Krupica na večeru.

davidko7
30. dec 2008

baby,nevadi,ak davam každy večer krupičnu kašu?Maly to miluje...

sassi
1. jan 2009

ja davam doteraz malemu hotove kaše, ma 22 mes
aj ked KM do stavy pridavam od roka (do varenia, zahustovanie polievok, občas puding)
ale pije inak 3x denne Sunar, len do toho varenia KM

a krupicu som varila tiež, z KM, lenže je pre mna pohodlnejšie dať mu hotovu Sunarku, ako vyvarať take male množstvo krupice
to varím, len ak chce aj dcerka, obšas, 1-2x do mesiaca
naš nevečeria vylučne len kašu, sice po roku jedával častejšie,a le od 18 mes. ju začal odmietať a teraz davam už len vynimočne

dalšia možnosť je uvariť krupicu vo vode a uvarenu vmiešať do UM, ale neskušaôla som to
UM sa variť nesmie, lebo sa zrazí

me2xgy
1. jan 2009

mne dr. hovorila ze syry urcite nie ze potom jej tam chodia deticky s ladvinovymi kolikami 😒 a citala som zas ze maslo az po roku...
skusim to zeleninku 😉
a to KM fakt nieje z mojej hlavy, som citala vyskumy americkych vedcov, ale ved keby sme mali pocuvat vsetko, prisli napr. aj na to ze klasicky cumlik ako sme mali aj my (ten okruhly) sposobuje deformaciu chrupu a asi 2mes. na to im zaplo ze by sme boli deformovani vseci a odvolali svoje svetoborne zistenie 😀
joooj uz nech ma sarinka rocik sa neviem dockat ake jej budem mnamoty robit 🙂
a aku tortu ste mali na 1rocik ja som rozmyslala nas tvarohovou s bananmi - uz bude moct tvaroh 😕

sirinka
1. jan 2009

me2xgy no ved vy mate rok zachvilocku, tak to uz iste vydrzite... 😉

radka.m.
1. jan 2009

me2xgy-v tavených sýrech je opravdu velké množství soli,ale třeba žervé,nebo lučinu už děti od 8měsíců mohou.

sirinka
1. jan 2009

a myslim ze aj cottage cheese...

sassi
1. jan 2009

ja davam od roku už aj syrokrem, ale nie denne. A davame aj tvrdy syr, ale moc to nechce, naš je dosť mäskový a mliečkovy
z mliečnych vyrobkov predovšetkým jogurty a občas tvaroh (trebars s haluškami a rezancami - myslím vhodnejšie ako bryndza)

na tu tortu skus vymiešať smotanove jogurty s pribinakmi a dať piškoty a ovocie a tu zmes vo vrstvách
ale vela toho zjesť aj tak nemože
my sme mali klasicku tortu
ale synovi som dala len troška z piškoty 😉

me2xgy
1. jan 2009

ja som jej dala kidi boo te tycinky len zozuzlala pol syrceka ale to fakt len 2x zvysok my s tatkom ale bol bez xuti a niesu tam ani konzervanty aspon nie tolko... dik za tipy okukam aj tie 😎

sassi ja sa prave tiez chystam dat jej len taky kuuuuuuuuustik len ma strasi cukor tak jej asi teda spravim tyx pribinakov do nejakej misticky - aj tak to porozhadzuje okolo seba 😀
a tortu spravim pre nas 😅

egyptanka
1. jan 2009

maminky, vy ste hrozne "diablice" 😀 .... ja som tu zacala citat vasu diskusiu a ste ma navnadili na tu krupicnu kasu, ze som si ju musela o takomto case urobit ... 😀 😀 😝

tanja61
1. jan 2009

jasne KM sa moze davat od roka takze ja v tom nevidim ziadny problem podla mna sa okolo toho len spekuluje ako okolo kazdeho jedla....je alergenne ale myslim ze uz by som na to prisla keby bol maly alergicky na KM zatial s tym problem nema a co sa tyka stravitelnosti nema tiez problem 😉 ano mozno obsahuje vysoke mnozstvo vapnika ale hovorime o 2dcl mlieka tak urcite nebude sposobovat vo vyssom veku problemy...neviem baby fakt ale ved poznam vela mamiciek ktore po roku davali svojim drobcom namiesto UM KM a nevideli v nicom problem.. 😉 🙂

lejla77
2. jan 2009

kocky, my uz od roka jeme hadam vsetko 🙂 A syry som davala uz skor.

