Koľko mám dať materského mlieka keď dostáva aj výživu?

mko
3. okt 2008

ahojte maminy, mám 4 mesačného synčeka a teraz prechádzame na nutrilon 2 a už mu dávame aj niečo papkať napr. výživu, banánik atď... ja by som sa vás chcela spýtať, keď mu dáme napr výživu, tak môžeme vynechať už mliečko alebo ako to je, tak isto musí papať toľko krát denne aj mlieko popri inej strave ďakujem

petulienka
3. okt 2008

mko,

nie je skoro zacas s prikrmami? a uz ked tak sa zacina so zeleninou, zemiacikom a ovocie az o mesiac neskor po zeleninke...

norik1
3. okt 2008

Ahoj mko : sme na tom podobne, len ja este neprechadzam na dvojku - asi by som mala... S prikrmami sa nemas kam ponahlat, a ked, tak zacinas po lyzickasch...ja som skusila rozvareny popuceny zemiacik, ale bez nejakeho nadsenia - maly to drzal v ustach a rycal, az kym som mu nedala mliecko...este to asi nepotrebuje...raz denne mu ale mlieko zmiesam s nemliecnou ryzovou kasou (sme alergici a tak musi pit HA mlieko) - a to mu strasne chuti, myslim, ze mu to aj ako prikrm staci...

mko
autor
3. okt 2008

petulienka doktorka nám povedala, že už môžemen začať od 4 mesiaca len neviem ako to mám robiť s tým mliekom, lebo doteraz sme mu dávali každé 3 a pol hodiny tak neviem či mám niekedy vynechať, keď mu dáme aj inú stravu

mko
autor
3. okt 2008

norik môj včera zjedol pol. výživy a ešte chcel papať už teraz má 8 kg

ena
3. okt 2008

mko: zacnes s par lyzickami prikrmu a potom dokrmis mliekom, postupne pridavas prikrmu a uberas mlieka, az kym prikrm celkom nenahradi mlieko.
no a postupne sa dopracujete k niecomu ako rano-mlieko, desiata-prikrm, obed-prikrm, olovrant-prikrm, vecer-mlieko.. ale to potrva par mesiacov 🙂
a aj ked je babo na UM, myslim, ze kludne mozes pockat s prikrmami este mesiac.

norik1
3. okt 2008

Moja kamoska ma teiz take stare dieta a tiez ma 8 kg a doki jej zakazala davat prikrmy - nie je potrebne tak skoro a uz vobec nie pri takej vahe...vravela ze prikrmy sa davaju tak skoro detom s nizsou vahou. My mame 6 kg, takze tu ryzovu kasu mozme 😀

zanetak
3. okt 2008

mko: ja som robím tak, že keď dávam napríklad na obed príkrm, tak aspoň dva razy počas dňa prikrmím o 30 ml viac mlieka.

shela
3. okt 2008

norik..prvykrat pocujem ze dieta ktore ma uz 8 kil nemoze jest prikrmy...ked dieta nieje kojene malo by zacat s prikrmami od 4 mesiaca....nasa mala bola stale obrik...rastie nenormalnou rychlostou...teraz ma rok a mesiac a vazi 13,8kila a 86cm..a praveze mliecko takymto detom uz nestaci ..potrebuju pestrejsiu stravu kedze velmi rychlo rastu...tak podla toho nazoru co vyslovila ta lekarka ja by som mala drzat malinku iba na vode?? 😕 zvlastne... praveze kazdy normalny lekar by bol rad ze dieta rastie- prospieva... a este jedna vec nie kazde dieta je rovnake..niektore rastu pomalsie ine zasa rychlejsie..takze sa netreba riadit tabulkami ale rozumom

shela
3. okt 2008

mko...nasa mala zacala s prikrmami ako 4,5 mesacna...ale stale popri tom pila aj mliecko... niekedy hlavne vecer vypila 300ml mlieka a po hodine dalsich 200ml...nam vystacili 2 velke balenia mlieka na tyzden...takze daj babu kolko si zaziada...ved ono to vybeha...nasa mala to potrebovala kedze rastla ako z vody....teraz ma oblecenie c.92 ...

norik1
3. okt 2008

Ja netvrdim, ze s nou suhlasim shela, ale bavili sme sa o dietati, ktore malo v 4 mesiacoch 8 kg, a to je podla mna dost. Maly bol spokojny s tym co dostaval a viac si nepzytal = nebol hladny, preto doki povedala ze neprikrmovat lebo to nie je potrebne...aj ked je dieta na UM, neznamena to, ze od 4. mesiaca musi jest prikrmy.

luciaakubko
3. okt 2008

norik, ako robis tu mliecnu kasu?my sme zatial davali dve nutrilonove odmerky kase a tri odmerky klasickeho nutrilonu na 150ml vody. fakt som z tohto jelen 🙂 tiez este neplanujem ine prikrmy, pockam taky mesiac. mala ma 6,5 kila. nemliecnu kasu ryzovu s bananom uz tiez mozeme? ta sa robi klasicky z prevarenej vody plus kasicka, vsak? si niekedy pripadam ako total hlupana 😀 dakujem...

luciaakubko
3. okt 2008

nemliecnu s mliekom, uz mi fakt sibe asi... mliecnu ci mozeme s bananom, som sa chcela spytat 😀

jannicka
3. okt 2008

ahojte. my sme planovali byt namliecku do siesteho mesiaca ale zial vyslo to inac. dokrmujeme UM a maly mal take strasne zapchy ze sme sa rozhodli zacat v 4,5 mesiaci s prikrmami. velmi uspesne. krasne r nasa mu stolica upravila a kaka sam. z ryzovej kase a mrkvy nas vsak zapeka takze to nemozme. ina zeleninka je fajn. zacali sme par lyzickami na obed, predkojila som, dokojila a bolo. flasu sme davali na desiatu a olovrant. teraz sa to uz pomaly meni. v noci kojim. rano flasa, desiata kojim. obed polievocka s maskom, alebo bez akokedy, olovrant kojim, vecer flasa.... neboj postupne pridete na to co a ako 🙂 skor pozor na ine veci, ovocie az trosku neskor, pozor na lepok, sol cukor 🙂 drzim palce

norik1
3. okt 2008

tu kasu robim tak ze 4x denne ma 4 odmerky mlieka + 1 odmerka kase + 150 ml vody=> z toho je take hustejsie mlieko. Raz denne mu robim kasu - 3 odmerky mlieka a 120 vody + 3 odmerky kase - toto uz jeme lyzickou... Sice to takto prevadzkujeme este len 4 dni ale zatial to ide. Zemiacik mi vypluval, ale nevzdavam sa, dnes to skusim zas...

maruskak
3. okt 2008

Ahojte. My máme pomaly 8 mesiacov a maleho v pohode kojím naďalej popri podavaní príkrmu. S príkrmom som začala keď mal 6,5 mesiaca. Napr. ráno kojenie, desiata ovocie,obed co malemu navarim, no niekedy ma prekvapi a nechce, pyta si dudku 🙂 na desiatu ovocie a večer kojenie, je pravda, ze aj v noci sa budí na kojenie, ale mne to nejak velmi nevadi, zatial 🙂 Sú dni kd ho len kojím a to mu stači, pritom maly má 11,5 kg a uz asi 70 cm 🙂 Skúšala som mu dávať UM Hami hajaja no velmi nechce, asi dva krat prehltne a koniec, ak nechce nebudem ho nútiť, no skúsim neskôr.