Krupica do polievky pre 7 mesačné bábo

belusa
9. apr 2012

Ahojte chcela som sa opýtať či pridávate deťom do polievočky trochu krupice alebo ako zahusťujete takýmto batolaťám polievočku, dakujem za rady 😀 😀 😀 😀

katuskad
9. apr 2012

ahoj, ja zvyknem občas zahustiť krupicou, alebo zavarím nejaké cestovinky, kedy ako 😉

cicimon
9. apr 2012

krupica pre take male deti nie je vhodna.... a ani riedke polievky, treba varit tak, aby tam bolo malo vody a vela zeleniny - proste ak mas vela vody tak ju len scedit

rebecca2006
9. apr 2012

@belusa pod)la najnovších smerníc pediatrickej spoločnosti krupica v tomto veku je vhodná. Lepok sa donedávna dával až po 8. mesiaci, etray bz sa mal dať hneď v 6., kým je dieťatko dojčené, yistilo sa, že takto je menej alergií na lepok. Takže jedným z prvých príkrmov bz prábveže mala bzť yeleninová polievočka s krupicou.
Ja som ešte malému dávala až v 8. mesiaci, ale sa to ymenilo.

fafinkka
9. apr 2012

Ahoj, moja doktorka nám od polroka "naordinovala" jedlá pre malého s obsahom múky a krupice..... A bolo to v pohode....Celiatici zareagujú na múku tak či tak, či budú mať 7 mes., alebo 2 roky.....Aspoň budeš vedieť, že je všetko ok.

belusa
autor
9. apr 2012

@cicimon to áno ja ju cedím ale chcem tam pridať krupicku v hotových príkrmoch to je

belusa
autor
9. apr 2012

@rebecca2006
@fafinkka a ako to mám urobit najprv zeleninu a zvlášť tú krupicu bez cukru?alebo neviete poradiť?aj keby sa niekomu chcelo niake recepty?dakujem veľmi pekne

koniarova
9. apr 2012

@belusa Tvoj malý má už 7 mesiacov. Kľudne môžeš pridávať aj krupicu. Vôbec nie je pravda, že nie je v takom veku vhodná. 😉

katuskad
9. apr 2012

@belusa ja zvyknem tak, že si uvarím polievočku, potom zeleninku vyberiem a do vývaru zavarím trocha krupice, alebo minule som robila krupicové halušky, zmiešala som zltok s krupicou a zavárala do polievočky malinké halušky....

rebecca2006
9. apr 2012

@belusa ale nieee. Uvaris pekne klasikus yeleninovu polievocku aku chces- ja som len varila yeleninku vo vode bey soli, s minimom kvalitneho olivoveho alebo repkoveho oleja. Nakoniec som pridala trosicku krupice- detskej- a nechala prejst varon. POlievka ani velmi neyhustla, len zisiakal taku lepsiu konzistenciu a poto som to mixla tycovzm mixerom. Inak nemusis takto zahustovat vzdy, ja som skor tak pre zmenu pridavala krupicu. Niekedy som uvarila len cistu yeleninkovu a ako tu niektora y mainiek napisala, rozmixovanim sa zeleninkova polievocka aj sama zahusti. A davala som aj ine obilniny- ovsene vlocky, pseno, pohanku... len podla typu pridanej obilniny som nechala aj dlhsie povarit, krupicu staci fakt chvilku. Pre taketo ecka je super ydrava pohanka, ma vela zeleza, je bezlepkova.

belusa
autor
9. apr 2012

@rebecca2006 super dakujem za radu mám aj pohánku 😉 😉 tak zajtra ju hned vyskúšam 🙂 🙂 🙂

cicimon
9. apr 2012

@belusa a na zahustenie mozes dat napr pohankove alebo ryzove vlocky, to staci pridat tesne pred koncom varenia a je to - a zahusti to pekne

belusa
autor
9. apr 2012

@cicimon super dakujem a niekto pridáva vločky aj do postrúhaného jablka tie sa predvaria?Baby dakujem veľmi ste mi pomohli

cicimon
9. apr 2012

@belusa no klasicke ovsene treba uvarit, aby bolo makke... tie pohankove a ryzove len tesne pred dovarenim dat do polievky, tie rychlo napucia - a netreba ich davat vela, zvacsia objem a potom ich je tam vela

luciferkax
9. apr 2012

ja som kupovala ovsené vločky také jemné , sekané, tie stačilo zaliať horúcou šťavou alebo vodu :D :D netreba variť.. a krupicou zahusťujem občas aj ja, od siedmeho mesiaca :D

baklik
9. apr 2012

@rebecca2006 a ked dieta nie je dojcene, tak ako je to s lepkom? kedy ho dat? lebo viem, ze preto sa odporuca lepok skor, lebo sa vyuzije ochranny ucinok materskeho mlieka. ale ako je to pri UM?

belusa
autor
9. apr 2012

@baklik aj mi sme na umelom 😒

rebecca2006
10. apr 2012

@baklik he, neviem. Ale skúsi to popozerať a napíšem.

rebecca2006
10. apr 2012

@baklik
@rebecca2006
som to popreštudovala a tu je aktuálny yáver:
Dojčeným deťom podáme lepok po 6. mesiaci do ukončeného 7. mesiaca. Do polievočky môžeme zavariť 1 kávovú lyžičku ( 3 g ) detskej krupice, trošku bezvaječných cestovín ( do roka nemôžu vaječný bielok) alebo natrhať trošku pečiva.
Deťom čiastočne dojčeným a prikrmovaným počiatočným umelým mliekom podáme lepok po ukončenom 4. mesiaci najlepšie medzi 5. až 7. mesiacom, využijúc ochranu dojčenia.
Deťom na umelej výžive podáme lepok medzi 6. a 7. mesiacom života.

Baby, ono to treba brať s rezervou tie doporučenia sa stále menia, a bohvie,mčo je vlastne pre tie naše decká najlepšie...
Ale tú krupicu v minimnožstve do polievky bz som kľudne dala 🙂

fafinkka
10. apr 2012

@belusa ja som tiež robievala krupicové halušky ako ti to písala @katuskad, alebo aj len tak pridať pred koncom varenia do polievočky, ovsené vločky sú tiež super pre zmenu, myslím, že baby ti dali dosť super nápadov, čo môžeš využiť 🙂

belusa
autor
10. apr 2012

@rebecca2006
@fafinkka dakujem veľmi pekne ste zlaté aj som to dnes urobila a zbaštil to len taký fukot 😀 😀

31majka12
11. apr 2012

@cicimon a to si kde na to prisla ze krupica nie je vhodna?
moj maly ma 7,5 mesiaca a davam mu do polievok detsku krupicu uz mesiac...nam to odporucil pediater!

cicimon
11. apr 2012

@31majka12 okrem toho ze krupica je tazka na zaludok su aj ine druhy lepku, ktore mozu deti jest - vhodnejsie.... a to mu davas tu krupicu kazdy den?

31majka12
11. apr 2012

kazdy den mu nevarim polievku...
Kedze moj maly odmieta pit dojcenske mlieka a jest dojcenske kase...
Tak davam krupicove kase ...na ranajky a obcas zashustujem polievku detskou krupicou.
Odporucil mi to pediater...
A som s tym spokojna a aj maly.
Od dojcenskych kasi ho bolieva brusko...vzdy sa natahuje jak kocur
A myslim ze otazka bola ci sa dava do polievky krupica.
Takze v nasom pripade ano davam!