lejla77
2. jan 2009

Inac, my tiez papame krupicu so skoricovym cukrom na veceru, ale niekedy uz nechce, tak ju potom dojedam ja. 🤐

miska82
2. jan 2009

ahojte maminy, ja KM vôbec malej nedávam a určite ani min. do 2 rokov nebudem. Nie je zdravé a ako som tu čítala, tak ho tiež v jedle nahrádzam UM, alebo troškou smotany.
me2xgy, Sárke robím krupičku do 180 ml mliečka a ano namáčam ju predtým do vody. Je chutnejšia, nadýchanejšia a hlavne nie je taká ťažká na bruško. Skús malej urobiť normálnu krupičku do UM, alebo ak kojíš, tak do MM a ochuť jej to troškou cukru 😉

jandalinka
3. jan 2009

Zajímalo by mě v čem je KM nezdravé?! 😕 Za nás se už pilo a jedlo skoro vše a jsme zdravý.A podle naší mudr.od roku máme zakázané jen uzeniny a jinak mléko už nám klidně doporučila.Říkala,zda jí budu omezovat v jídle a nedám ji ochutnat i naše jídla,které jíme,tak může být později hodně vybíravá a nebude mi chtít jíst všechny suroviny.Takže od roku v pohodě KM 😉 A krupici dávám už od roku,zdá se že po ní lépe spí. 😉

davidko7
autor
3. jan 2009

jandalinka-Aj ja som dlho vahala s tym KM,všade su ohladom toho ine nazory.Ale už sa nemienim tym stresovať.Maly nema alergiu a od roka mu davam KM do krupice.Na pitie ma UM.Keby som sa mala nad všetkym zamyšľať a všetko zvažovať,tak sa bojim dať akukolvek potravinu.A keď pediater KM odporuči,tak snaď by som odbornikovi mala veriť.To sa neda nad všetkym stresovať.Ja malemu davam to čo odporuča vela lekarov,ma stravu určenu pre ročne deti a čo neviem,tak sa skusim opytať tu.Ale každy ma na všetko iny nazor 😉

radka.m.
3. jan 2009

jandalinka-proč je nezdravé km napsala docela podrobně už sirinka.po roce se nedoporučuje pití km,ale do pokrmů se už dávat může.na tom se myslím shodují všechny odborníci na dětskou výživu.a pokud dávám dítěti jídlo,které je pro něj zdravé,tak si nemyslím,že by to bylo omezování v jídle,raději koupím um,než dávat něco,co se nedoporučuje.tím,že s jídlem nebudu spěchat,určitě nic nezkazím.za nás se možná pilo a jedlo skoro vše,ale nebyl takový volný přístup informací,jako ted.a piokud můžu dítěti prospět v tom,že mu budu dávat to,co je zdravější,tak to udělám. 😎

jandalinka
3. jan 2009

radka.m.:díky, 🤐 našla jsem si odpověď sirinky a jo v tom souhlasím,že je v něm málo vápníku.Samozřejmě dávám a dávat budu do 2-3let UM,které dáváme ráno a večer.A KM samozřejmě převařené,takže nevím,proč se někdo bojí dělat krupici z KM,vždyť je převařené.Nepřevařené bych samozřejmě také nedala.

elizabeth453
3. jan 2009

ja davam malej normalnu krupicovu kasu od tretieho mesiaca aj s cukrom ...a odvtedy mi aj prespi celu noc a miluje tu kasu

sirinka
3. jan 2009

este by som dodala k odpovedi radky, ze okrem toho, ze nebolo tolko informacii, o dost sa zvysil vyskyt najroznejsich alergii, problemy zo zazivanim a obezitou...

elizabeth 🤐

elizabeth453
4. jan 2009

tak davam jej tu krupicu do UM, najprv som jej davala len za pol lyzicky a teraz jej dam 3 lyzicky a to dokonca pol hodinu pred spanim, malej od toho nic neni...problemy s kakanim nema, nabeh na obezitu zatial tiez nie...je spokojna
a prespi mi celu noc od 20.OO do rana do pol 8..okrem noco po operacii
myslim, ze jej to nejak nemoze ublizit...ved nas tiez od 3 mes. krmili kasou...aspon z mojho okolia

dididi30
4. jan 2009

me2xgy suhlasim, s tvojim prispevkom o kravskom mlieku, preto ho povazujem za nezdrave a pocula som o kravskom mlieku kadeco.....moja dcera od malicka neznasa kravske mlieko, vobec ziadne mlieko a ked si da v skole tak z neho kaka ako diva....a vam poviem nic jej nieje, papa jogurty, syry mliecne vyrobky.

