Kozie mlieko

zuzanajamriskova
25. máj 2013

ahojte maminky chcela by som sa poradiť....svojmu druhému synovi som začala v siedmom mesiaci dávať kravské mlieko len začal byť dosť urevaný a neviem či je to tým ..prvému som ho dávala od pol roka problém nebol žiadny...no každé dieťatko je iné...tak rozmýšľam že by som mu skúsila dať kozie ....zdá sa mi že aj viac kaká ako ked bol na sunare....možno má bolesti bruška....nemyslím si že by bol taký urevaný zo zúbkou...plače skoro stále...vlastne bud spí alebo plače ☹ neviete mi poradiť aj v tomto čím by to mohlo byť? asi bolo skoro na to kravské mlieko...no umelé už išlo dosť do peňazí tak sme to riešili tým kravským a teraz neviem či som mu len neuškodila...myslíte že to kozie je správna voľba...dr. som ešte nič nevravela zatiaľ...

sorciera24
25. máj 2013

@zuzanajamriskova v inych priapdoch kozie mlieko velmi chvalim, ale tu tvoje dieta zjavne nie je praipravene ani na kozie ani na kravske mleicko, jeho zaludok naozaj este potrebuje bud materske alebo UM, keby aspon nerobilo problem, ale takto, urcite by som v tomto pripade nerobila pokusy a vratila sa k UM....aspon na par mesiacov, kozie mlieko je cise velmi zdrave a ja ho velmi chvalim, ale je tazke pre 7mes. zaludok a obsahuje malo zeleza.....

zuzanajamriskova
autor
25. máj 2013

@sorciera24 a asi od koľkého mesiaca by som mu ho mohla začať dávať?

sorciera24
25. máj 2013

@zuzanajamriskova tak cca. od roka odporucam...

zuzanajamriskova
autor
25. máj 2013

@sorciera24 tak ja sa teda vrátimk tomu UM a uvidím aspon budem vedieť či je to tým ten plač alebo nie

kari55
25. máj 2013

@zuzanajamriskova A to kozie mlieko by si prevarila alebo len také surové?

zuzanajamriskova
autor
25. máj 2013

určite prevarila a a asi aj nariedila vodou trochu...ale idem sa vrátiť k UM nebudem nič riskovať 😒
@kari55

vamajka
25. máj 2013

Urcite sa vrat k UM ja som davala malemu Nutrilon do 4 rokov. Kozie vobec neodporucam kamaratka ho davala dcere ta ma teraz uz 14 rokov a stale berie tabletky na oslabenu imunitu alergologicka jej povedala, ze to moze byt z toho kozieho mlieka, ktore vobec neobsahuje vyzivne latky pre male deti (podavali jej ho od 8 mesiacov). Ked prestanes davat UM skus podavat kravske no urcite nie krabicove ale niake cerstve plnotucne, ktore samozrejme treba prevarit.. No nie skor ako ked dovrsi 1 rok idealne 2 roky podavat UM Vnasom meste mame mliecny automat, kde kazdy den doplnaju cerstve mlieko, ktore ale samozrejme treba prevarit. Krabicove mlieko absolutne nie je vhodne pre male deti

vamajka
25. máj 2013

Este ma napadlo ked ti tak stale place aj castejsie kaka mozno je na to kravske mlieko alergicky no urcite by som sa poradila s lekarkou

katrenka111
25. máj 2013

@vamajka UM mlieko je cistý biznis, mam to od jedneho pediatra a ten odporuca teda radsej kozie ako tie umeliny.....
a kozie mliecko je už aj dojcenecke s vitaminmi Bambinchen...ale do roka by som radsej MM alebo UM a od roka kozie.....
a to že ma nizku immunitu to dievca urcite teda nesuvisi s mliekom..... 😕

katrenka111
25. máj 2013

@zuzanajamriskova skus Bambinchen kozie dojcenecke je od 6mesiacov.....alebo HIPP Bio combiotik do roka

