Kozie mlieko. Od kedy?

marorlinko
26. jan 2008

moj syn ma 12mes a 3tyzdne, neviem ci je vhodne mu dat kozie mlieko, nemienim vymenit um za zan,len raz ci 2 do tyzdna by som mu chcela dat, je zdrave, od kedy ho moze pit?
vie niekto poradit?

katka.m
25. apr 2008

Ja som dávala staršiemu synovi od 6mes. riedené nízkotučné kravské mlieko a taktiež som mu dávala aj kozie, to som však neriedila. Nebolo mu nič a vyrástol z neho chlap ako hora. Takže, ak nie sú iné komplikácie, ja by som ho dávala.

smisela
25. apr 2008

Moja sestra dávala malému piť kozie mlieko keď mal 10 mesiacov a úplne v pohode,nemal žiadne komplikácie,aj keď sa jej pediatrička zhrozila 🙂 ale nakoniec to uzavrela,že keď to znáša,môže pokračovať 🙂
Mlieko má od budúcej svokry,bo chovajú kozy 🙂 a navyše z neho robia tvaroh a syry.

marorlinko
autor
25. apr 2008

kadea, myslim,ze sa da, ja malemu som striedala aj take aj take, teraz neznasa kozie vobec, iba um

katka13122
14. jún 2008

ako dlho sa ma prevarat kozie mlieko???

kadea
15. jún 2008

ja ho len necham prejst varom

darty13
15. jún 2008

ja kozie mlieko len chvíu povarím.....malemu ho davam od 5mes.večer do kaše,lebo je alergický na kravské....musím povedať že exém sa mu dosť zlepšil.......

martina46
15. jún 2008

kde sa da v bratislave zohnat kozie mlieko za dobru cenu?

bambusko
15. jún 2008

kozie mlieko nie je vhodne pre dojcata, ma vysoky obsah soli a bielkovin podobne ako kravske, cim zatazuje oblicky

http://www.provita.sk/Vyziva2005-1.htm

kadea
15. jún 2008

Martinka ja ho kupujem priamo od chovatela, stale cerstve. Najlepsie si je dat inzerat, alebo inzerat pohladat. Urcite sa nieco najde.
Ja davam mlieko malemu od 9 mesiacov a nema ziadne problemy a este sme sa zbavili exzemu.

martina46
15. jún 2008

Kadea, dík.

spathiger
18. jún 2008

Ahojte. Tiez sa pridam - moj starsi syn bol od pol roka na domacom kravskom mlieku riedenom s vodou 1:1 + jeden cas neriedene kozie mliecko (to sme mali spolupracovnikovu kozu v podnajme,bo na dlhsie odcestoval :o)).. A problemy ziadne. Co mi pamat siaha Atb nebral a alergicku reakciu mal raz na Vianoce, ked sa objedol mandariniek. Ktovie akym svinstvom boli postriekane. No aj z toho sa dostal za par dni. Teraz ma uz 13 r. a je z nas asi najzdravsi, musim poklopat. Najmladsieho stale kojim, no keby som nemohla, tak nad tym kozim tiez porozmyslam. Zatial nastastie stiham.

burina111
18. jún 2008

ahojte, tak náš malý má teraz skoro 10 mesiacov a už mesiac je na kozom mlieku. mal hrozný ekzem, všetko pominulo, stratil sa, malý nemá žiadne problémy, super ho znáša. no a ešte ani raz nebol chorí. dávam mu ho neriedené, preváram. každý den ho má čerstvé.

sirinka
18. jún 2008

Kozie mlieko je najhorsie co sa tyka vzniku alergii!!! nikdy by som ho nedavala detom a ani v dospelosti by som ho uz nepila...mne ako alergicke bolo casto odporucane ale nikdy mi nepomohlo a to bolo cersto nadojene od susedovej kozicky... 😠 okrem toho vobec nie je zlozenim podobne MM, to je KM preto sa aj pouziva na vyrobu UM...kozie mlieko je voda s malo tukami a deti potrebuju pit plnotucne mlieko...dobre si to zvazte pred tym, ako date detickam pit kozie mlieko...ak hladate vhodnu nahradu, skuste si mozno radsej zistit nieco o obilninovych mliekach...

slavica2
2. okt 2008

ahojte, mate niekto skusenosti s kozim mliekom u babetiek mladsich ako 3 mesiace?

annag
2. okt 2008

slavica, kozie mlieko nie. Ak nemôžeš dojčiť, tak len UM určené pre dojčatá. Kozie mlieko obsahuje príliš veľké množstvo bilekovín, tukov a minerálov, chýbajú mu niektroé dôležité vitamíny a bielkovina kozieho mlieka je pre bábetko nevhodná podobne ako bielkovina KM.

sirinka
2. okt 2008

kozie mlieko je jedna z najhorsich variant....nie

zuza.m
3. okt 2008

niekde som počula že kozie neobsahuje železo a preto je pre deti nevhodne,

slavica2
3. okt 2008

dakujem baby za nazor 🙂 na nete je vela diskusii a mam problem s dojcenim tak zvazujem cesty, ale tadialto cesta nevedie.........

veronika13
19. mar 2009

http://www.mliekoshop.spol.sk/pages.php?page=o_...

nechcem tu nikoho presviedčať či kozie mlieko áno alebo nie, môjho švagra vyliečilo z alergii, mal veľa sprejov, teraz nemá nič. Môj syn má intoleranciu na bielkovinu kravského, sojove mu zdá sa, tiež nerobí moc dobre, tak skúsime od kozičky, máme ju doma tak prečo nie

xeana
2. jún 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, potrebujem radu....Zijem v Anglicku a moja mala ma dva tyzdne a uz ju musim krmit umelym mliekom, pretoze ja svojho nemam dost a stale je hladna....prv jej dam svoje a potom ju este dokrmim tym susenym....Lenze to susene jej velmi nechuti a tak potrebujem radu v tom, ze ake mlieko je tu v Anglicku najlepsie...teraz jej davame Hipp...ale nie vzdy jej je po chuti.....

