Kozie mlieko. Od kedy?

marorlinko
26. jan 2008

moj syn ma 12mes a 3tyzdne, neviem ci je vhodne mu dat kozie mlieko, nemienim vymenit um za zan,len raz ci 2 do tyzdna by som mu chcela dat, je zdrave, od kedy ho moze pit?
vie niekto poradit?

maca793
26. jan 2008

ja si pamätám, že som dvojičkám dávala od 1 roka pravé kravské mlieko, a nič im nebolo. mlieko sme si chodili brávať čertvo nadojené k jednej tetke
kozie ako vravia, až od 3 rokov možno tak som počula

katusha
26. jan 2008

môj brat pil kozie mlieko od svojich troch mesiacov, lebo ziadne umele mlieko mu nevyhovovalo 😉 tak to mame doporucila pediatricka. mlieko kupovala od jednej pani, co chova kozy a potom ho doma prevarala a davala mu ho 😉
teraz ma brat 6 rokov a nedavno mu zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a dr. mame radila, ze to kozie by mu mohla davat 😕

veronika13
26. jan 2008

kozie ma zložením najbližšie k materskému, tak si myslím že sa môže istotne aj skôr ako od troch rokov. Švagrovi úplne vyliečilo alergie, ale neviem presne na čo ich mal

bubba
26. jan 2008

mojej znamej mala mala obrovske zdr.problemy...chudokrvnost,vysyp po celom tele...skusali vsetko mozne posielali ju na enokrinologiu odporucili jej malej prestat davat mucne vyrobky atdatdatd.....ked mala 8mesiacov zacala jej opatrne podavat kozacinu...potom presla na nu uplne...a hadaj co sa stalo....zrazu vsetky problemy prec.
ja davam malej kravske ml.od 10 mesiacov.mozno ma tu ulincuju mamicky ovplyvnene lekarmi,ale podla mna je to len reklama a ja co je susene tomu neverim...sorry ale taky blby vnutorny pocit,ani polievky,ani vegetu(iba domacu)ani bujony,ani proste ja nemusim nic v susenej forme sa mi to dako protivi a si myslim,ze co je cerstve je cerstve,tak preto som sa rozhodla pre KM a ziaaaaaaaaaaaaaaadne problemiky,prave naopak,viacej malej chuti a je uplne spokojnucka.dalsia znama davala malej KM od4mesiacov(to by som asi pouvazovala,ci je ten maly zaludok pripraveny na taku zataz...predsa len je tam viac tukov a bielkovin....a aj tak nic malej nebolo,dokonca sa jej upravila stolica.
MAca a preco kozacie az od 3 rokov?sak to sa inac hovori aj o Kr.M,ides na oradnu ked ma dieta1 rok a povedia ti,vsetko ok,vyborne,ale pokracujeme s UM az do 3 rokov,lebo.-......
takze tot moje vyjadrenie sa...nebite ma...verte nie som sama na svete len sa kazda boji o tom hovorit..ja som to povedala aj detskej a nemala voci tomu nejake namietky,len sa ma opytala ci sa nevyskytli nejake problemiky... 😅

bihan
26. jan 2008

Marorlinko, určite to môžeš skúsiť, ľudia alergickí na kravské mlieko môžu kozie piť v pohode.. neviem, kde žiješ, ale napr. vo Francúzsku dostať sušené kravské bio mlieko špeci pre deti (myslím, že od jedného roka).

Bubba, moja mama ma nemohla od troch mesiacov dojčiť a keďže som odmietala všetky UM, dávali mi piť riedené kravské a doteraz ho zbožňujem 😉 Skorá konzumácia kravského mlieka môže vyvolať potravinovú alergiu, ale dôležité je tam to "môže". U nás nikto alergický nebol.

bubba
26. jan 2008

ved to.aj moja mama napr.stratila ml.v mojich 2mesiacoch a rovno na Kr.m a nist.u nas nie su ziadny alergici,ani na mlieko,ani na nic,ani na lieky ci ine veci,preto som bola v tomto smere odvaznejsia ako ostatne maminy...
inac este ku koziemu,som pocula zevraj ma protirakovinove ucinky...tiez neviem co na tom pravdy,...ale moze byt 😉

maca793
26. jan 2008

ja neviem, vravia to ale ja na to neverím, ja by som to skúsila dať
moje dvojičky, keď pili čisté kravské , tak krásne priberali a vypadali zdravšie
ja dávam obyč. mlieko malej od 1 roka, lebo mi iné od toho času ani nevypije

