Koľko príkrmu spapá 7 mesačné bábo?

benabianca
12. aug 2007

Moja Bianca sa mi zda dost pazrava na to,ze ju prikrmujem estelen posledne 2-3tyzdne,dokaze zjest aj 70ml kase a otvara pusinku dalej(a to predtym pila este mliecko).Pri Benjaminkovi som na to nebola zvyknuta,on mi tolko nezjedol,tak preto sa pytam.Davate im tolko,co ziadaju alebo tolko,kolko sa vam zda dost?2 krat denne dostava prikrm.

vesi
12. aug 2007

to nevadí, naša malá tiež jedla tak veľa a ešte to dorazila mliekom 😀 dodnes zje všetko čo nezje ju 😀 😀 a oveľa väčšie množstvá ako naša 5 ročná 😝 ked sa ti to zdá veľa, tak jej dalšiu kašu nedaj pokiaľ neplače, ak si to vyžiada, tak jej daj.to je ale len môj názor, niekedy mám pocit, že naša saša začne jesť ráno a prestane až večer 😝 tlstá nie je, ved to vybehá 😉

katarinaa
12. aug 2007

😕 😕 tak moja zje 80 ml zeleniny na obed a po hodine este deci mlieka a ja ze to je maalo!!!!! a tu sa dozviem opak, no super! tak som spokojna 🙂

nikeske
12. aug 2007

nas spapa aj 180 ml, ale len ked mu chuti /vecsinou ovocne pyre/, ale kase alebo meso maximalne 70-80 ml....niekedy, ak zje malo, skusim donho este "dotlacit" po hodine...
teraz mame krizu, prikrmujeme uz 2 mesiace a je vyberavy, to co kedysi zjedol, uz mu nechuti... 😢

sylvie
12. aug 2007

ahoj, vzdy som davala a davam malemu tolko kolko si pyta a a nie tolko kolko si myslim ze je dost.. nikdy ho nenutim nieco papat ak uz nechce a nikdy ho ani neobmedzujem v papani..
ked bol v tom veku ako bianca, spapal aj viac ako pises.. mal tiez 2 prikrmy - obed a vecer kasu..
ja si myslim, ze mozes byt kludna.. a to, ze benko tolko nezjedol, to vobec nevadi, kazde dieta je ine..
bud rada, ze jej chuti papat, opacny pripad by bol horsi, nie? 😉

uzlik
12. aug 2007

ahoj moj maly bude mat 6mesiacov a na desiatu spraskne 100ml ovocia 🙂 , na obed polievocka 150-170ml a potom navecer ked si ziada tak kasu 120ml tak nemaj strach ze to je vela .. dr hovorila ze to je dost ale nieje tucny tak je to ok, ked mu chuti tak mu daj ... babo vie kedy ma dost

benabianca
autor
12. aug 2007

uzlik-na 5mesiacov toho maly fakt spapa dost 😅 ,odkedy dokrmujes?Od 4mesiacov?

yesno22
13. aug 2007

...ahojte, tak my sme zacala papat zeleninku pred dvoma tyzdnami a teraz mi spapa skoro 200ml...ale mixujem mu to na taku jemnu, relativne riedku kasu, uz ho ale potom nekojim...a vecer davam riedku kasu do flase...pred dvoma dnami som zvysila davku zo 100 na 180ml a stiahol to ako nic 😀...vydrzi mu to na 5-6hod 😝 ...pytala som sa na mnozstva jeho pediatricky...zeleninky a ovocia kolko spapa, kasu opatrne...zbytocne kalorie 😅

ritaklea
13. aug 2007

yesno, ak kojis preco tak skoro dokrmujes?

adetka
13. aug 2007

mne aj dnes... styri mesiace po zacati s prikrmami nespapa viac ako 100 ml... vacsinou 80... a to ako ovocia, tak zeleninky s maskom, ci kase... a staci jej to...

benabianca
autor
13. aug 2007

Benjamin mi ani v 1 roku nespapal viac ako 100ml,resp. 100g niecoho,preto som sa aj pytala na mnozstvo,a to sme zacali uz od 4.mesiaca.Rastol sice pekne,ale z coho,ked takmer vobec nejedol a mliecko tiez odmietal.Normalne mi zacal jest az teraz v 2rokoch.