euka210
25. máj 2013

skus kravske zriedit vodou (teda ak davas take automatove od kravicky)
ja som sa pytala pri malom na kozie, lebo sme mali kozy, a neodporucala malym detom...ale uz neviem presne preco...bud dacoho malo vela, alebo nieco v nom chyba

zuzanajamriskova
autor
26. máj 2013

@katrenka111
@vamajka
@euka210 no lebo ja som zase čítala že kozie mlieko sa najviac približuje materskému a je omnoho ľahšie stráviteľné ako kravské....kravské som mu dávala krabičkové...no už som rozhodnutá dávať mu UM vrátime sa k Hami ako pred tým.Prvý syn teraz má 4 roky a je zdravý pevný a silný 🙂 ten pil kravské ale čerstvé lebo sme mali v tedy nablízku kravu od pol roka a fakt nebol problém žiadny ...no Miško ten je strašný v tomto zo všetkým sme mali problémi on je taký uplakaný strašne že už fakt neviem či ísť s ním na gastro alebo čo ale v najbližšej poradni o tom poviem možno má fakt alergiu na to kravské mlieko..

katrenka111
26. máj 2013

@zuzanajamriskova no koie je zdravsie to je pravda, lahsie stravitelne a na imunitu super....ved skus nech mu spravia testy a uvidite....ale kravske je humus to je jasne....a krabicove to ani neni mlieko

katrenka111
26. máj 2013

@euka210 v kozom chýba železo ale to sa da doplnat v strave u deticiek co už papaju vselico a existuje trstinova melasa bohata na železo a ine mineralne latky....

cory
14. júl 2013

ahojte, v ktorom kosickom obchode predavaju kozie mlieko?

janinka14
14. júl 2013

@zuzanajamriskova nie kozie,ale kobylie sa najviac priblizuje materskemu mliecku.

janinka14
14. júl 2013

@cory aj v tescu. Ale odporucam najst si niekoho kto kozicky v okoli chova,domace je domace. Aj ina chut a kvalita.

katrenka111
14. júl 2013

@janinka14 no hej len dobre je vediet cim su kozicky chovane, aka je hygiena a podobne, takým malím detickam by som sa bala davat len tak od hocikoho kto chova kozu a nie to este nepasterizovane....

janinka14
14. júl 2013

@katrenka111 mliecko sa pasterizuje na 82st.15sekund. Mame doma kozicky a vyrabame aj produkty,syry,tvaroh,kefir... Pri takejto pasterizacii sa znicia skodlive mikroorganizmy a zachovaju vitaminy. No a je dobre poznat chov koziciek,od ktorych sa mliecko berie.popytajte sa mamiciek vo vasom okoli,teraz je zase coraz viac ludi co sa dava na chov koz prave kvi kvalitnemu mliecku a masu.

cory
14. júl 2013

Tak u nas v okoli jedna rodina chova, ale tam nevieme cim krmia, ale maju vela statkov na zarobky, tak rychlo vychovaju cojaviem cim, tak to by som nechcela asi...a raz sme od nich mali, aj sme prevarili, ale straaasne ho bolo citit a mala ho nechcela :(

tinka9000
14. júl 2013

No, alergia na kravské mlieko sa určite neprejavuje plačom🙂 dieťa mi malo hnačky, to by si si všimla. Ale môže dieťaťu ťažšie tráviť. Počlala by som aspoň do tých 10 mesiacov. Ja dávam dcére kozie mlieko priamo od kozy - overený zdroj,ale vždy preváram, of 10 a pol mesiaca. Občas jej dám aj kravské - prevarené z automatu a je zdravá a veľmi jej chutí. Čo sa železa týka - železo sa s mliekom aj tak nevstrebáva, treba nahradiť inými zdrojmi, kvalitným mäsom. Deti mojej známej majú UM a sú obe chudokrvné, takže kozie či kravské mlieko neznamená málo železa.