bubba
26. jan 2008

ja si myslim,ze aj na tych UM nieco pravdy je....napr.obsah bielkovin a inych vitaminov,kt.v kr.m.su privisoke a zatazuju oblicky...Ale to ze davat tak dlho a este az do 3 rokov to su uz podla mna marketingove tahy... 😢

zuzka25
26. jan 2008

ja som davala kozie mliecko, po porade s pediatriom od pol roka. maly mal exemy na nozkach a na tvaricke mal taky mokvavy. povedal mi, ze mozem skusit. tak sme zacali a po par dnoch exem zmizol, ale ked som den, dva mliecko nedala, zase sa slabucko objavil. pili sme ho skoro do roka. potom sme presli na kravske a s exemom nemame problemy. k UM sme sa potom uz nevratili. takze ja kozie mliecko odporucam. a bola som prekvapena ze maly vobec nezistil, ze je to ine mliecko a pekne ho pil. 😉 takze smelo do toho

anmary
26. jan 2008

Ahoj Bubba.
Aj ja dávam malej kravské mlieko. Od šiestich mesiacov. Kravské mlieko rovno od kravičky. Moja svokra má kravičku, tak sa môžem spoľahnúť. A tiež je úplne v poriadku. Takže som rada, že nie som sama. 😉

bubba
26. jan 2008

no vidite baby s pravdou von!!!!!
akurat ja kupujem z obchodu lebo to mlieko je pasterizovane a upravene aby tam nahodou nejake bakterie neboli(uz ho netreba prevarat iba prihriat).aj ja som mala moznost dat priamo od kravy ale zase radsej som sa rozhodla pre upravene.mozno keby si ho vydojim sama(alebo niekto z rodiny ako uvadzas ty anmary)tak nepoviem,ale z druzstva alebo od cudzieho asi tazko....

maca793
26. jan 2008

anmary
a tiež ti tak krásne priberá z toho mliečka?

bubba
26. jan 2008

samozrejme,ma take krasne suncicky vsetci mi zavidia makkucke babatko 😀 😀

sisulik
26. jan 2008

bubba 😉

maca793
26. jan 2008

aj moja mala krásne šunčičky ale z MM, tie jej vydržali až do roka, pokiaľ nezačala "lietať" v 10,5mesiacoch 😝

bubba
26. jan 2008

vitaj u nas na farme 😀 😀

katka13122
26. jan 2008

maly ma 5,5mes a rozmyslam ze prejdeme na kra.mlieko lebo mu nic dlho nevona 😠

sisulik
26. jan 2008

bub..zachvilu aj mekat zacnem?? 😀

marorlinko
autor
27. jan 2008

vdaka za rady, skusime ho, len ho musim najst, kde ho kupit, zijeme v uk, v obchodoch ho nevidno az tak, ale niekde na farmach ano.
susene kravske ja nechcem, chcem mu dat cerstve doteraz pil um co mu uz postupne ani nechuti, viem,ze kozie je zdrave , moja sestra davala detom a neboli takmer nikdy chori, nepytala som sa jej ,ze od kjedy davala, len viem,ze kravske nikdy nepili ani nepiju, bo im nechuti iba kozie, zvykli si od malicka. maju malu farmu aj kozy maju tam, takze u nich to nie je problem ale tuna ano.
inac ake kravske mlieko sa dava detom, tucne o polotucne?
ak nezozeniem kozie, skusim dat kravske.
moj priberal aj z um, nie je tucny ani chudy je vysoky, vazi dobre, papa,len chcem zmenu prenho.
alergie nema nik z nas z rodiny, ja som nikdy nemala na nic ani manzel, maly doposial nemal ziadne tiez a to uz jedol aj to, co nemal predtym, napr. zeler a pod.

bubba
27. jan 2008

mlieko by sa malo plnotucne davat do veku 3 rokov ale neviem ci ho teraz tak lahko zozeniete na slovensku firma millsy ho prestala vyrabat a teraz sa k plnotuc.mlieku dostat v akomkolvek obchode je problem.iba v tescu maju tzv.horske mlieko taky cerveny karton obal...lenze kto by furt jazdil do tesca kazdu chvilu na mlieko,ze???
moja mala tiez priberala z UM ale ked zacala pit kravske,tak si to evidentne zacala aj vychutnavat....takze hlavne ze jej chuti a nerobi sarapatu v telicku,tak vsetko ok...
Sisu,uz meeeeeeeekas?

