Kravské mlieko pre 14 mesačné dieťa po odstavení

vladka82
13. apr 2015

babeny chcela by som maleho odstavit od kojenia ked bude mat 14 mesiacov.Chcela by som mu davat kravske mlieko.Kedy a kolko mu treba dat vypit teda ak je to potrebne.Dakujem

evittam
13. apr 2015

@vladka82 Ahoj,dcerka ma 16 mes. Cca od roka jej davame kravske mlieko-rano vypije 330ml a vecer jej bud robim kasu hami do flasky al.krupicovu kasu,spapa cca rovnako.

janickacrazy
13. apr 2015

@vladka82 No ja by som takému malému rozhodne kravské ešte nedávala, skor Nutrilon alebo iné UM. Moj v tom veku pil ráno a večer asi 250ml mlieka. Dávala som UM až do 3 rokov, malý bol zdravý ako ryba. No každý má na to iný názor, niektoré mamičky dávajú aj od 6mes. kravské, mám takú v rodine, jej dieťa je už teraz obézne a to má len cez 2 roky, nič iné nerobí len je stále niečo, podľa mna je to hrozné, ale všetky babky sú z nej nadšené. 😖

spendlik3
13. apr 2015

Ahoj, syn bude mať tri roky, začala som mu postupne dávať od roka, najskôr pil len po troškách, cca 2deci dokopy, večer som ešte pripravovala kašičky. Ja som ale do dvoch rokov dojčila, takže neviem, ako je to s prísunom potrebných živín, keď chceš dávať iba kravské..

evittam
13. apr 2015

@janickacrazy Pochybujem,ze je obezne z kravskeho mlieka. Starsi syn taktiez pil kravske cca od roka a je zdravy ako buk a ma 130cm a 26kg. Z kravskeho mlieka je tazko to dieta obezne,ide skôr o to co mu davaju jest okrem toho. A 14.mesacne dieta nie je male na krav.mlieko,skôr zalezi od toho ci mu bude chutit a ci mu "sadne". A imunita dietata je vybudovana materskym a nie umelym mliekom.😉

janickacrazy
13. apr 2015

@evittam No určite k tomu prispelo aj kravské mlieko, lebo ona berie mlieko priamo od kravy, čiže so všetkým tukom, ktoré v kupovanom mlieku nenájdeš. A jej malá ho vypila nieže 2 flašky denne, ale 2 litre. Okrem toho ju pchajú koláčmi a podobnou stravou od pár mesiacov, takže určite to nie je len z toho mlieka. Moj mladší materské mlieko nemohol bohužiaľ, nerobilo mu dobre ani obyčajné umelé, len sojové Nutrilon. Nie každé dieťa znáša všetky mlieka, moj kravské vôbec nemože. Imunitu má dobrú, lebo teraz aj do tých umelých dávajú vitaminy a minerály a kadečo. Nehovorím, že je to ideálne, ale ked sa nedá, tak sa nedá.

bubelko
13. apr 2015

@vladka82 ak je syry, jogurty, tak mlieko pit nemusi. ak chce, tak rano a vecer jedna salka podla mna uplne staci 😉

luba41
13. apr 2015

ja neviem..myslíš si, že kravské mlieko je lepšie ako Tvoje?..ved ak máš MM, ak dieťa neštrajkuje, ak kvôli dieťaťu vieš a chceš niečo obetovať, tak dojči dalej..MM je stále kvalitné a dobré pre Tvoje dieťa aj v tomto veku..a ak by si aj sekla s dojčením hned v tomto okamžiku, Tvoje dieťa žiadne Um ani kravské mlieko nepotrebuje..čím menej ho bude piť, tým lepšie.. nie je to žiadna super potravina bez ktorej Tvoje dieťa neprežije....ved si prečítaj- kravské mlieko patrí medzi najväčšie alergeny / alregia na BKM sa prejavuje exemami, tráviacimi ťažkosťami a pod/..min 1z10 detí trpí touto alregiou..a ten pomer sa bude zvyšovať.. 😒

lauricka
13. apr 2015

@vladka82 chces davat alebo sa pytas, ci treba? Ak chces davat, tak davaj, to je na Tebe. Kolko? Nuz, tak to asi dieta by malo rozhodnut, ci a kedy a kolko chce vypit mlieka. Je uz dost stare, aby bolo potrebne riesit nejake pozadovane mnozstva na den. Navyse ak sa jedna o kravske, ktore nie je moc idealne svojim zlozenim pre dieta. Ak kupis mliecnu formulu, tak zhruba tam byva davkovanie na krabici. A ci treba? Netreba. Kludne mu vystacia mliecne vyrobky. Kvalitne kyslomliecne vyrobky uplne postacia.

charlie1980
13. apr 2015

@luba41 Nenapadlo ta, ze mozno nastupuje do roboty, ked presne vie, kedy dieta chce odstavit...? Napriklad.

