Koľko mlieka ročnému dieťatku?

katkanova
24. máj 2012

ahojte maminky, nas chlapcek ma 1 rok. pred nedavnom som ho prestala kojit a davam mu UM len vecer. kedze mal alergiu na kravske mlieko az teraz postupne po trosicke pridavame mliecne vyrobky, ale neje ich takmer vobec. vecer vypije za klasicku vacsiu flasku takmer plnu mliecka, myslite ze mu mam dat aj rano? budieva sa okolo 5 rano a potom uz len so mnou pospi do 7, ale velmi zlym spankom - mozno je to preto ze uz je hladny, alebo smadny a s mlieckom by si pospal lepsie, co vy na to? ak vase deticky piju mliecko rano aj vecer, kolko toho potom spapaju cez den - myslim normalnej stravy. dakujem

mummy01
24. máj 2012

@katkanova a davas ake UM?ked pises ze ma alergiu na BKM tak moze len specialne mlieko.....Ja som davala detom aj rano ked maly 1 rok,dcera vypila rano a vecer asi po 200ml UM a syn tiez asi tolko ale on pil ryzove a ovsene mlieko kvoli intolerancii laktozy.

katkanova
autor
24. máj 2012

prave to specialne mu davam, len to bol boj po kojeni ho nahovorit na tu vecernu flasku tak ma ani nenapadlo nukat mu rano 🙂 ale asi teda vyskusam ...

mummy01
24. máj 2012

@katkanova ved skus,no tie spec.mlieka maju dost hnusnu chut tak si myslim ze sa nic nestane ak rano nebude chciet...ved uvidis...

hajanka
24. máj 2012

@katkanova jasne, daj aj rano aj vecer
sestrina mala ma 14mes. a pije rano ked sa zobudi, potom ma ranajky chlebik napr., desiatu vzdy nieco male schrumne kukuricnu chrumku, alebo jablcko, pred spanim vypije mliecko, potom obed, po obede na olovrant ma ovocie, po tom tiez stale nieco schrumne 🙂 a potom veceru, pecivo s niecim alebo zemiacik nejaky prikrm alebo jogurt a pred spanim mlieko. A ak nejaky prikrm vynecha ked nechce, dostane mliecko.
Ona toho cez den poje dost, aj ked teraz idu zubky tak zacala papat pomenej.

luciana789
25. máj 2012

ahoj, môj oliverko má 13 mesiacov a už veľmi dlho pije mliečko iba v noci medzi jednou a druhou (210 ml) a potom okolo piatej, pol šiestej (niekedy aj nie, keď áno vypije možno 150-180 ml), potom pospinká do pol siedmej, okolo pol ôsmej, ôsmej spapá jogurt, na desiatu chlebík so šunkou, medíkom alebo syrom a podobne, potom obed, na olovrant ovocie, potom zase chlebík, rohlík a pred spaním krupičnú kašu,
spinkať chodí o ôsmej a do tej jednej spí kľudne, potom sa prevaľuje, mrnčí, tak radšej ako mu každých 10 min. dávať čajík, tak mu radšej dám mliečko a potom spinká kľudne ďalšie štyri hodiny, niekedy nadránom nemá mliečko vôbec
pomedzi hlavné jedlá spapá rôzne drobnosti, jemu veľmi chutí papať a rád papá s každým kto papá aj keď práve dopapal 🙂 @katkanova

evka4
25. máj 2012

@katkanova kludne davaj aj rano aj vecer. ja tak davam doteraz a to mam uz starsie dietatko. co sa tyka ostatnej stravy, ma asi takyto jedalnicek : rano o 7.00 200ml mlieka, o 8.00 ranajky (chlebik s maslom, syrom, cerstvou zeleninou). o 10.00 mava ovocie, okolo pol 12 polievku, potom ide spat, ked sa zobudi, dostane druhy chod. okolo stvrtej jej davam jogurt, alebo znova ovocie, o siestej veceru (krupicu, puding, chlebik...) a pred spanim dostane 200ml mlieka. Teraz uz zje dost velke mnozstva, ale ked mala rok, tak papala velmi malo, vtedy ficala este viac menej iba na mlieku 🙂

erikovamamka
27. máj 2012

Urcite by som ho mlieckom ponukla kazde rano. Tak to robim aj ja, mam 8 a pol mesacneho chlapceka, posledny mesiac pocas dna mliecko odmieta. Vypije ho iba v noci, niekedy vypije aj pred spanim, ale to sa stalo za ten posledny mesiac asi 3 - 4 krat. Dost ma to trapi, ze nechce mlieko a preto mu ho vzdy ponukam a nasledne vylejem. Papa zeleninku, ovocie, kuracie masko.... robievam mu kase, do ktorych sa pridava mlieko, aby sme ho aspon takto mali v dennom menu.