marianna23
13. aug 2007

moj zje 100ml kase apotom si ziada este ovocne pure alebo jogurt co je tiez 100ml, este to musi zapit dzusom alebo vodou, hlados je teda poriadny, ked je hladny, tak nech je, kazde dieta je ine, ja mu nesanujem

uzlik
13. aug 2007

benabianca .. prikrmujem tak 3,5mesiaca ked mal sme zacali s ovocim len jablcko tyzden a potom aj banan a nektarinku .. a ked mal 4 tak dostal mrkvicku a potom nieco k mrkvicke .. a teraz ma 5,5mesiaca a spapa fakt vsetko mam pocit ze za chvilu aj mna
dr nam hovorila ze je to len dobre sa cudovala ze jak skoro a vsetko v pohode zvlada ziadne bolenie bruska .. akurat hrusku niak nemoze

vavka33
13. aug 2007

Beny,davaj tolko,kolko si pyta,vobec tie prikrmy nemeraj,nevaz,ci ci to s nimi maminy robia.ved kazdy prikrm je inak syty,to nemozes zovseobecnit na dake mililitre. 😉

yesno22
13. aug 2007

ritaklea...na odporucanie pediatricky...maly je hlados, v 5tich mesiacoch vazil skoro 9kg a jeho naroky sa stale stupnuju...nechcela som prikrmovat UM,ak neratam kase a tak sme zaviedli prikrmy...navyse ma malo zeleza, aj ked som jedla vselico mozne, nestacilo to a Maltofer mu nerobil dobre 🙂

vavka, co Rotarix? boli ste? 😉

vavka33
13. aug 2007

Ahoj Yesno,citam,ze ste papkaci 😀 aj La je jedack a pritom sa strasne moc hybe,pol rocna mala 8kil.
Neboli sme na Rotarixe,lebo len pred dvomi tyzdnami nas ockovali 1.krat,tak som nevedela ako bude reagovat a tak.asi ju ani nedam ockovat-tak som sa rozhodla 😉

yesno22
13. aug 2007

vavka 😉 ... a hlados je to riadny, no idem na to opatrne, brusko stale obcas strajkuje a tak musim davat pozor 🙂

vavka33
13. aug 2007

My tiez mame sem-tam brusne akcie,teda skor prdiace,no dnes nie,dostala hrusku a prdiiiiiiiiiiiiiii jedna radost 😀

zlatucka
15. aug 2007

Môj papa každé 3hodiny 210ml mlieka a medzi tým este troška maska či chlebík.niekedy aj detskú výživu polovičku z fľašky.a ked ide papať polievku tak 150ml a po necelých 2hod kričí že chce mlieko.

milhaus
15. aug 2007

moja spapa asi tak 150 ml kase, detsku vyživu polku s jednym tym dlhym piskotom alebo polku taniera polievky a dneska mi jedla spagety bez ale toho ostatneho, len cestovina s kecupom a to bolo asi keby som to dala na vodu tak 120 ml
a inak ja dokrmujem prikrmami od piateho mesiaca ale na začiatku zjedla len 90 ml kaše

nika43
12. jan 2010

Ajojte moje 7 mesacne babo papa 150ml mliecka daku vyzivku a cajik nic viac jej ete nedavam myslite ze mam zacat

lily1983
12. jan 2010

ahoj nika, a kolko krat spapa 150ml? moja mala uz papa prikrm od 4,5 mesiaca a teraz spapa tak 600ml mlieka, 150ml zeleninky na obed, a potom vyzivu asi z jedneho jablka /konecne, lebo surove mi to nechce zatial/ a vecer kasicku, a dost vela chce asi zo siedmych PL, a potom este aj mliečko.a o pol noci je hore, a papa 🙂

berus222
12. jan 2010

nas vypije rano 180 ml mlieka, na obed cca 200 ml prikrmu (mixujem, takze ma kasu), po zobudeni 180 ml mlieka, na olovrant 1 jablko so susienkami alebo s 1 mrkvou a na veceru 200 ml hustejsej kase z flasky. a v noci 180 ml mlieka. a to sa cudujem, ze sa odstavuje. ved kde by sa do mna voslo tolko mlieka?!

sunea
12. jan 2010

My mame zatial len jeden prikrm - zeleninu na obed, toho zje max. 150 g (vacsinou 100-120 g), za tym este 100 ml mlieka. Ostatne chody je mlieko (150-180 ml) 5-6x denne, v noci este kojime.

danu
31. jan 2010

kvacinka • 1d • Dnes o 03:33
Ahojte,mam 6.mesacneho drobca a papame uz zeleninove prikrmy.viete mi poradit resp.povedat kolko prikrmu v gramoch by mal spapat?dakujem

kvacinka • 1d • Dnes o 09:52
Poradite?

matenka • 1d, 29tt • Dnes o 09:54
ahoj, to je individuálne, niektoré deti pekne papajú od začiatku čo im dáš, a moja zjedla za deň asi tak dve lyžičky a aj to boli boje, rozpapala sa až v 10. mesiacoch, dovtedy chcela len didi 🙂

kvacinka • 1d • Dnes o 10:25
Ja viem,ze je to idividualne,len ma zaujima,ze ci je urcene nejake mnozstvo kolko by mali spapat.moj spapa tak 10 - 20 lyziciek.

dzio2 • 2d • Dnes o 11:52
kvacinka simonko ti ukaze kolko chce bud bude vypluvat a vytlacat jazyckom lebo uz bude mat dost alebo otvarat pusinku lebo este si bude pytat nemozeme deti zaskatulkovat podla toho co pisu odborne knihy lebo kazde babo je ine 🙂

kvacinka • 1d • Dnes o 12:49
Ja viem dzio2,to som sa pytala len pre zaujimavost,ze kolko papaju ine deticky. 🙂 a ze ci je to u nas ok.

