Koľko krát v týždni dávate bábätku papať mäso?

terkaa
10. dec 2008

raz v tyzdni davam zltko, ostatne dni striedam kuracie, hovadzie. davate pauzu od maska?

pappo
10. dec 2008

mozno tak raz v tyzdni maso potrebuju 🙂

ekia
10. dec 2008

Ja som čítala, že dieťa ma mať 6x do týždňa mäso a 1x vaječny žltok.

mywiel
10. dec 2008

1x do tyzdna

adriana84
10. dec 2008

my tiez 1x zltok a 6x masko..urcite nie 1x maso 😕 😨 😕 😕 😕 😕 to nie je dost...maso sa odporuca davat kazdy den..okrem dna,ked papaju zltok

sasiki
10. dec 2008

ja som zase čítala, že 6krát do týždňa mäsko, z čoho možno 1krát nahradiť vaječným žĺtkom. Čiže z toho mi vychádza jeden deň v týždni zeleninový 😀

pindula
10. dec 2008

ja davam malemu maso do tyzdna tak dva krat....na to, ze maso v crievkach hnije dost dlho, tak nemienim davat viackrat v tyźdni... 😝

fifinna
10. dec 2008

ja nedavam 6 krat mäso aj ked sa to tak ma davat, lebo sama mäso moc nemusim a maly bude asi po mne, lebo tiez ho moc nechce jest. Jeden krat do tyzdna som davala zltok do jedneho roka. Teraz to uz nerobim, ked tak navarim vajcovu polievku, ked uz môze cele vajce.

elenita
10. dec 2008

Mne inak tiez dokina hovorila, ze by mali masko kazdy den.........ale ja kazdy tiez nedavam.....inak a odkedy mozu baba vlastne zltok? My sme zatial na zeleninke, zaciname s ovocim, plus to kuracie masko.

sasiki
10. dec 2008

ale aj ja dávam menej 🤐

fifinna
10. dec 2008

elen, po pol roku maju deti jest 1 krat do tyzna zltok

dididi30
10. dec 2008

fifina, ja som pocula 5 krat do tyzdna a raz za tyzden zltok 😲 😀 😀 😀

dididi30
10. dec 2008

inak moja dcera tiez masko nemusi, maximalne nedelnajsi vyvar, ale zato ma rada strukovinky 🙂

fifinna
10. dec 2008

dididi, 5 krat mäso, 1 krat zltok a ten posledny den potom co ? 😲 😀

jaja0110
10. dec 2008

my davame maso 6x do tyzdna, 1 den zltok...1x maso tyzdenne je urcite malo... 😕 citujem :
"dieta ma prijat dostatocne mnozstvo zivocisnych bielkovin, t.j. maso podavat kazdy den, v mnozstve 60 gr pre batolata. Bielkoviny tvoria podstatnu cast ludskeho tela. Su rozhodujucim faktorom v raste a vyvoji vsetkych tkaniv a vyznamnym predpokladom na udrzanie dobreho zdravia a vitality cloveka....bielkoviny zivocisneho povodu (maso) su lepsie stravitelne a biologicky cennejsie ako bielkoviny rastilnne. Preto sa vo vyzive deti zvysuje podiel zivocisnych bielkovin na viac ako 60%" 😉

ena
10. dec 2008

tiez viem, ze ma byt 6x maso, 1x vajecny zltok za tyzden

3558
10. dec 2008

ja davam iba raz do tyzdna. ale asi budem musiet zacat castejsie. 😔

erikaaaa
10. dec 2008

my davame 6x do tyzdna z toho 1 den zltok. a ked davate zltok, davate ho cely alebo len polovicu? Ja davam zatial len polku, mozem dat aj cely?

zuzana76
10. dec 2008

ja som tiez davala 1x zltok a 6x maso, teraz ma uz aj viackrat tyzdenne vajce a maso nema 6x, niekedy len 5x tyzdenne, zato ked je maso, tak dokaze na posedenie zladovat takmer cele kuracie prso, myslite ze v jeho veku to nie je prilis vela? ma rok aj 4 mesiace,

jaja0110
10. dec 2008

erika- my davame od 6.mesiaca cely zltok 😉

zuzana- ... k tym vajickam citujem: "2 az 3-krat denne podavajte vajce ako pridavok do polievky alebo inak upravene" (plati pre batolata) ... a kym nezje celu sliepku tak si myslim ze jedno prsicko je ok, ved uz je to nejaky chlap 😉

ena
10. dec 2008

erikaaaa, kludne cely, ved ked to zamixujes do jedla, je to zanedbatelne a raz za tyzden podla mna v pohode..

terkaa
autor
11. dec 2008

ja som davala v 7mesiaci iba polovicu zltka, ale teraz v pohode cely. najcastejsie ho davam do spenatu so zemiakovou kasickou 🙂

mikalove
11. dec 2008

ahojte,včera sme boli na poradni a dokina vravela,že možem začať davať žltok a pečienku,kuraciu al zo zajaca.davate pečienku deťom? my pečienku doma moc nejeme...kedy ste začali s kuracinkou?

daskak
11. dec 2008

ahoj...no maskom uz kludne mozes zacat aj ked ja by som pecienku babatku nedavala.../v peceni je najviac toxickych latok.... ja ju urcite davat nebudem/ anidoma ju vobec nejeme... ved je maska dost: kuracinka, zajacina, jahnacinka 😀

lienka79
11. dec 2008

ja som nedavala synovi maso kazdy den...hlavne v obdbi,edk uz mal aj iny zdroj bielkovin...ako jogurty,syry od toho 10m
DAvala som 1-2 dni len zeleninovy prikrm s cetsovinou,zemiakom,alebo

l.lara
11. dec 2008

my davame 5x do tyzdna kuracie alebo zajacie masko, 6 den zltko, 7 den zeleninka.

katus79
11. dec 2008

my sme mali 2x zltok so spenatom a 2x to asi po dvoch hodinach komplet vyvratila 😖 takze papame len maso, teda plus zelenina plus priloha samozrejme 😵

terkaa
autor
11. dec 2008

katus79, skus dat namiesto spenatu tekvicku 😉 , mozno jej nechuti prave ten spenatik

katus79
11. dec 2008

terkaa dik,
som sa pytala aj doki vraj aj zltko a aj spenat je sam o sebe tazky. skusim jej nabuduce pridat len kusok toho zltka s karfiolom alebo tak. Nevedela som totiz nejaku kombinaciu s tym zltkom, ale zo skolskych cias ma napadlo, ze vzdy davali k spenatu vajce. ale uz som mudrejsia a aj opatrnejsia 😵

luciaakubko
11. dec 2008

a ten zltok v akej forme mam dat? si pripadam pri tom mojom dietati ako totalny hlupak obcas 😀

fifinna
11. dec 2008

lucia, ja uvarim cele vajce na tvrdo, vyberem zltok a zmiesam s uvarenym zemiakom, na zaciatku som mu do toho nastriekala MM aby to nebolo suche, neskôr som mu to poliala cajom, nestazoval sa , chutilo mu to aj take.