Kravské mliečko pre 5 mesačné dieťa

lucik159
21. júl 2015

Ahojte 🙂 Chelaa by som sa spýtať či niektorá z Vás davala babatku kravske mliečko. Mala má 5 mesiacov. Vćera raáno sme prešli na kravské mliečko. Od včra rana sa mi dva krát povrackala ale nie hneď po papaní. Chcela by som vedieť či to môže byť reakcia na zmenu mliečka a trreba počkať či si naň zvykne alebo ho musíme hneď zmeniť naspäť na umele. A nechcem yť zlá ale budem rada keď mamičkyktoré sú zasadne proti kravskému mlieku a bijú sa za umele nekomentovali aké je zlé detičkám dávať kravské mliečko pretože my sme tiež na ničom inom nevyrastali vtedy umele mliečka neboli. ďakujem 🙂

sonka_d
21. júl 2015

Super... a ked bude dieta chudokrvne, podvyzivene, alebo bude mat alergie, tak to nebude Tvoja vina, ved ty si si to dala potvrdit babam na nete... ?

daren1
21. júl 2015

Co sa cudujes? Aka otazka taka odpoved...Ked sa pýtas blbost, co cakas?

lucik159
autor
21. júl 2015

@sonka_d Ja som nepísala že chcem na nej robiť pokusy! ja som sa normálne opýtala... a prosíla som všetkých ktorý chcú len súdiť nech to tu ani nekomentuju.

lucik159
autor
21. júl 2015

@daren1 Co je zlé na tej otazke?

lilimoni
21. júl 2015

@lucik159 moja mamina mi davala od kravicky,ze ked som sediet zacala 🙂 cca 7 mesiacov. Tieto krabicove, by som do roka nedavala, lebo aj dispelak ma s nimi obcas problem. Ak mate v okoli moznost, tak isto kozie by som skusila. Co do vyzivy cista parada 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@sonka_d Haloooo ja som sa len opýtala či je to vracanie zo zmeny mlieka nauč sa čítať !!!!!!!!!!!!

lucik159
autor
21. júl 2015

@lilimoni Ano máme v dedine jedného čo predáva kozie mlicko 🙂

sonka_d
21. júl 2015

@daren1 Ja tomu nerozumiem - stari ludia Ti povedia, ze mlieko nie je to co byvalo, ze ma viac chemikalii a je nestravitelne. Ze volakedy na mlieku vyrastali a dnes im robi zle. A ti isti stari ludia Ti povedia, ze ak mlieko, tak mlieko treba riedit... A ona to naleje 5 mesacnemu..

lilimoni
21. júl 2015

@lucik159 tak skus prevarene kozie 🙂 to je tusim aj "lahsie" ako kravske 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@sonka_d ukludni sa dobre?? kamarátka malého prikrmuje kravským mliekom od tretieho mesiaca a nic mu nieje a ja nechápem ci sa tu neviete chovat normálne a len vśetcia vyskakovať!!! dá sa tu odpovedať aj normálne nie ako majsterky svetá!!

lucik159
autor
21. júl 2015

@lilimoni Ok ďakujem 🙂

skaredekacatko
21. júl 2015

Nechapem preco ches dat kravske mlieko co mas proti umelemu. Vsak ako tu baby pisali to nema tie ziviny co dieta potrebuje ako mu ich ches dat. A nevie ho ani dobre stravit, to je asi mamicka co lahkou cestou prisla k dietatu tak moze experimentovat ( alebo druha moznost ze umele je drahe pre teba ale v tom pripade si nerobim dieta) a nezabudni dat do toho mlieka granko nech uz teda poriadne 😀

mamulienka30
21. júl 2015

@lucik159 prosim ta co si ty za osobu samonasieraciu 😕 Baby ti tu napisali fakty - tvoje dieta je na kravske mlieko primale, navyse mu robi zle na brusko. Malo by byt do roka, ak nie do roka tak minimalne do tych 10 mesiacov na umelom mlieku, ktore vie stravit. Zabijacke argumenty - suseda, teta, otcov pes atp. mali od 3 mesiacov dieta na kravskom a nic im nie je - no nic im nie je - a mozno raz bude, alebo mali len proste obrovske stastie. To neznamena, ze sa to zopakuje u vas. Vies, ked bude tvoje dieta mat nejake alergie, ekzemy, problemy z zaludkom, crevami, oblickami, strasne sa ti podakuje, ze si nebola ochotna pocuvat a pockat. Ved vsetky ostatne matky su mimo a lekari a vedci su mimo a ta suseda ma zarucene s tym kravskym mliekom pravdu! Ale tak ako citam tvoje komenty, aj tak si spravis po svojom, takze hrach na stenu hadzat a skoda slov...

