Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Koľko tekutín má vypiť 6 mesačné dieťa počas choroby?

erika_lukasko
19. sep 2012

Kolko tekutin by malo vypit 6 mesacne dieta pocas choroby? Ma horucky a velmi nechce pit... Ani cajik ani stavicky ani vodu... Tlacim to do nho nasilu...

lilysk
19. sep 2012

A aku vysoku ma horucku ?
Zdravé dieťa potrebuje vypiť za 24 hodín toľko tekutín, koľko predstavuje 10 – 15 % jeho telesnej hmotnosti. Dieťa, ktoré má horúčku, potrebuje ešte viac tekutín.

Dostatočný príjem tekutín sa odráža v tvorbe moču. Pri nedostatočnom príjme tekutín sa môže dieťatko odvodniť dehydratovať - že nemočí vôbec alebo málo. Preto treba dieťa prebaľovať každé 2 – 3 hodiny a vedieť, koľko hodín nemočilo. Napr. cca polročné dieťa musí mať pomočenú plienku každé 3 – 4 hodiny.

lubkaj38
19. sep 2012

aj môj drobec je chorucky a tiez mi nechce velmi pit cajik .... vypije asi tak do obedu 100ml a po obede asi tiez tak 100ml viac nie .... niekedy aj menej ale mliecko pije ..... no plienocka je stale mokra takze si myslim ze je to dobre .....

erika_lukasko
autor
20. sep 2012

no mame okolo 38,5... a plienku ma pomocenu aj skor ako tie 3-4 hodinky... takze je to ok?

lilysk
20. sep 2012

@erika_lukasko Ano malo by to byt ok .

lilysk
20. sep 2012

Dieťa vždy musí byť dobre zavodnené – nesmie mať príznaky nedostatočnej cirkulácie. Nesmie mať suché sliznice úst, studené bledé alebo namodralé prsty na rukách a nohách, ak mu „vytlačím“ farbu z nechtov, po uvoľnení tlaku sa musia kapiláry nechta naplniť za 2-3 sekundy – necht zružovie (volá sa to test plnenia kapilár).