Koľko jedla pre ročné dieťa je veľa?

krasnanevesta
10. júl 2016

Ahojte niekde som čítala že rodič by mal povedať čo a kedy bude dieťa jesť a dieťa by si malo povedať koľko. Ono to asi platí hlavne pre deti čo nechcú jesť ale čo s ročným dieťaťom ktoré má opačný problém.....zje všetko čo vidi. Stále všetko pýta čo máme my zje pekne čo ma navarené a ovocie a zeleninu pred ňou musíme schovávať inak sa zlosti keď nedáme. Mám ju nechať? Vie dieťa kedy má dosť? Čo by ste robili vy?

dominika6
10. júl 2016

@krasnanevesta
Pokial namiesto ovocia zeleniny nereve za sladkostami tak nestresuj

sense
10. júl 2016

Ovocie a zeleninu urcite neschovavaj ak nepribera prilis rychlo tak daj kolko chuti len dbaj na to co to bude.... Nasa bola velky jedak aj patri k tym co im chuti a je uplne v pohode ziaden tucko a tiez je hlavne zeleninu a ovocie

maxiva
10. júl 2016

ja ti zavidim,moje deti malokedy pytaju 😉 😉

sibalka21
10. júl 2016

aj nas zje uplne vsetko a ja som len rada 🙂 to sa zda ze zje vela ale pritom za dva mesiace pribral len nieco cez 300g a doktorka povedala ze nech len papa ze teraz ked zacina chodit tak potrebuje nabrat silu 🙂

babatkoo
10. júl 2016

Moja neterka 1 rocna je takato 🙂 rodicia ju nechavaju. Ona si sama pekne zoberie z kosika a spapa 3 nektarinky a kostky donesie ukazat mame 😂 tiez by som neriesila ovocie a zeleninu. Ja mam taky problem so synom 14 mesacnym ale s masom ;)

myshalka
10. júl 2016

Boze tento prispevok akoby som ja pisala!!! Presne toto riesim aj ja!!!

luciannka83
10. júl 2016

Tiež máme doma všežravca 🙂

krasnanevesta
autor
11. júl 2016

Ďakujem za rady 🙂 ja sa len bojím niekedy či jej nebude zle ale doteraz nikdy nebolo tak možno len nemám odhad koľko je veľa po tom ako sme sa zozaciatku trápili s prvými prikrmami

natalym
11. júl 2016

@krasnanevesta Ona je, je a je, že napr. porciu ako dospelý?
No dala by som jej podľa chodov, raňajky, obed, večeru, a medzitým zeleninu, ovocie, určite by som ju v žraní nepodporovala a ak náhodou je aj v rodine obezita. Neviem. Ja som žrút rada sa najem, nikdy som nedržala diéty, nemusela som sa obmedzovať, bola som štíhla, ale po 40 tke keby som tak vedela inak jesť..........
Je to aj vec zvyku koľko jesť.

krasnanevesta
autor
11. júl 2016

No veď aj keď obezita nie je v rodine tak sa netreba prejedať to je jasné. Ale tu v okolí majú s podobnými detmi všetci problém ze nechcú jesť tak sa musím zamýšľať či nie je tamto štandard a my máme doma zruta 🙂

natalym
11. júl 2016

@krasnanevesta No áno to je pravda. Ale nechcem aby dopadli ako ja. Ja zvyknutá jesť čo príde a hocikedy a teraz mi je to ťažko sa zvykať inak. ☹ Je to aj o zvyku.
Ja som mala dcéru totálny nejedák, ani ústa neotvorila. Teraz je asi po mne zje všetko.
A druhá dcéra, tučko od malička, zjedla všetko a teraz je samé nízko kalorické jedlá, chutia jej také veci.
Tak si vyber.