marorlinko
autor
27. jan 2008

tuna v uk kupim plnotucne mlieko, je v modrom obale, len som si nebola ista, ci take o onake, skusim dnes vecer mu dat ci mu zachuti. uz viem aj kde kupim to kozie mlieko, chcem aby skusil aj to, ja nemam rada kozie mlieko je horke, ale malemu moze zachutit.

bubba
27. jan 2008

no neviem,ale moja starka ked mala kozy(teda tie co robia meeee)tak to mlieko vobec nebolo horke,len to ma taku inu chut a vsetci tomu hovoria,ze"smrdi"ja tomu hovorim,ze je len ine,sak aj koze mozno smrdi materske(ludske) mlieko🙂a kedze nie sme zvyknuti preto ho nelubime(tak ako napr.ja)ale deti to vnimaju uplne inak...som si 100percentne ista,ze pre ktorekolvek mlieko sa rozhodnes,tak malinkemu bude chutit viac ako susene 😎 😎

anmary
28. jan 2008

Ahojte.
Maca, priberá a veľmi dobre.
Doktorka vravela, že už má také nožky ako valky. 😉
Takže som rada.

fifa
28. jan 2008

baby a ked kupujete kozie mlieko od známych, za akú cenu vam ho predávajú?

marorlinko
autor
28. jan 2008

neviem, lebo vcera som mu dala kravske a ked ho ochutnal, tak pozrel namna,ze co mu to davam a zatal usta,ani ich neotvoril, tak som mu dala jeho um a vypil hned, asi mu nechutilo, chcem skusit este to kozie a uvidime, dufam,ze vypije,mozno,keby som to mohla s niecim zmiesat,zeby to malo lepsiu chut,ale neviem cim

andrea78
28. jan 2008

dievčatá, dcéra zvracala po každom umelom mlieku, aj ak bolo AR, neostalo jej v brušku z neho nič 🙄

tak som jej začala asi od 4mesiyca dávať kozie mlieko (svokrina koza "Mica"), používala som ho pre ňu aj do váry, nič jej z neho nebolo a zvracanie okamžite prestalo
doktor nekomentoval, len podotkol, aby mi nezačala mečať 😀
treba len dať pozor, lebo je chudobnejšie na železo, to treba doplniť v strave inak

mne kozie mlieko strašne smrdelo a nemohla som ho vypiť, no malá ho od začiatku pila v pohode a ako najväčšiu dobrotu

bubba
28. jan 2008

no super andrejka....som rada ze ste nasli to spravne vychodisko 😉 😉 😉 😉

bubba
28. jan 2008

a ozaj baby,mate na to tiez taky podobny nazor ako ja ze okolo tychto UM sa robi len zbytocny marketing?ake su vsetky dobre a najlepsie,davajte to detom do 3 rokov a viete co do konca zivota najlepsie.....ja som len laik a na situaciu sa pozeram velmi subjektivnym okom preto sa pytam...ja som davala malej bebu z Hypo mala take smradlave hovienka ze ma vykacovalo od hnusu sme museli vzdy riadne vetrat....potom som jej zacala davat obycajnu Bebu a tu horko tazko 100ml dostala do seba ked uz na obale sa pisalo,ze na jej vek pripada 210ml.odkedy sme presli na "kravu"tak nemame najsammensie problemy(chvalabohu) 😅

kadea
25. apr 2008

Ahoj dievcata,
da sa kozie mlieko kombinovat s um? Myslim tak, ze keby som davala kozie a mi dojde tak ci mozem dat aj um. Mam totiz slubeny liter kazdy treti den a to nam bude urcite malo, ale si myslim, ze je to lepsie ako nic preto sa pytam.

jasminke
25. apr 2008

O kozom mlieku: kozie mlieko je najpodobnejsie materskemu, ma podobny obsah bielkovin i dalsich latok, spravidla sa v hodnotach jedna o destainnu odchylku. Kravske mlieko v niektorych hodnotach az dvojnasobne prevysuje obash latok MM. Preto je kozie mlieko najlepsie mlieko pre nechcene zvieracie mladata, a odporuca sa aj detom pri prechode na mlieko. Dalsie vyborne mlieko je mlieko kobylie - konske, ale to je teda poriadne drahe🙂.
Nikdy som vsak nepocula o porovnani Kozieho mlieka a UM. Moj nazor ale je, ze ak zacat s mliekom a syrom, tak s kozim..