lenka1smejka • 1d • Dnes o 16:24
kvacinka-mne mala vtedy spapala asi 3/4 tej malej sklenicky co su od 4 mesiaca

mirip • 1d • Dnes o 16:36
predvčerom dali u nás v oktobrovkach link na niečo o príkrmoch hádam pomože

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=450901

kvacinka • 1d • Dnes o 16:37
Neviem aku hmotnost maju tie sklenicky lebo to nepouzivam,ale moj drobec spapa tak okolo 25g 🙂

alca85 • 1d • Dnes o 16:46
kvacinka, tak napr. kúpený pohárik moja papá celkom v pohode aj pol pohárika, ale domáce robené ani za svet....

medeana • 1d • Dnes o 17:14
Ja mam 8 mesacneho syna,papame od 5,5 mmesiaca.Som jednou z tych stastnych mamiciek, ktorym dietatko spapa vsetko.Moj syn je naozaj velky papkac...po tatovi 😀 .Na obed zie aj porciu s hmotnostou 300-350g.V obchode nekupujem,vsetko mu varim doma...aj vyzivu.Ale nema problem ani s kupovanou stravou.

dosa • 2d • Dnes o 17:16
kvacinka - ked som prvorodenej spravila prvy prikrm, tak zjedla dve lyzicky... tak som druhorodenemu spravila na prvy krat dve mrkvicky a bolo malo! kazde dieta je ine. ja robim asi 150-180 ml. raz sa mi stalo, ze spapal vsetko, vacsinou nieco ostane, no radsej nech mam viac, akoby mi mal plakat, ze chce esteeeeeee 😀 tiez sa mi zda, ze nejak moc toho zje, ale kym otvara pusu, tak je asi este hladny 😉

artepep
6. feb 2010

Ahojte dievcata,
tak my sme s prikrmami zacali asi tak pred mesiacom. A podla toho, co tu pisete, tak moj maly asi nema dno. Rano (cca o 5,00) vypije 230ml mlieka, potom okolo 8,00 - 8,30 spapa 160 ml kase, o 12,00 na obed v pohode spapa 300ml zeleninky s kuracim maskom a potom to zaleje cajikom. Na olovrat spapa 200ml detskej vyzivy a vecer pred spanim zase 230ml mlieka. A cely den popija cajik, niekedy aj 600ml za den. A to ma 6 mesiacov a 1 tyzden. Tak teraz povedzte, je to vela alebo nie? Je pravda, ze cez noc vobec nepapa. Posledne mliecko dostane cca o 18,30 a potom az rano o tej cca piatej.
Ked som ho dojcila, tak si pytal papat aj kazdu hodinu. Na to mi pediatricka povedala, ze je to v pohode, lebo kedze celu noc prespinka, tak sa to snazi dohnat cez den. Tak to tak viac menej beriem aj teraz. Je pravda, ze ako 5 mesacny mal 8,6kg a meral 68 cm (dovtedy bol v podstate dojceny) ale zatial ma dr. neupozornila, ze by som mu mala davat menej.
Ja osobne si myslim, ze horsie je, ked dieta nepapa, ako ked papa, ale aj tak mam dilemu, kolko mu mam vlastne davat.

lenka1smejka
6. feb 2010

art-tak podla mna je to vela ale zase bud rada ja som malu musela nutit papat teraz uz pekne papa ale zdaleka tolko nie ako tvoj a tekutiny do nej nedostanem od narodenia ja by som bola na tvojom mieste rada

misulda
7. feb 2010

Ahojte, viete poradit, ako dostat jedlo do synceka, ktory drzi usta zatato zatvorene a uz vie, ze ani na hracku nemoze otvorit usta z radosti, lebo hned mu nieco do nich dam...lebo inak zeleninu do neho nedostanem ☹ Parkrat, ked som takto do neho dala asi 3 lyzicky, tak zistil, ze mu to chuti a potom krasne otvaral usta a zjedol vsetko. Ale to je vynimka...Takze ako nenutit jedlo, ale zaroven ho nakrmit?? Vdaka za kazdu radu. Pri ryzovej kasi usta krasne otvara az mu nestiham davat...

dosa
8. feb 2010

misulda - ktovie ci je vobec hladny, skus dat papat neskor o pol hodinku, o hodinku. a pred papanim nepit 😉

jasminet
8. feb 2010

a ked mu do tej kase supnes nejaku zeleninku alebo ovocko?

dada78
8. feb 2010

misulda, u nás zabralo robenie lietadielka, brrrrrm a lyžička letela do pusy, ale to na začiatku, cca po mes začal sám otvárať ústa pri všetkých jedlách 😉 a naši drobci by už mohli začať papať aj sami, skús mu podusiť mrkvičku alebo brokolicu a dať do misky a nech si sám dáva. Bude toho viac mimo, ale za vyskúšanie to stojí, akurát v jan.čísle Dieťaťa o tom písali. 😵