Koľko mliečka a koľko vody?

simik14
27. feb 2015

Dobry den mam 9mes dcerku (prve dieta), kojim ju tak 2-6x denne, lenze to skor ze sa s prsnikom hraje nez papa, trosku vypije kym jej mlieko ide rychlo a ptm ju to uz nebavi, prikrmujem ju aj sunarom, davam jej aj kasicky do flase (330ml) a takto tekutu ju vypije aj 2-3x denne (tuhu ju nepopapa), ale je to mliecna kasa co sa zalieva vodou. Okrem toho papa vsetko co aj my dospeli. Caj alebo vodu pije jednu 250 ml flasku denne prip. este jednu malu 125ml. Chcem sa opytat ci to vsetko staci. Nema priznaky dehydratacie anu nic pod.

zabina27
27. feb 2015

@simik14 nas ma tiez 9 mesiacov, rano pije UM, desiatu ovocie, obed prikrm, olovrant UM a vecera tiez riedka kasa z flase, nie lyzickou, pomedzi to ale vypije ovela viac tekutin - bezne 3 - 4 flase, niekedy aj 5 (250 ml). Jedine, co ma stve, ze velmi nechce cistu vodu alebo caj, davma mu do toho trochu ovocnej stavy na prichut, vtedy mu chuti a pije a pije 🙂 ja som citala v hami prirucke, ze 6-12 mesacne deti by mali vypit za den cca 130 ml na kg hmotnosti, rata sa do toho aj voda na UM, pripadne v jedle - tak si skus poratat, kolko by asi mala vypit, ja sa tym priblizne riadim, nas ma uz skoro 11 kg, takze mne to vychadza min tie 3 flase caju, ked vypije 4, som spokojna 🙂

kofoluska
27. feb 2015

@simik14 Kazde dieta ma individualne potreby. Ak nema priznaky dehydratacie a ma dostatok pocuranych plienok, tak to malej staci. Mne syn do roka nexcel nijake tekutiny, pil len UM rano a vecer a inak iba tekutiny z jedla. OBCAS som do neho dostala vodu. V sucasnosti vypije denne 100-300ml vody plus polievka okolo 200ml. Mlieko uz nepije vobec.

simik14
autor
28. feb 2015

Tie plienky ma v dostatocnom mnozstve si myslim aj vseobecne je v pohode ... bojim sa ze ked vela bude pit ze schudne ... moja 4 flase za den este nevypila nikdy asi :D po jednej a pol ma dost akurat ked jej dam stipku cukru tak pije jak duva ale vzdy jej davat cukor nie je dobre

zabina27
28. feb 2015

@simik14 preto mu davam ovocnu stavu, nechcem davat rovno cukor, snad stava je zdravsia 🙂 malinko, asi ako sirupu si das do vody, vtedy mu to chuti, kupujem mu v dm take tie babylove ovocne stavy, striedam, ak chces, vyskusaj miesto cukru

simik14
autor
1. mar 2015

Vyskusam 🙂 dakujem za radu snad jej to bude chutit