@vladka82 Nestranim sa ani kravskemu mlieku, pouzivam ho pri vareni, niekedy synovi na ranajky, veceru, no uprednostnujem UM, kedze si myslim, ze kravske mlieko Samo o sebe neobsahuje dokopy nic prospesne. V UM su zastupene zlozky, ktore dieta potrebuje k zdravemu vyvinu. A nakoniec je to ako bubelko pise, ak dieta je ine mliecne vyrobky, mlieko nemusi. Ja s tym bojujem od 8.mesiaca, z flasky prestal pit vsetky mlieka, zje ho iba vo vecernej kasi.

Ked budes zacinat s kravskym mliekom, 1:1 zmiesaj s vodou.

moni244
13. apr 2015

@vladka82 moja sa odstavila sama v 14 mesiacoch, skúšala som UM mlieko asi 4 druhy, aj rastlinné, nič, proste len kravské chcela, dávala som jej ho ráno, tak 2 dc, viac nevypila, jedáva veľa jogurtov, syrov, robím puding, krupicovú kašu, mliečne polievky.

simca06022011
13. apr 2015

ja som tiez davala do cca 2 rokov na pitie umele mlieko... ale jasne krupicu/instantne kase a spol som robila z kravskeho ak neboli rovno nutrilon/hami, pripadne este pila od cca 1,5roka kozie mlieko. Ale ak ides davat kravske, tak kludne mozes... a kolko? no tolko kolko ti vypije.. podla jedalnicka aky mate. My sme davali v podstate skoro rano flasu a potom vecer mlieko/kasu... medzi nic

luba41
13. apr 2015

@charlie1980 a čo má spoločné s odstavením nástup do práce? ved vela žien dojčí a zároven chodí do práce..a pracujú aj na smeny..
@vladka82 mlieko, či UM alebo kravské je len reklama..a je možné, že ked odstavíš, aj tak nebude chcieť piť žiadne..

charlie1980
13. apr 2015

@luba41 Neviem si to celkom predstavit, ale nie o tom je tato tema 🙂

Mlieko ako take nie je len reklama, ale kravske mlieko je napr.svojim zlozenim vhodne a aj urcene pre telata. Nie pre ludi a deti. Samozrejme, z kravskeho mlieka Este nikto neumrel, dokonca ho davali kedysi detom, ktore matky nemohli dojcit. Nezodpovedaju vsak zlozenim pre zdravy vyvoj a rast dietata, bola to len lacnejsia varianta. Preto vymysleli UM, ktore ma zlozky vhodne pre deti. Ale ani tieto zlozky nie su dostacujuce, len do 4.mesiacov. Takze nie je to len reklama, rastu na nom deti od nepamati, od kedy si to pamatam aj ja 🙂

vivi
13. apr 2015

Ahoj, ja som nekojila a v UM som dávala/dávam do 2 rokov, až potom som prešla na kravské. Na obed a večer pred spaním vypijú cca 230ml, a v noci okolo 150ml.

vivi
13. apr 2015

@luba41 to si ako myslela s tou reklamou?

sardinka333
13. apr 2015

@luba41 podla mna to zbytočne dramatizuješ, prečo hned scénáre typu - budu chorí, budu mať alergie, ekzemy, pripadne nebudu chcieť piť UM ani KM....alergici, ekzematici by sa mali najprv pozrieť do svojej rodinnej anamnézy, často je alergik babka, tetka, matka, otec...pripadne v detstve prekonali nejake ekzemy a podobne. a potom začať hladať vinníka v strave, očkovaní a neviem čom ešte. Moja generacia sme všetci na Sunare a Feminare boli odchovaní a nepamätám si na základke nejakého celiatika, alergika...ked sa niekde vyskytol jeden....Dneska? Cele hufy chorých deciek! Ani žiadne ,,zdeformované čeluste,, od dudlov, fliaš s UM ako tu niekto ,,strašil,,. Doležité je davať plnotučné vyrobky, syry, jogurty, mlieko..ak mala ho toleruje. Jedna flaša za den mlieka mojim deťom stačila, plus mali dajme tomu jogurt na olovrant. Ráno som davala mlieko a večer som zarobila tu kašu Nestlé čo sa pridáva voda....a stačilo im to. Samozrejme cez den mali normálne navarené - polievka, mäsko, ryža, zemiaky, cestovina, ovocie, sem tam piškota, ovocná presnidavka...