svet ☹ utekal manzel kupit v noci do pohotovostnej lekarne 😀 takze moja skusenost je taka ze je dobre mat doma zeleznu rezervu.Ja odporucam protikolikove flasky so sirokym hrdlom,ale take ktore nemaju ventil zospodu ale v cumliku a urcite plastove,ktore ale treba pravidelne vymienat.Sklene su sice trvacne-teda pokym nerozbijes-ale niesu s ventilom a su tazke.Cumlik sa dava podla veku dietatka,su oznacene na baleni.Malinkemu nemozes dat v rychlim prietokom.Ja vrelo odporucam flase Tommee Tippee a Avent

macaimac
19. dec 2011

Ja som si kupila startovaciu sadu Avent Philips a bolo po starostiach - boli tam dve male plastove flase 125 ml a dve 260 ml, cumliky velkost 1 a 2, kefa na cistenie flias a cumlik. Samozrejme som kojila (18 mesiacov), ale po pol roku, ked babo nabehne na prikrmy sa flasky zidu na vodu a caj...
Dovtedy som ich nepouzila, aj ked som bola rada, ze su doma pre pripad, ze by maly musel pit odstriekane MM z flase...
Tie flasky pouzivam doteraz, takze si nemyslim, ze by to boli vyhodene peniaze.

solnicka_nr
19. dec 2011

Ja som mala kupene AVENT ale maly z toho nevedel pit ako nalinke babatko.
Potom som kupila NUK ale take s takym sirokym dudlom. tie su v pohode.
Dudliky su odstupnovane podla veku babatka je to tam pisane vzdy...
Staci ti jedna mala zatial...ked budes potrebovat dokupis lahko...my pouzivame len umele

janka3a
19. dec 2011

Ahoj Lucka..
My sme dostali do vybavicky minimale 6 flias..ale aj tak nasa mala nechcela ani jednu, babka teda nasla daku, a tu chcela. Teraz mame doma 6 flias, ktore sa ani nevyuzivaju. Musela som vsak kupit dve vacsie flase, rovnakej znacky, ako flasa, z ktorej jedinej chce pit a tie ostatne uschovat pre niekoho ineho, pripadne pre druhe babo...
Mame v obehu dve male flasky, jednu na cas a druhu na mlieko - tie male 125ml....viac nevypijeme...a to sme uz dost veliki..

mirkita
19. dec 2011

ja som flasky vobec nemala kupene a som velmi rada....podarilo sa mi kojit takze z porodnice sme prisli s tym ze papame materske mliecko a tym padom sme flasky vobec nepotrebovali - kojenemu babatku netreba ani vodu ani cajiky tak by ti flaska bola nanic
no a od zdravotnej poistovne som dostala baby box v ktorom bola flaska Lovi, vlastne som dostala 2 boxy, cize 2 flasky s objemom do 200ml
a tie flasky sa nam zisli v lete na vodicku ktoru som sem tam dala a na mliecko ktore som si odstriekavala ked som isla do prace...maly z nich bez problemov pil
teraz ma vsak rok a flasky stale nepouzivame - vodu pije z pohara a stale aj kojim...
takze moja rada je ze nekupuj flasky...ked tak sa rozhodni ake by si chcela a ak ju budes potrebovat, hocikto z rodiny ti ju zozenie v lekarni...zbytocne si dopredu nakupis a ak ju nevyuzijes, su to vyhodene peniaze...najma ak budes kojit tak nevidim dovod

olifcek
19. dec 2011

my sme flase nepotrebovali vobec, kojili sme a kojime sa. oliv do 14 mesiacov pila vylucne mm, a neskor uz i vodicku a to z doidy poharika ci poharika s naustkom..

