Kozie mlieko. Od kedy?

marorlinko
26. jan 2008

moj syn ma 12mes a 3tyzdne, neviem ci je vhodne mu dat kozie mlieko, nemienim vymenit um za zan,len raz ci 2 do tyzdna by som mu chcela dat, je zdrave, od kedy ho moze pit?
vie niekto poradit?

enisska
28. okt 2013

Ahojte,prvek dcerke sme ho dali od tretieho mesiaca a druhej ho začneme dávat tiez.a striedala Som ho s umělým kedze Som nekojila.

julkaxxx
4. dec 2013

AHojte maminy, ja dcerke davam kozie mlieko od 1,5 roka, dovtedy bola na umelom a jej imunita sa nevvijala bohvieako, tak som presla na kozie. Kupovala som ho na farme vo Vrakuni, ale som sa o tej farme vopred informovala. Je dolezite, ci su kozy ockovane proti kliestovej encefalitide, aj ako su krmene - ci senom alebo sa pasu. Kedze kozy mali vsetky ockovania co mali mat odvazila som sa mlieko vobec neprevarat a davat ho dcerke surove - aj v tom je velky rozdiel, lebo surove mlieko obsahuje vela enzymov a vitaminov, ktore sa prevarenim skoro vsetky znicia. Zostane len bielkovina. Nerobilo jej to ziadny problem, ani hnacky ani ziadne traviace problemy, je vsak pravda - a to je jedina znama nevyhoda tohto mlieka, ze ma malo zeleza. Treba doplnit inak. Sam farmar mi povedal, ze zacal chovat kozy kvoli svojmu dietatu, ktoremu sa zrutila imunita po povinnom ockovani a on ju z toho dostal s tymto mliekom 🙂

ala2012
12. jan 2014

ja som dnes 1.krat dala mojmu rocnemu syncekovi kozie mliecko-chutilo mu, vzali sme ho od jednej tety, ktora chova kozy, bolo takmer bez zapachu, takze je o kozicky asi dobre postarane 🙂)...len sa chcem spytat, ci ste davali to mliecko na rozbor, niekde som tu citala v prispevkoch, ze ho treba otestovat na kliestovu encefalitidu...? hm....

michaelamatuskova
24. jan 2014

Ahojte dievčatá..pripojím sa aj ja 🙂 my chováme doma kozy a moj maly ma 5 a pol mesiaca?len zatial mu kozie este nechcem dávať kym ma este moje 🙂 a inak som pocbula od susedy co tiez dava deťom kozie ze sa vraj ma riedit vodou lebo ze je silné,co myslíte?

gaby21
24. jan 2014

@michaelamatuskova V ziadnom pripade neriediť, straca na kvalite 😉

soniamalinik
6. máj 2014

@gaby21 ahoj, maly bude mat teraz 3 mesiace a je na Nutrilone... mam vybavene kozie mlieko cerstvo spasterizovane na dedine, sice 30km od domu, ale autom by nebol problem ist po to 2x do tyzdna, aj viac. Ako sa to presne podava? Kamaratka riedi kravske 50% s vodou, maju doma kravu. Ako dlho vydrzi v chladnicke? Vedela by si mi prosim napisat o tom viacej, ak mas info? Dakujem.

soniamalinik
6. máj 2014

@fifina461 prosim ta, treba kozie mlieko aj riedit? davala si pasterizovane? maly ma teraz 3 mesiace, dakujem za radu

fifina461
6. máj 2014

@soniamalinik Ja som ho riedila na pol litra mlieka 2 dc vody. A nasledne prevarila. Mala ho pije uz viac ako rok a je spokojna 😎

soniamalinik
6. máj 2014

@fifina461 dakujem, to si prevarila uz pasterizovane?

gaby21
6. máj 2014

@soniamalinik Ahoj, ja som nikdy neriedila, pride mi to ako znehodnocovanie a takisto neprevaram, prevaranim, straca tie najdolezite vitaminy, keby som riedila, to mozem kupiť rovno krabicove z obchodu 😖

soniamalinik
6. máj 2014

@gaby21 ale pasterizujes nie?

soniamalinik
6. máj 2014

@enisska ja planujem to iste pre 3 mesacneho syna, vy ste pasterizovali, riedili? vdaka

fifina461
7. máj 2014

@soniamalinik ano, ale teraz uz ma mala 1 a pol, tak neriedim. 😎

petrusa87
30. jún 2014

Ak by mal niekto záujem o kozie mlieko v okolí Topoľčian môžte sa ohlásiť 0905333828, môžte sa ozvať aj o rok o dva aj viac keďže nám tiež kozičky veľmi zdravotné pomáhajú a určite ich budeme stále aj chovať,,,sú chované na ďatelinke

martini
31. okt 2014

ahojte, neviete poradiť kde zoženiem v košiciach kozie mlieko? dííík

588488
24. jan 2015

prosim vas mozem dat 10 mes KM aj ked este 2-3krat za den pocuvka prsko.uz len tak rekreacne ani nie ze by sa najedol.nema ziadny zdr.problem.len by som bola radsej ak by papal namiesto praskoveho umel.miecka. dakujem.

588488
24. jan 2015

a ked nemam nikde po ruke domacu kozu. mozem dat aj bio kozie mliecko kupene v obchode., ?? ma v bratislave niekto kozu?? 😃🐐

maria.vinea
4. mar 2015

zeny aka je normal cena kozieho mlieka a kde ho bezne dostat v obchodnych retazcoch? pripadne nejake znacky co mate odskusane

tortelinka
4. mar 2015

@588488 viem že niekde vo vrakuni je kozia farma..skús pohľadať

maria.vinea
4. mar 2015

kozie mlieko v Ke?

adika126
1. jún 2015

a preco vobec kravske mlieko?

ved to nema ziadne ziviny

kozie mlieko je najpodobnejsie materskemu...ale kravske ani detom ani dospelym...uplne by som ho vyradila z jedalnicka

dadka28
1. jún 2015

@maria.vinea ahoj hladas kozie mlieko??

dadka28
1. jún 2015

@martini ahoj hladas este kozie??

vladuskaa2211
8. júl 2022

@molnarovak zriedte s kravskym mne to mala hned vypila

lin_lin
3. dec 2023

Ahojte, vidim ze je to uz starsia diskusia ale skusim 🙂 mamicky, ktore ste davali kozie mlieko svojim detom aj ste ho nejako riedili vodou alebo hned davali ciste? Dakujem.