Koľko tekutín pijú vaše dvojročné deti?

julka1979
5. aug 2013

Ahojte.Chcela by som sa spitat kolko tekutin vypiju vase 2 rocne deticky.A co piju najcastejsie vodicku,cajiky,dzusiky?dakujem krasne

luciferkax
5. aug 2013

Ahoj - snaží sa dávať čistú vodu, ráno a večer pijú mliečko, bud s melasou alebo čisté - na ranajky uvarím čaj, počas dna čistú vodu, raz za čas džúsik aelbo vodu zo sirpuom

majulino
5. aug 2013

tak moj pije ako kedy 2 dni nic iba co ho kojim a obcas vodu a dnes sa nevie dopit. davam mu vsetko co mam po ruke cistu vodu vodu so sirupom dzus (aj chladeny) perlive aj neperlive mineralky a taktiez ochutene vody typu lucka drobcek matoni.... caj nikdy nechcel maximalne tak ladovy nestea

minnie55
5. aug 2013

Moj syn pil ako 2 rocny takmer vylucne vodu, denne urcite vyse litra. V lete aj viac.

veronika2103
5. aug 2013

moj pije len cajiky nesladene,tu sa cista voda neda pit a mlieko mi nechce.a vypije tak cez liter cajiku.dzusy neni dobre pit a ani tie sladene vody...koli zubom...

euka210
5. aug 2013

neviem kolko vypije, pije mlieko a cez den cistu vodu

zigzag
5. aug 2013

my pijeme vodu, cca liter a pol, kedy ako, je ako kacka, stale sa nalieva vodou, este aj v noci 🙂,,,,

katrinka8
5. aug 2013

Moje dieta ma uz sice, ale pije podobne, ako ked mala 2 - velmi malo ☹ Som z toho niekedy dost zufala, lebo donutit ju nedokazem. Mlieko neratam ako pitie, caj vobec nechce, chvalabohu, pije teda aspon cistu vodu (ziadne sladene napoje - tie nechce, nastastie), ale nevypije veru ani ten liter... Vodu ma stale v dosahu, pobadame, upozornujeme, ale nezda sa mi, ze by to malo nejaky efekt. Pritom ja pijem vela - cize priklad ma. Teraz, ked su horucavy, prirodzene vypije trochu viac, ale podla mna tiez nie dost. Kupili sme novu flasu (zdrava flasa) minuly tyzden, tak sa mi vidi, ze sa jej tak zapacila, ze zacala pit z nej ovela viac - a tajne dufam, ze jej to aj ostane...

wera.g
5. aug 2013

náš krpec len čistú vodu, ako aj my doma, nemáme radi sladké žbrndy 😀 hoci raz za čas mu kúpim krabičkový džús, ale to si len cucne a vyhadzujeme... ale pije veľmi málo, keˇd vypije liter, tak to máme doma sviatok...

snopkulka
5. aug 2013

teraz v lete tipujem, že aj 2 litre. Dávam mu čistú vodu, občas dovolím džúsik, ale skôr výnimočne, je zvyknutý na vodu a chutí mu 🙂

tinka9000
5. aug 2013

moja dcéra 15 mes. pije cca liter, litera a pol denne , ale nerátam do toho cca 0,5 - 0,6 l mlieka - to považujem za jedlo. Pije len čistú vodu z vodovodu a v zime nesladený čaj. Žiadne sladké sračky plné chémie jej nedávam, občas jej odšťavím pomaranč s citrónom a zmiešam s vodou, čajom.

janellemia
18. okt 2013

ahojte no ja by som sa chcela tiez poradit, moj skoro dvojrocny syn, pije strasne vela na jednesj strane viem ze je to dobre ale na druhej sa bojim ci nema cukrovku alebo nieco, aj ked mu schovam flasku tak si ide vypytat ze pit pit, no tak neviem pije cistu vodu na noc mlieko ale vypije aj 2 a pol litra 😢 je to normalne?

lusildahubova
20. máj 2014

Môj vypije denne 3 dc a viac do neho nejdem dostať. Neviem co robiť.

prasiatko30
20. máj 2014

neviem nepocitam ani som nikdy nepocitala ale vzdy maju po ruke vodu - flasky s vodou maju strategicky postavene po celom dome 😀 - od smadu piju len vodu a pytaju vzdy alebo ponukam. ale napr ony su zvyknute pit aj v noci kazda jedna ma na nocnom stoliku flasu vodu a piju aj v noci obcas pocujem obcas ma zobudi mladsia, lebo nevie nahmatkat tak pyta vodu. inaksie na doplnenie tekutin je dobre im davat aj ovocie - dynu, melon to ma velmi vela vody pokial nechce pit a lepsie vodu ako tie sladke dzusy ale pokial ti nechce nic ine pit ako to sladke tak pomaly mu to ried vodou zvysujuc pomer vody

petrak13
20. máj 2014

Moja 24mes dcera vypije vela, len flasku hlada. 1,5l urcite do tych 2 litrov sa zmesti. pije viac ako ja dospela osoba, mna pit ani nenapadne.

anci852
20. máj 2014

Moja pije vodu, nechce čaj mlieko, kakao, len vodu, aj v škôlke si pýta len vodu, a vypije asi sedem deci, niekedy viac a niekedy menej.

monacanka
20. máj 2014

ahoj moja dcera ma 2 roky a vypije aj 2 litre aj viacej sme prednedávnom robili z cerstvej maty a bazy sirupy tak pije len to velmi jej to chuti ...

avoketsimoch
26. máj 2014

Moja 22 mes. dcéra pije strašne málo ☹ ☹ . Keďže ju ešte kojím, neviem koľko vypije mliečka, ale ostatných tekutín tak najviac pol litra. Už sme skúšali všetky možné fľašky, slamky, cucáčiky, nezaberá nič...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkaleg
26. máj 2014

Ahojte baby. Chcela by som radu. Maly ma 20 mesiacov, cize za chvilocku ma 2 rocky. Chcela by som ho odnaucit pit v noci mliecko vypije v noci od 200ml po 260 ml. Uz by som sa rada aj vyspala. Chodi spavat okolo pol osmej vecer, vypije celu flasu mlieka a este predtym okolo 18-18:30 veceria, ci uz chlebik, alebo ryzu alebo nieco z obedu , proste normalne jedlo.
Ale aj tak stale potrebuje v noci mlieko. Neviem ci to nezmenim na flasku caju, ze by som mu ju nechala niekde pri poduske, nech sa nauci, ze ju ma po ruke a napije sa kedy chce. Neviem ci je to dobry napad, ci by mu ten cajik stacil.
A este by som sa chcela poradit, ze kolko ma za den vypit mlieka alebo zjest mliecnych vyrobkov.
Dakujem krasne

katulienkax
26. máj 2014

Jak závidím kolko vam výpiju moja vypije asi 7 deci mlieka denne a ak vypije deci vody denne tak to je výhra tak mi neostáva len kŕmiť hodne polievkami a ovocnymi výzivami. Je až moc aktívna a voda jej zrejme nechýba ☹