lilimoni
21. júl 2015

@lucik159 kasli na to. Kazdy da dietatu to, co povazuje za najlepsie. Ja som do 15 mesiacov nedala mlieko. Vsade boli iba krabicove. Teraz byvam na dedine, kde sa kravy a kozy pasu. Tak ked sa postasti druhe dietko, tak mu isto pojdem kupit taketo.
Skus par dni nedat ziadne mlieko, teda iba um a potom daj trosku od kozicky, ci vam sarapatu nenarobi 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@skaredekacatko Predstav si že som nepršla k dieťaťu lahkou cestou a tak isto na nom nerobím expperimenty mam okolo seba ludi čo detičkam dávajú mlieko a nič im nieje.... a dalsia vec pre niečo som sa asi pýtala či po vracaní trebazmeniť mlieko späť. Keby chcem experimentov tak tomu decku dávam to mlieko dalej neriesim to a cakam co sa stane tak začni aj ty čítať čo píšem a urážaj si svoje kamarátky!!!

lucik159
autor
21. júl 2015

@mamulienka30 Baby tu len píš urážky... dá sa to napísať aj normálne nie len súdiť!!! prečo pár mamičiek dokazalo napísať normálne a ostatné musia hneď súdiť vyskakovať a urážat?

lucik159
autor
21. júl 2015

@mamulienka30 A este raz opakujem pýtala som sa ze ci treba to lieko zmeniť s5 ...nenapísala som ze jej ho budem dávať za kazdú cenu...znova hovorím treba citat!!!

lucik159
autor
21. júl 2015

@lilimoni ďakujem sm rada že sú tu aj normálny ludia ktorý vedia písať normálne nie len urážať 🙂

mamulienka30
21. júl 2015

@lucik159 nepisu tu len urazky, ale aj dobre rady, tiez sa skus povzniest nad par veci a citat tu podstatu. A ano - tvoje dieta je primale a toto mliecko neznesie, treba sa vratit k umelemu. Neznamena, ze musite pit AR nutrilon predrazeny, kludne staci babylove mliecko z dm, je kvalitne, chutne a deti nezapeka a stoji menej ako polovicu ceny nutrilonu.

Jedna kocka ti tu odporuca kozie mlieko - no tak s tym v lete opatrne. Je odporucane od 8-9 mesiacov... Kozy mavaju klieste, z infikovaneho kliesta infikovane mlieko, musis ho bezpodmienecne prevarat a aj tak by som sa bala!

lilimoni
21. júl 2015

@lucik159 ak ti bude drobca grcak alebo ho bude prehanat. Tak skuste zasa neskor 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@mamulienka30 lenže mne vôbec nejde o cenu mlieka... do teraz jedôla HIPP a nepatri k najlacnejším mliekam...tu ide o to že som sa len normálne opýtala a miesto normálnych odpevedí tu bolo o nejakom experimetovani a co to je za matku a podobne... preboha nemám slov

lucik159
autor
21. júl 2015

@lilimoni Ale ved jasne ja to do nej nepotrebujem tlačiť za kazdú cenu ja som len chcela vedieť či grckanie môže mať zo zmeny mliečka alebo jej proste robí zle... o je všetko.... 🙂