zuzana17
19. dec 2011

Na začiatok Ti úplne stačí 1fľaša a to malá. Na výber máš veľké množstvo, tak si len vyber 😀 . Čo sa týka cumlíka, tak najmenšie číslo 1, pre novorodenca 😉 . Môže sa stať, že ju vôbec nebudete potrebovať, ale pre prípad, budeš ju mať po ruke 🙂

stanislavao
19. dec 2011

flasku rozhodne podla mna mat doma treba. neni iste, ci budete mat mliecko, ci sa babatko bude vediet prisat a v pripade, ze ju budete potrebovat, kde budete potom na rychlo zhanat. sklenene su s neobmedzenou zivotnostou, ale su tazke a mozu sa rozbyt. ja osobne mam velmi rada flasky chicco. su pekne, cumlik dobry. mala som aj sklenenu, aj plastovu. plast je taky lepsi, co vam vydrzi dlho a mala je 150ml, nie 125ml, ako ine a to je super velkost. dobre su aj avent, ale na flasky avent pouzivaj aj tam vrchnacik a dudlik chicco, lebo su lepsie podla mna. ine znacky som teraz pri druhom nepouzivala. ale ak by som si mala zas kupovat, tak chicco. dudlik pre novorodeniatko, najmensi prietok, tie dlasie su pre vacsie deti. dalej, ked by potrebovalo dietatko pit cajik, ak by malo bolesti bruska, anizovy cajik a pod. urcite treba mat flasku doma, vyvarenu, nachystanu a v pripade nutnosti len zobrat a pouzit.

veronikam
19. dec 2011

Kup si 1 vacsiu, odporucam na zaklade vybornych skusenosti Avent. Pre istotu aby si mala jednu pripravenu, keby bolo treba. Cumel na flasu cislo 1. 😉

halienka
19. dec 2011

Ja som ešte pred pôrodom dostala do daru sterilizačku Avent do mikrovlnky a v tej boli aj 2 fľašky - 125ml a 220ml + cumle s najmenším prietokom, + dokonca jeden dudlík. No a bola som strašne rada keď som prišla s pôrodnice, že ich mám, lebo som mala málo mlieka a bolo treba dokrmovať. Potom som dokúpila ešte tretiu fľašku 330ml a na týchto som vydržala asi do 9 mesiacov, dokúpila som potom Avent poháriky s vrchnákmi a takým nádstavcom, čo sa z toho tiež dá fľaška na pitie urobiť, no tú sadu pohárkov tiež k tomu odporúčam, super vec, všetko to spolu pasuje, do tých pohárikov sa dá uskladniť aj strava, prenášať, aj tekutiny, a šmahom ruky sa dá z toho fľaška spraviť. A už som potom len menila cumlíky s väčším prietokom podľa veku, teraz má malá 2 roky a už máme ten sosáčik. Vyradila som len tú najmenšiu fľašku asi po roku, ale na tých ďalších a na tých pohárikoch furt frčíme. Ja som s týmto vybavením spokojná doteraz 🙂

ludka140281
19. dec 2011

nekupuj vela,lebo budes predavat..pouzivala som jednu malu a jednu velku,z vlastnej skusenosti mi najviac vyhovuje avent....nerozbitna...ak chces skusat,kup si najprv z bazariku,lacnejsiu a sama rozhodneš,co dietatku najviac vyhovuje...ja som nakupila asi 8 fliaš a teraz ich predavam,lebo sme nevyužili 🙂

stipec
19. dec 2011

Podla mna je zbytocne dopredu nakupovat flase. Ak budes iba plne kojit - co je najlepsie pre babo tak ju nebudes potrebovat. Ale urcite budes potrebovat odsavacku pri Aventovej, Mamovej mas aj flasu ak by si predsa len velmi chcela a mas tam aj cumel na nu. Inak v tych reklamnych boxoch a taskach co dostanes v porodnici byvaju Aventove flase. My sme flasu pouzili prvy krat az ked mali obe dcerky viac ako 7 mesiacov pri prvych prikrmoch sme davali zapijat vodicku. A v pripade, ze by si sa rozhodla nekojit, resp. ciastocne dokrmovat - aj tak si musis ist do lekarne alebo obchodu kupit umele mlieko tak tam hned ci uz v lekarni alebo v obchode dostanes kupit aj flasu a cumel na nu a nemusis nakupovat dopredu.