mamina01
2. jún 2009

Niekde som citala, ze kozie mlieko sa po malych lyzickach moze kombinovat s UM. ja mojmu malemu davam bebu hypoalergennu a obcas k tomu kozie mlieko. uz zaciname aj s prikrmovanim. treba zacat po malinkatych lyzickach a pockat si, ako bude babo reagovat.

molnarovak
6. jún 2009

Ja mám 10 mesačnú dcérku a od roka by sme chceli prejsť na obyčajné mlieko. Každý mi odporúča kozie mlieko, lebo je vraj výborné proti alergiám a iným veciam, tak by som chcela vedieť váš názor. Ja neuznávam to, čo nám teraz všade tlačia výrobcovia UM do hlavy - že treba dávať UM do 3 rokov, lebo tam má dieťa všetky vitamíny a dôležité látky. Ak dieťa konzumuje pestrú stravu, tak mu vitamíny nechýbajú. A tiež nie je dobré dieťa prepchávať vitamínmi v umelej forme. Určite je pre dieťa lepšie zjesť ovocie, ako práškové mlieko. Budem rada, ak napíšete, či máte skúsenosti s podávaním kozieho mlieka dieťaťu.

briketa
6. jún 2009

molnarovak, ja mam syna na kozom od dovrsenia druheho roku, dovtedy bol plne kojeny.
moze sa podavat uz od roka. vyhoda kozieho mlieka oproti kravskemu je ze obsahuje osemkra menej tuku a tukove globule su rozpustene rovnomerne, nezrazaju sa ako v kravskom mlieku = su omnoho lahsie stravitelne. Su inaksieho zlozenia.
Ma vyssie percento nenasytenych kyselin a ine zlozenie bielkoviny, ktora ho robi stravitelnejsim.
Obsahuje omnoho menej laktozy a casein kyseliny, ktore sposobuju alergiu u kravskeho.
V kozom mas 13% viac kalcia, 25% vit. B6, 47% vit. A, 134% viac potasia a trikrat viac niacinu. 27% viac antioxidantu selenium.
Co ma nizsi obsah oproti kravskemu je kys. listova, ktoru si mozes doplnit v inej strave.
To, ze UM sa ma pit do 3 rokov je zavedene len na SVK, vo svete sa to nerobi. Marketing ho tlaci, lebo sa kupuje iba kratku dobu. Traviaca sustava je dostatocne vyvinuta na spracovanie mlieka od jedneho roka.

molnarovak
7. jún 2009

briketa, veľmi Ti ďakujem za takú odbornú odpoveď. Ja som chcela kojiť minimálne rok, ale nepodarilo sa, takže dcérka je na UM a ja z toho nemám dobrý pocit, že ju stále napchávam práškom. Všetko, čo môžem sa jej snažím nahradiť prírodnými vecami. Našťastie bývame na dedine, takže si dokážem veľa vecí zohnať tak, že viem, čo to obsahuje. Keď jej dám zajačie mäsko tak viem, že ten zajac nebol napchatý antibiotikami a pod. Aj vďaka Tvojmu názoru a skúsenostiam sa nám bude s manželom ľahšie rozhodovať. Viem, že neskôr v budúcnosti bude jesť aj "chemické" potraviny, keďže všade je chémia, ale prečo to aspoň čiastočne neobmedziť, keď sa dá.

denisocka
21. júl 2009

baby,ja som dnes zohnalamkozie mlieko, takže zajtra rano skusim,či u bude chutiť a ak ano,tak ho vymníme za HIPP

molnarovak
21. júl 2009

denisocka, prosim Ta, potom napis svoju skusenost, ci mu chutilo. Ja sa chystam mojej malej dat kozie mlieko asi o mesiac a trochu sa obavam, ci jej bude chutit. Ona ma teraz 11 mesiacov a vraj od roka uz dieta moze pit aj ine, nez UM.

denisocka
22. júl 2009

ani za svet !!!! nedal do ust , dala som mu s grankom,tak mi ho hned dal do ruk že nene .... potom čiste v pohary a nene .... tak flašku s hipp mliečkom a bolo po nom 😒

deina
22. júl 2009

Skusali ste vyrobky "Nase bio", ktore teraz maju v Bille (http://www.nasebio.sk/bio-mlecne.php)? Maju napr jogurt alebo kefir z kozieho mlieka, neviem, ci je to vhodne aj pre deti, ale ked maly nema problem so ziadnymi jogurtami, vyskusala by som. Ktovie, ako to chuti... na pitie mu zatial davam nadalej nutrilon, neskusala som ine mlieko, ani neplanujem, ale jogurty tie miluje, vsetky, tak pre zmenu by som toto skusila.

molnarovak
22. júl 2009

denisocka, prilis si ma nepotesila. Som zvedava na moju malu ako bude reagovat. Ona je sice velky jedak, ale ak jej nezachuti, tak mi ho asi tiez nevypije.
Mozno skusim najskor nejaky ten jogurt z kozieho mlieka, ako napisala deina a mozno si na tu chut zvykne.

wild.horses
5. okt 2009

takze od jedneho roka je kozie mlieko v pohode? Tu v uk nie je ziadny problem ho zohnat a radsej by som mu potom zacala davat kozie nez kravske.