charlie1980
21. júl 2015

@lucik159
Vidis, vidis, aka si len premudrela ty!
Chytas ma tu za slovicka. Ved daj tvojmu 5mes dietatu pre mna aj vyprazany syr, ked nema jest to iste. Ty to asi nebudes mat celkom v poriadku.
Najprv by som zacala pri zlozeni kravskeho mlieka a zlozeni UM, odhliadnuc od toho, ci dieta zvracia alebo nie ! Kravske mlieko je len lacna varianta a svojimi zlozkami nezodpoveda dietatu Ale telatam. A bolo to tak aj v minulosti. A vies Preco bolo UM kedysi len na recept ? Pretoze nim krmili na druzstvach prasce, lebo z neho uzasne priberali. Preco nedavali teda kravske mlieko ? Pretoze svojim zlozenim nema vobec ziadne prinosne ziviny pre dieta, toboz nie u 5.mes dietata.
Ale pre mna za mna, ja som na svojom dietati nikdy chvalabohu nesetrila a kupovala som mu UM.
Ale ano, ty cakas asi, ze ti vsetky napisu, ze je to spravne a velmi vyzivne pre 5mes dieta. Tak tvoja tema by sa mala premenovat : Monolog : viem, ze robim spravne, ked davam 5mes dietatu kravske mlieko. A odpovedaj si sama.

adka629
21. júl 2015

urite by som tak malemu babatku nedavala kravske mlieko..a obzvlast ak po nom zvracala..ano kravske mlieko je fajn..ale pre dospeleho cloveka, ktory dokaze take mnozstvo BMK aj zmetabolizovat, mne to naposledy potvrdila aj obvodacka..pre cloveka, kroty zije na lazoch a je od rana do vecera vonku pri statku a prauje okolo domu..je KM fajn..ale urcite nie pre male 5mes.babatko..jednoznacne by som ho nedavala..a ostala na UM..take male babatko je v podstate este stale iba na mliecku..a KM v takom velkom mnozstve, by mu mohlo uskodit..

mamulienka30
21. júl 2015

@lucik159 vacsina sa opyta PRED tym, nez dietatu nieco take da... to je cele... nie, az ked dieta zle reaguje... a velmi agresivne si zareagovala prave ty. Ako ta vobec napadlo prechadzat uz na kravske? Ved teraz zacinate s prikrmami, prve kase, prve ovocie, prva zelenina, prve masko, mate milion moznosti, co teraz papat a nie prave mlieko menit 😕

lilimoni
21. júl 2015

@lucik159 isto jej toto nesadlo ale to neznamena, ze jej ziadne ine nesadne 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@charlie1980 Ok .... ešte raz ti vysvetlím čo som sa pýtala... a napísala som to aj v príspevku že nechcem aby ma tu niekto súdil a ak to ma niekto robiť nech neraguje. ja som sa pýtala či je zvrckanie s kravskeho mlieka alebo s toho že som ho zmeila a musí si naň zvyknúť!!!! Neurážaj ma prosím ŤA v živote som na svojom dieťati nešetrila a nikdy to robiť nebudem. Ale to mi je jedno čo si myslíš a podalsie ťa poprosím neurážaj ma ja to tiež nerobím.. ďakujem

skaredekacatko
21. júl 2015

@lucik159 ale mna by ani vo sne nenapadlo dať 5 mesačnému dietatu len kravske mlieko. Ako dobre mozno za lizicku ochutnat ale nie nahrada za mlieko. Nie som uplny zastanca zdravej vyzivi ze moje dieta nic nbude moct ale zbytocne mu skodit nemusim nie. Ja som sa ucila chodit v choditku dosledok ( kriva chrbtica kazdy rok sme sa museli trepat s maminou k ortopedovi rano o 6 uz lebo pre deti robil len raz do tyzdna. Strava davali mi vsetko v tedy a teraz mam zaludok ze super 😢 byva mi casto tazko z obycajnych veci citim ze sa nieco vypraza je mi uz na zvracanie takze teoria ze vsak vtedy sa to takto a nikomu nic ebolo neplati ja tie dosledky citim) a urazit so ta nechela ale mozes si priznat ze si urobila chybu a ked vidis ze dieta z toho zvracia tak to ie je oka to tu ani pisat nemusis. Preco si vlaste presla na kravske mlieko povedz dovod?

lucik159
autor
21. júl 2015

@adka629 ďakujem ) menim naspäť na umele 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@skaredekacatko Ale ja nehovorím že som spravila dobre bože ja už fakt nemám chuť každemu vysvetloˇvať čo som sa vlastne pýtala...Už som pár krát napísala že dám naspäť umelé!