tiffanka
19. dec 2011

ja som fľaše vôbec nekupovala...podostávali sme..taktiež aj cumlíky, ale malý sa doteraz na ne nanaučil...a má 16 mesiacov...Vodu dojčenskú pije od začiatku z pohárika zo sosáčikov...predpotopný typ 😀 ...darmo som mu kúpila nekvapkajúci, nechcel z neho piť...ked sme niekde boli a nechcela som,a by bol smädný, tak som mu ho radšej odkrútila ten vrch a pil z fľaše, ako z pohára 😀 ...čo narobím? Podľa mňa sa zariadiš aj potom, podľa situácie, ako ti píše STIPEC... 🙂 Držkajte sa.

hori
19. dec 2011

ja mam skusenosti s Avent flaskami, ale to neznamena, ze odporucam... 😉 kupla som si startovaciu sadu pri prvej malej, ale kedze som kojila, tak sme vyuzili az cca od 4. mesiaca a bolo v pohode, lenze teraz druhe babo som musela zacat prikrmovat uz od prveho mesiaca a ako tu uz niekto pisal, je fakt, ze malinke babo z toho nevie tahat, vidim na malej, ze sa na tu flasku ide prisat ako na prsnik a nejde jej to... teda dost trvalo, kym prisla na ten system, po par dnoch to sice ako-tak vedela, ale kebyze mam kupovat dnes tak urcite radsej Mam, Tommee Tippee, Dr. Browns alebo Chicco... a antikolikove su dnes hadam vsetky... a urcite radsej plastove...

boise
19. dec 2011

Ahoj, ja som pri malom nepotrebovala, bol do 20m kojeny...ale teraz si obcas cucne mlieko z flase a ine ako tieto http://www.zdraveflase.sk/kojenecke-flase/ by som nekupovala 😉 Nie su lacne, ale oplati sa...ja moc plasty neoblubujem, zle sa umyvaju a okrem toho mam pocit, ze aj ked ich vydrhnem, citim z nich to co tam bolo predtym...

emka1
19. dec 2011

ja som si hned na zaciatku kupila 2 sklenene flasky BABYNOVA = 1x 125 ml a 1x 250 ml, dcerka aj napriek tomu ze bola 1,5 roka kojena, naucila sa v mojej nepritomnosti pekne pit odsate mliecko aj z flasky. Plastove flasky som nikdy nepouzila, presne kvoli tomu, ako tu kocky spominali, ze z toho plastu stale citit pach, ktory neumyjes. Sklenene flasky pouzivam doteraz, pije z nich mliecko a ohrievam jej v nich v cajik - mala sa naucila byt opatrna, zatial sme ani jednu nerozbili.

katren
19. dec 2011

Ja neviem, naco sa zakladaju otazky, ked tu je diskusii odhladom flias neurekom....
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/cumliky-a-flasky-vybrat-avent-ci-lovi/
https://www.modrykonik.sk/forum/zaciname-prikrmovat/ktore-flasky-pre-babatko-su-najlepsie/
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/aku-flasu-kupit-pre-babatko/
kazda maminka ti napise len tu, co ona pouziva a ma overenu, ale vybrat si budes musiet aj tak ty...tak preco si nevyberies flasku a potom podla toho citas recenzie na tu konktretnu???
ale k teme: Dominicka ma flasky Avent, inu mi nechcela a Misko ma Lovi...dufala som, ze kupim len nahradne cumle na flasky, ale nechce mi z nich pit, ovela viac mu vyhovuju cumle Lovi...

