Koľko čaju má piť mesačné dieťa?

carmella
14. aug 2011

malu už prikrmujem..

bzuco
14. aug 2011

čaj ti dieťa neopije 😅 ....a mesačnému bábu čajík vôbec netreba, stačí MM
a čím to dieťa preboha prikrmuješ????? chceš mu ublížiť????!!!!!!

luciferkax
14. aug 2011

Prikrmjuješ???? A čím??? Také malé dieťa má piť iba mlieko!!! či je dojčené, alebo nie..

vefi89
14. aug 2011

koľko mu chutí 😝 ale skôr ako čajík by som ponúkla radšej vodu (prevarenú, al. lucku, drobčeka)....dieťatko zaženie smäd aj mliečkom, nie je potrebné núkať iné tekutiny..ale samozrejme môžeš 😉

sofia2008
14. aug 2011

nijaky caj, nijaku vodu preboha!!!

bodka13
14. aug 2011

@carmella asi myslela ,že malej nestačí materské mlieko tak dokrmuje=prikrmuje nejakým umelým 😉
...neviem koľko by mala vypiť vodičky/čajíku od smädu ...môj starší bol na fľaške od 3 týždňov a je májový,takže smäd sme zaháňali čajom/prevarenou vodou-medzi kŕmeniami som mu vždy ponúkla vo fľaške iba 50ml,aj to nevypil všetko=skôr len párkrát cucol a bol zase v pohode 🙂

libka1
14. aug 2011

tym prikrmovanim si asi myslela UM predpokladam 😉 pokial dietatko pije UM tak by som mu kludne cajik/vodu davala, kojenemu je to zbytocne, staci materske mliecko 😉 a kolko? tak ako vefi napisala, na kolko ma chut... ale nejake velke mnozstva urcite nie 😉

azarijka
14. aug 2011

vodu, caj netreba - kojenym do 1roka, nekojenym do 6mesiaca....

sharmana
14. aug 2011

Ja som malu po dvoch tyzdnoch krmila uz len UM, tiež som najskôr zásadne nedávala ani vodu ani čaj, ale nakoniec mali staršie skúsenejšie ženy pravdu, boli horúčavy a umelé mlieka nezahasia smäd, ked som malej ponúkla čajík, tak sa až ukludnila.... Musíš si svoje dieťa pozorovať, ak aj kojíš, tak možno netreba vodu, ale ak prestaneš, tak by som ti radila dávat aj vodu prevarenú samozrejme dojčenskú alebo čajík... Dieťa si samo vypýta kolko bude potrebovať, na to tabulky podla mna nie sú...

lucula73
14. aug 2011

ja si myslím,že ona prikrmuje umelým mliekom....a myslím že mu stačí zatiaľ to mliečko.... 🙂
Inak otázka mohla byť aj lepšie sformulovaná.

locko007
14. aug 2011

My sme mali bábo na zimu, takže som mu čajík dávala len trošku a hlavne to bola prevencia proti bolavému brušku. Za celý ceň mi vypil možno 10-20 ml. Ale aj lekári vravia, že plne dojčené deti by mohli počas letných horúčav príjmať iné tekutiny. My sme dávali ten čajík.

elephant
14. aug 2011

Pokiaľ sú horúčavy (u nás v Čechách veru nie...), tak môžeš trošku čaju alebo prevarenej vody ponúknuť. Akurát pozor na instatné čaje, väčšina z nich obsahuje tak cca 95% cukru, tým by som sa vyhla. Ja som deťom (i keď o dosť starším), robila normálny sáčkový fenyklový, akurát veľmi - veľmi zriedený.

usiko
14. aug 2011

nic, iba mlieko....a ak nieco,tak iba vodu......ja neviem,odkial beru mamicky ze deti treba cajom nalievat....dietatu staci obycajna voda.....moja este aj teraz pije obycajnu vodu.....

megen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska2311
6. jún 2012

ja osm davala uz cajik a som len kojila...bolo to hlavne na prerobenie...aj 100ml vypil a vypije teraz

a2303
6. jún 2012

čaj??? Kojenie alebo UM a ak sú horúčavi dojčenskú prevarenú vodu.

