Koľko zjedia vaše deti v 11. mesiaci?

12. máj 2022

Ahojte,

len tak informačne pre tie, čo kojíte. Koľko dokrmujete deti a koľko spapajú? Ja dávam ešte doobeda len mliečko - lebo mi zaspáva na prsníku, no a večer tiež len kojím. Obed a raňajky papá klasickú stravu. No rozmýšľam, či má dosť papania, len sa bojím, že by už nechcela piť mliečko a nezaspala na prsníku, keby jej ešte dávam aj v tom čase príkrmy. Ako to máte vy a koľko cca detičky spapajú a koľko vody alebo čajíku im dávate? Lebo naša odmieta vodu a čaj vypije ako - kedy, no podľa mňa by mala vypiť omnoho viac vody ako len fľašu 2 denne, aj keď pije mliečko, neviem, či je to dosť🙂 A v noci papa stále, nonstop sa budí, každé 2 hodiny, ale neviem, či na hlad, skôr asi zuby a zlá spánková asociácia - prsník.

Ďakujem za info🙂

domiklik
12. máj 2022

Mame to rovnako, malý je prsníkovy typ, krmenie je u nás kto z koho 😀

autor
12. máj 2022

@domiklik naša spapá aj príkm, len skôr mám pocit, že nevie kedy dosť a dnes mi napr. aj grcla, tak sa musela prejesť :D príde mi, že 2x ju ako ročnú dokrmovať je málo :D

diamond007
12. máj 2022

Áno, má dosť papania 🙂 až okolo roka a pol sa rozpapaju poriadnejsie.

petamich
12. máj 2022

maly ma 10M a kojim uz iba v noci a rano (aj to si len cucne), vstava okolo 7:00, 7:30-8:30 ranajky -> pecivo (chlieb, rozok, vianocka) s maslom alebo kasa alebo vyziva, musli, jogurt
10:00-11:00 desiata -> ovocie napr. banan, maliny, jahody, cucoriedky alebo kapsicka, ked nahodou nemame ovocie 100g
12:30-13:30 obed -> klasika asi co davame vsetky maso/vajicko so zeleninou, cestoviny, ryza, bulgur, ...200-240g
15:30-16:30 olovrant -> podla toho co desiatoval bud vyziva alebo zelenina 150-180g
18:30-19:30 vecera -> UM/MM (teraz testujeme UM, lebo MM uz mam malo, kedze cely den je na tuhej strave a budil sa v noci kazdu hodinu)

no a pomedzi to este chrumka, zelenina do ruky, on velmi rad je a vody vypije tak 500 ml, dnes 750 kedze uz sme mali 30 stupnov (pije len cistu vodu) + teraz ma UM 210 ml pred spanim 🙂

nasa pediatricka tvrdi, ze do roka ma mat zavedenych 5 jedal, takze ja som sla podla nej

prepacte za ten podrobny popis, dnes som to pisala kamoske, tak som to len skopcila

autor
12. máj 2022

@petamich Super, skúsim ju postupne na to navadzať a uvidím, či aj spánky sa nezlepšia, lebo postupne by som ju už chcela aj odstaviť, tak poskúšame, zdá sa mi, že viac papá, ako naša, a spí už celu noc? 🙂 paráda🙂

autor
12. máj 2022

@diamond007 Ona by spapala aj viac, ale ked je takmer celu noc na prsníku, tak ju zase nechcem prepchávať cez den. Skusim jej postupne viac cez den dávať a možno sa prestane budiť toľko🙂

petamich
12. máj 2022

aktualne sa budi 1-2x maximalne aj to si nemyslim, ze na hlad, lebo si len cucne, skor sa nevie ulozit, z brucha ide rovno hore sa postavit 😂 aj tak to je parada v porovnani s tym co bolo, do polnoci bol hore aj 5x

ono v tomto veku by uz mali mat vacsinu prijmu cez den nie v noci, tak by som to skusala otocit pomaly, viac cez den a menej v noci - drzim paste! a ono ako sme pridavali jedla tak aj maly si trosku grcol ale skor z toho, ze vtedy sa plazil = bol stale na brusku viac menej, teraz ako stvornozkuje uz dlhsie, tak negrcne

ja veru je to maly zrut v porovnani s kamoskami, co sme sa zoznamili v terminovkach, tie bojuji s tym jedlom viac

autor
12. máj 2022

@petamich ooo, tak to je už pohoda:D Naša pravidelne po 2 hodinách a od tej 5.00 ju mam už len na prsniku, lebo na každý šuchot sa pohne a nedajbože jej ho vziať, tak vrieska v polospánku :D Super, určite to poskúšam ťak🙂 Hádam obmedzí to neustále budenie sa🙂 len uspat ju v polospanku bez prsnika je boj riaden.. občas dám čaj a prostestuje a niekedy sa podarí zázračne :D a kolko vážite? 🙂 naša tiež nem podvýživu evidentne, okolo 11kg má :D

petamich
12. máj 2022

Misko ma tiez skoro 11 kg a dlhy je jak tyzden pred vyplatou 😬 tiez netrpi hladom si myslim
ja uz som bola velmi unavena = nervozna a podrazdena, jedla piate cez deviate + teraz cez den ked uz chodi popri nabytku, vsade sa stvera a potom pada si tiez velmi neoddychnem, tak som si povedala, ze skusim to UM pred spanim, ze mozno naozaj mam menej mlieka (necudovala by som sa ked uz cez den nekojim) aj mi to celkom vyhovuje, lebo okolo roka som ho aj tak chcela odstavit

autor
12. máj 2022

@petamich tak niečo spoločné budú mať :D my sme skúšali aj umelé, aby sama zaspala, no ale občas sa podarí, občas nie a už sa mi aj po umelom začala budiť v tom intervale, tak jej ho momentálne nedávam. A kedy by mohli deti piť už klasické mlieko riedene vodou napr, nevieš?🙂

petamich
12. máj 2022

chystam sa na to pytat lekarky, lebo pocula som, ze od roka uz mozu ale asi tym uplne nemyslia 1 liter denne, tak sa asi radsej spytam

autor
12. máj 2022

@petamich jasné, tak zatial mám toho UM nakúpeneho dosť, ja len tak, no hlavne tu stravu musíme upraviť🙂 Dakujem krásne🙂

zuzanazuzana26
12. máj 2022

Nasa ma dnes 13 mesiacov(11mesiacov) minuly tyzden sme boli na kontrole u pediatricky nasa nieje kojena ale ze mame dopit nacatu krabicu UM a davat kupovane mlieko takze postupne skusame,inak um ma 2 ci 3 krat denne cele noci spinka

autor
12. máj 2022

@zuzanazuzana26 super, tak už čoskoro bude môcť aj klasické mliečko🙂 ušetríme, ak ho tie detičky prijmu :D :D oo hádam sa do pol roka dožijem aj celej noci aspon jedna by bodla :D

zuzanazuzana26
12. máj 2022

Treba skusat z poharika alebo cerealie a nauci sa pekne nasej chuti ale rada si da aj UM pred spanim hlavne