Koľko tekutín dať 3 mesačnému bábu?

enuska2806
20. júl 2007

Ahoj mamičky,
určite tu už taká téme je, ale prosím o radu. Mám skoro 3 mesačnú dcérku plne ju kojím, bez pridávania iných tekutín (naje sa tak cca za 5 min., bála som sa či priberá, ale naposledy vážila 5270)je spokojná spinká, ale dosť sa potí hlavne pri kojení, bývame na vrchnom poschodí a v byte máme úpek.Doktorka hovorila o podávaní prevarenej vody, tak som prevarila Lucku, ale problém je neviem koľko cca za deň by mala vypiť,bojím sa aby sa nenalogala vody a zje o to menej mlieka.Je pokojná nemrnčí, ale keď jej ponúknem vodu pije ju ako mlieko, tak neviem, dík veľmi za rady.

cessy
18. júl 2009

do 7mesiaca som maleho len kojila, ked bol malicky tak som mu davala asi 2x feniklovy cajik lyzickou, ale to len tak 2-3 lyzicky.po 7mes. som zacala davat prevarenu vodicku tiez len lyzickou, lebo flasku ani hrncek nechcel chytit. teraz asi tak posledny tyzden maly chytil hrncek s pijacikom a za den vypije aj 250ml.....teda teraz ked boli tie horucavy, neviem kolko vypije ked bude chladnejsie 😉

ale tiez som toho nazoru ze dietatu staci do 6mes. len MM 🙂

onlika
18. júl 2009

tak ja maleho tiez kojim a som zastancom toho, ze ked su taketo horucavy, ako v poslednych dnoch, tak dieta by malo dostavat aj trosku prevarenej vody alebo nejaky vhodny cajik. Matko uz teda papa prikrmy, ale aj keby bol mensi a bol by len dojceny, urcite mu nieco na pitie davam. A o dr. Bukovskom mam svoj nazor, myslim, ze niektore veci dost prehana, keby bola pravda, ze voda moze babo zabit, tak uz nas tu je velmi malo. Samozrejme nebudem davat malemu liter vody, ale nejakych par ml popri mlieku urcite uskodit nemoze

janicka14
19. júl 2009

ja som nazoru toho ze plne kojene dieta prve mesiace nepotrebuje k tomu este vodu ale my sme na umelom mlieku takze sme vodicky trochu davali a teraz ma 8 mesiacov a vypije este okolo 500-600ml mlieka a pije v tychto teplach okolo 400ml vody(caju).

annag
19. júl 2009

plne dojčené bábo nepotrebuje iné tekutiny , ani keď je horúco - stačí ponúknuť prsník častejšie 🙂

onlika, nadmerný príjem tekutín ozaj môže zapríčiniť ohroziť život, resp. spôsobiť smrť človeka (dieťatka) dieťatka 😔 , nerada dávam odkazy na takéto články, ale myslím, že je potrebné vedieť, že voda môže i zabiť , napr.:

http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2004/0...

andu
19. júl 2009

Annag, ale myslím, že tohle je trošku extrém! 4 litry nevypiju za den ani já a myslím, že to žádná z nás mimču nedá!

Jinak my jsme na UM a čajík dávám ve vedrech nebo v noci, když Ameli začne pomlaskávat. Sosne si max 30ml a spí dál...

annag
19. júl 2009

andu, samozrejme, bola to reakcia na onliku, 🙂 resp. aj pre samotné mamičky, ktoré sa napr. v záujme dostatočnej tvorby mlieka doslova prelievajú tekutinami - priveľa tekutín poškodzuje obličky rovnako ako primálo tekutín - a to žiadna z nás isto nechce , pri malinkých deťoch treba dať pozor aj na to, aby bábo nezačalo stagnovať na váhe - čaj, voda zaplnia bruško, ale nezasýtia, nedajú bábetku dostatok živín - takisto, už sa tu ozvali mamičky, ktorých deti pili viac iných tekutín než mlieka a boli s daným stavom úplne spokojné 😕

jvo
19. júl 2009

kocky a ked kojim a aj prikrmujem (UM je viac) tak kolko za den moze vypit vodicky alebo cajiku? v tych horucavach mi minule vypila 200 ml cajiku za den nie je to vela? (ale to bolo asi tym ze bol sladky tak jej chutil 😅 viac ako vodicka ale lubi aj vodicku)

radka.m.
19. júl 2009

jvo-já myslím,když se tady bavíme o nějakých ml,tak to určitě na škodu není,horší by byly litry,ale to jsou fakt extrémy,jak píšou holky!!!já jsem všem dětem v horkách anebo při teplotách dávala vodu,když budete v nemocnici a kojené dítě bude mít teploty,tak lékaři vyžadují,aby jste podávali ještě jiné tekutiny,ono to je krásné,přikládat častěji,ale každé dítě je jiné a přikládat k prsu každých 15minut je blbost,to pak trpí zbytečně máma,kolikrát má rozedřené bradavky až do krve a trocha vody ještě nikomu neublížila

nikollette
3. nov 2009

Baby kolko by malo vypiť min. tekutín skoro 9mesačné bábo?
náš pije tak 2-3dcl denne...
nie je to málo?

nikollette
3. nov 2009

Zabudla som napísať, nie je kojený, od 2,5 mesaica je na UM....

berenika39
3. nov 2009

nikolette, 60-80ml na kilogram. Počítá se ale i polévka, přesnídávky mají vodu, kaše je z mléka....

bianca7
3. nov 2009

Ahojte.Poradi mi niekto,prosim.Doktorka mi povedala,ze mozem davat babatku pit vodicku kedze v bytoch sa kuri a je teplo.Mame skoro tri mesiace a doteraz som ho iba kojila,nic ine,takze neviem kolko mu mam davat denne.

annag
3. nov 2009

bianca - nič, materské mlieko obsahuje 87% vody a uhasí smäd deťom v prakticky každom podnebí, pokiaľ je dojčené na požiadanie. 🙂

bianca7
3. nov 2009

Dakujem,Annag ! 🙂

jasminka
25. dec 2009

nikolette, moj nepije vobec nic a ma 11 mesiacov..len sa s flaskou aj s cumlikom (alebo sosacikom) hra, ale tekutiny nepije....neviem, je to ok? rano ma MM, potom jablcko, obed, banan, kasu, neskoro vecer a v noci MM...ale pomedzi to ziadne tekutiny, zda sa mi to malo...

pimpa
27. dec 2009

Skus mu davat tekutiny po lyzickach, moj si takto zvykol a potom sme presli na cumlikovu flasu a teraz sa snazime prejst na cvicny hrncek alebo normalny hrncek. Denne vypije aj pol litra caju a vody, plus este jeden nutrilon