Koľko tekutín pre 13 mesačné kojené dieťa?

jami2
7. máj 2012

Dobrý deň, koľko mám dávať 13 mesačnému dieťaťu tekutín okrem MM? Bojím sa, aby náhodou nemal nedostatok tekutín.

zaneta123
7. máj 2012

no zhodou okolností aj ja mám doma 13 - mesačného drobca a dosať do neho trocha inej tekutiny ako môjho mliečka je nadľudský výkon 😀 a to sme vyskúšali rôzne fľaštičky, poháriky atď. Zatiaľ len ponúkam a ponúkam 😀 😀 😀

strapco13
7. máj 2012

@jami2 pokisl je dieta dojcene na poziadanie, tak je to v podstste jedno, lebo v mliecku je dost tekutin
orientuj sa podla toho kolko cika, ci moc nie je prilis koncentrovany, fontanela ci nie je v padnuta
netreba zabydat, ze aj v prikrmoch je voda aj v ovoci
ponukaj najlepsie cistu vodu, len nie z flasky s cumlim..skus slamku, nepretekajuce pohare, ci take tie pollitrove flasky ala rajec co nepretekaju.
Kedze na prsniku nemas odmerku tak sa naozaj staci orientovat mocom..a netreba dieta prelievat, aby neboli zatazene oblicky..cize ten moc je smerodajny..nemal by byt ani kincentrovany ani ako voda

katkas1
7. máj 2012

presne tak ako ako pise strapco13, sledovat plienky a fontanelu ak je to ok tak sa netreba obavat, ani moji nechceli pit ani vodu ani caj a teraz sa nejdem dovarit caju a to este ani nie su horucavy

ladytt
7. máj 2012

Aj my tak. Máme 14 mesiacov a pije máličko, ale predsa vypije. Ponúkam mu čistú vodičku, vypije tak pohárik za deň málokedy viac, ale dosť kojíme a jedlo tiež dávam aj také redšie.

sladkasue
7. máj 2012

my sme to riesili tak, ze cely den mal k dispozicii flasu s vodou,alebo nesladenym cajom... bezne vypil cca 0,5-1dcl 🙂 az ked bol starsi vypil viac... stale sa kojime... teraz si aj vybera, ci chce MM, vodu, caj alebo dzus 🙂