martina_uk
19. dec 2011

Ajojky, ja som prestala kojit tento tyzden(koli mojim zdravotnym problemom) a kojili sme uspesne rok, pred porodom som si kupila niekolko plastovych flias, Avent, Tommee Tippee a neviem ake mozne.. zbytocne, malu som prve dni kym mi nabehlo mlieko (nabehlo mi skoro az stvrty den) krmila poharikom alebo striekackou, flasu som nechcela dat lebo poznam pripady kedy v porodinici dali babatku flasu a uz sa nechcelo chytit.. a jedina flasa ktora sa mi osvedcila a cumel ktory mala chcela je sklenena Nuk, zacala som ju pouzivat lebo tie plastove maju proste uz zapach po caji (od asi 7 mesiaca sme pouzivali flasu iba na caj) nech som umyvala ako som chcela, sterilizovala, po niekolkych pouzitiach tam bol zapach a niekedy aj zafarbenie od caju.. myslim si ze sklo je bezpecnejsie ako plast a je aj ovela lacnejsie, mala flasa Nuk stoji 3.30, velka do 6Eur , nahradny cumel 1.60 . To je moj nazor, mne tiez viac chuti zo skleneneho pohara ako keby som mala plastove a dookola ich umyvala. Ale urcite si nerob zasoby flias, staci jedna mala. Drzte sa a prijemne sviatky prajeme

jaruska74
19. dec 2011

ja odporucam flasky MAM, daju sa kombinovat,perfektne sa cistia, maju dobre cumliky a este su aj peknucke 🙂

bosoriak
19. dec 2011

Kup si odsavacku, k nej mas vacsinou flasu. A mala rada - ak sa bude co len trochu dat, urcite flasu nepouzivaj. Pri druhej dcere som nezvladla jej strajk v 3. mesiaci a dala som jej flasu a odvtedy prsnik odmietla uplne. Takze odsavam a je s tym tolko roboty, ze keby som to vedela, tak ju necham este chvilu hladovat a protestovat.. 🙂
Prsnik ma vzdy spravnu teplotu, netreba ho vyvarat, sterilizovat, je vzdy poruke a netreba sledovat, kolko hodin je mlieko odsate.. 😉
Mala rada - zisti si skor cislo na laktacnu poradkynu v mieste tvojho bydliska, len pre istotu.
Vela stastia 🙂

katkamarosova
19. dec 2011

možno dostaneš balíček z porodnice-ja som tam mala malú flašu Avent....inak AVENT sú dobré,používam ich doteraz

rainee
19. dec 2011

nam sa najlepsie osvedcili flasky aj dudle zn. MAM (kupis bezne v DMke, tescu...) su aj antikolikove, dudle dokonca super tenke aj s obalom na vyvaranie, paradicka 🙂

katka1981
19. dec 2011

Dnes je velky vyber, ja som za sklenenu, ajked sa rozbije... a na protikolikove neverim, nikdy nam ziadna nepomohla. Mali sme chicci sklenene, kym sa nerozbili, MAM protikolikove, AVENT, malej to bolo jedno, ale su deti, kt. vyhovuje iba jeden cumel a su deti, kt. nechcu flasu, urcite si kup len jednu, mozno ti bude stacit. Ak budes musiet prestat kojit, a babo bude este malicke, budes potrebovat vela.

opicamartyna
19. dec 2011

@lucka.lucy ahoj ja som kupovala minulý týždeň, AVENT, už väčšiu, šak čo držat ju budem stejne ja 😉 s najmenším dudlíkom, ved len tak keby niečo, ale viac ich kupovat nebudem, flašky majú vždy a všade, neni problém potom kupit, ale jednu mat doma sa podla mna oplatí.

bobocka
19. dec 2011

nekupuj ty ziadne flasky 🙂 .naco? vsak budes dojcit,nie? a v clinic boxe v porodnici dostanes tasticku od aventu a tam flaska bude.ak ti bude treba,vyuzijes ju,ale skor si hladaj info o spravnom dojceni,prisati atd atd,nech flasticky riesit nemusis vobec 🙂