moen
7. jún 2012

Caj by som nedavala, ponukaj prevarenu dojcensku vodu kazde 2-3 hodiny. Pre take malinke babatko je dost ked si len 2-3x potiahne z flase. Nech si zvyka na cistu vodicku, ta jej urcite neublizi. Po mojej skusenosti by som vodu ponukala urcite co najskor, lebo moja je na umelom mlieku a vodu som jej zacala ponukat az od stvrteho mesiaca a stale bojujeme, nechce ju, vypluva ju a z flase vobec netaha tak jej musim davat striekackou ☹.

vulka
7. jún 2012

Mesačné dieťa a čaj? A načo? Veď hádam mu dávaš mlieko.

kiwi82
7. jún 2012

Stačí jej mliečko, v horúčavách môžeš dať aj prevarenú dojčeneckú vodu - Lucka alebo Drobček.

efci
7. jún 2012

dojcene nemusi nic ine, ale ak je UM tak treba nejake tekutiny od smadu. Mozes skusit vodu dojcensku, ale aj cajiky, moj pije Hipp fenyklovy. A davat podla poziadania, potreby, ale naraz najviac 30 ml takemu malemu.

barustek
7. jún 2012

ja som davala cajik doktorka mi poradila koli boleniu brušku nevidim natom nič zle nevravim že som ju tym napajala cely den ale minraz za den som jej dala troska napit kedže bola na UM.

maribell
12. okt 2012

ahojte ja mam tiez taku otazku... syn ma 2 mesiace a je kojeny ..kazde 4 hodiny vypije asi 90-120ml mliecka ale medzi kojeniami byva smadny a z prsnika mu nechcem moc davat pretoze som potom moc vyzuzlana a kojenie je potom skor utrpenie akko radost :/ . takze mu davam prevarenu dojcensku vodu-.chcem sa opytat kolko moze najviac vypit pretoze alex bude cucat dokedy je vo flaske voda... je schopny vypit aj 150ml naraz .. neni nejaky limit kolko moze vypit vody tak male dieta?

bibistec
12. okt 2012

mesacnemu dietatu netreba okrem mlieka nic ine ani caj ani vodu , samozrejme v lete ked su skoro 40tky tak mozno prevarenu dojcensku vodu ale caj by som nedavala. okrem toho take veci by ti mala povedat detska lekarka pri prvej navsteve ked prides z porodnice.

sachmetttt
12. okt 2012

Ahoj moja vypije vela čaju i vody..ale už má 6mesiacov...ako 1mesačné pila vodu alebo čaj v medziprestávkach mlieka vypila asi 100ml denne..🙂

love232
12. okt 2012

AK kojite mesacne dieta nepotrebuje vobec caj vsetko co potrebuje ma v mliecku a ak nekojite tak len prevarenu dojcensku vodu ale ja som malemu nedavala nic a to sa narodil v juni a ked som prestala kojit co bolo ked neake 4 mesiace zarabala som mi 120 fenikloveho caju a to mi malokedy vipil celu flasku

dena567
24. júl 2013

Ahojte chcem sa opytat mam pet tyzdnove babetko davam jej aj materske mliecko aj dokrmujem nutrilonom a chcem sa opytat ci jej mozem dat aj cajik lebo toho materskeho mliecka mam malo cize vyse papa nutrilon...a kedze su take horucavy ci jej mozem dat aj cajik...dakujem

astonka
24. júl 2013

ja som tiež kojila dokrmovala mliekom ale čajik som nedavala-tiež mam letne dietatko...

biobajo
24. júl 2013

mne primar na detskom povedal 6 lyziciek trikrat za den kojenemu dietatku staci...

whiterosses
24. júl 2013

kúsok vodičky stačí, .. vlastne to predne mlieko je proti smädu ale má sa dať kúsok vodičky

salma22
24. júl 2013

no ak je plne kojene netreba nic...

kristinazdenko
12. okt 2015

My sme pri prvom davali len sunar a musel aj cajik alebo prevarenu vodu pit bo by nam odpadol od smedu a malu teraz kojime a tiez potrebuje cajik