preto je vhodne detom davat UM do 3 mesiacov, viem je to drahe, ale je to zdravsie....ked ste schopne kupovat bio potraviny pre babo, toto sa moze do kosika pridat tiez 😉

dididi30
4. jan 2009

pardon nie do 3 mesiacov ale do 3 rokov 😉
a tiez by som podavala krupicu do umeleho mliecka ale tu krupicu by som najprv uvarila vo vode a do nej pridala umele mlieko
ja maleho kojim, umele mlieko davam len do kasiciek, mam problem s odsavanim 😉 mam v plane kojit do roka a po roku do 3 rokov budeme na umelom mliecku je zdravsie a bio 😉

davidko7
autor
4. jan 2009

OK,baby-suhlasim so všetkym.KM je do troch rokov na pitie nevhodne.Ale od roka sa može pridavať do jedal,tam ratam aj kaše.Veď to mlieko sa prevari,tak prečo s tym nesuhlasite.Naš Dr.povedal,že krupična kaša sa može robiť s UM,nie však s Nutrilon-obsahuje probiotika.
Ako teda presne robite krupicu s UM?Napišete mi postup?Už som jeleň z toho-niekto da KM,niekto nie 😉

sirinka
4. jan 2009

davidko krupicu namocis do vody, potom ju v tej vode uvaris. do uvarenej davam trosku masla a ked trosku vychladne, zamiesam prasok UM podla mnozstva vody. ochutim vyzivou....

davidko7
autor
4. jan 2009

sirinka-a napišeš mi presne množstva?Kolko vody,ako dlho sa to vari,kolko krupice?A ake UM davaš?

sirinka
4. jan 2009

davidko ja uz davam od oka, ale inac som robila 200ml vody a dve velke lyzice krupice. nechala som namocenu pol hodky a potom cca 10min varim. UM podla navodu na krabici, teraz mam sunar, zda sa mi chutovo najlepsi, ale inac som kupovala aj podla toho, ktore UM bolo v akcii.

davidko7
autor
4. jan 2009

sirinka-ďakujem 🙂

lenka2304
1. feb 2010

ahojte baby,
tak ja som dala malej na veceru krupicu.Posledny mesiac/mame skoro 7m/sme v noci velmi zle spali,budili sme sa kazde 2h,aj ked predtym spvala krasne.S tuhou stravou sme uz davnejsie zacali,tak reku skusim to.No a musim povedat,ze zazrak sa sice nekonal a mala neprespala celu noc,ale uz sa zobudila na dojedenie len o 23.00 o 3.00 a potom az o 7.00 rano .Krupicu varim vo vode,mam ju namocenu pol, az hodku,uvarim a nakoniec zamiesam odstirekane mlieko.Malej to neuveritelne chuti,zatial nas nezapeka,ani jej nie je vecer tazko na brusko.Pekne zaspinka a pohoda.Takze ja som jednoznacne za krupicu,ci uz s UM alebo kojom.

veronika701
14. máj 2013

zeny ako to myslite ze nevarite krupicu ale ju len namacate?

veronika701
14. máj 2013

a kolko krupice mam dat do mlieka ked robim z 210ml?neviem to odhadnut aby to nebolo velmi riedke ja by som to chcela naraz varit z mliekom a potom dat malej vipit poradte mi prosim dakujem

deniska2
20. máj 2013

Ahojte mamičky.Ja mam doma 5 mesačnu Vanessku a každu noc do falašky jej robím kašičku od sunarky a robim jej s kojeneckej vody tu čítam že može sa robit aj zo sunarky?????????? Moja mala je na UM pije Sunarku kašičku robím podla návodu dodržujem ju presne 150ml vody a 5L. kaše Mala ma tvrdu stolicu ale nič ju nebolí a večer spinká pekne celu noc o 20:00. sa napapá a o pol 6 rano pije miečko .Teraz neviem prečo mam tvrdu stolicu má ju pol dna a potom ju má kašovitu niekedy ma aj 1 den tvrdu stolicu a na druhy den ma kašovitu 😒